septembris - Tehnoloģiju licejs

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

septembris

Arhīvs > Jaunumi

Ekskursija
29.un 30.septembrī 2.plūsmas skolēni devās ekskursijā pa Daugavpili ar tramvaju. Pasākuma ietvaros mazie licejisti iepazinās ar pilsētas ievērojamākām vietām. Ekskursiju organizēja kuratore Larisa Haritonova.

1.oktobris - Starptautiskā senioru diena
Atzīmējot Starptautisko senioru dienu, apsveicam visas mūsu vecmāmiņas un vectētiņus un novēlam būt veseliem, aktīviem un dzīvespriecīgiem!

4.oktobris ir Starptautiskā ārstu diena
Sveicam mūsu vecākus un liceja absolventus - ārstus un novēlam visiem labu veselību un dzīvesprieku!
 

Pateicība
Rīgas Stradiņa universitātes rindas šoruden papildināja 1960 izcili sagatavoti Latvijas vidusskolēni. No visiem jaunuzņemtajiem studentiem 21 ir Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja absolvents.
“Paldies Jums par profesionalitāti un pašaizliedzīgu darbu viņu ceļā uz augstskolu! Tik Jūs paši zināt, cik lielu artavu prasījusi izglītības procesa nepārtrauktība šajos sarežģītajos apstākļos…” uzrakstīja Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors Aigars Pētersons.
 RSU aicina vidusskolas skolotājus apmeklēt RSU pasākumu, lai ievilktu elpu ikdienas skrējienā un bagātinātu sevi profesionāli un personīgi.

Stundās
23. un 24.septembrī  10.plūsmas skolēniem Projektu darba stundas ietvaros notika tikšanās ar liceja bibliotekāri Jeļena Kolpakovu. Galvenais stundas jautājums – KUR? un KĀ? meklēt informāciju savam pētījumam. Informācijpratība paredz, ka  cilvēks efektīvi un apzināti var atrast un atlasīt nepieciešamos avotus, kā arī prot atdalīt novecojošo informāciju no jaunumiem. Skolēni uzzināja, kā var atrast informācijas avotus, izmantojot Latgales Centrālās bibliotēkas resursus, “apmeklēja” Latvijas Nacionālo bibliotēku un ieguva informāciju par to fondu izmantošanas iespējām.
Iegūtās zināšanas skolēni drīz izmantos savā praksē, rakstot savu pētniecības  darbu vidusskolā.
Stundu organizēja skolotāja Larisa Želve.

Liceja avīzes jaunumi
Avīzes “Paši par sevi” redakcija 2021. / 2022. mācību gadā.
Skolas laikraksta jaunie redaktori ir Maksims Kirillovs un Ņikita Zirjanovs (11.kl.).

Avīze “Paši par sevi”
Iznāca jaunais liceja avīzes “Paši par sevi” laidiens – Nr.13. Avīzē ir informācija par absolventu iestāšanos augstskolās, stāsts par ceļojumu uz Maskavu no olimpiāžu un konkursu uzvarētājām Danielas un Jeļizavetas, vasaras ceļojuma raksti no mūsu žurnālistiem, kā arī aptaujas par skolēnu un skolotāju sajutām, uzsākot mācību gadu, rezultāti un citi interesanti raksti.
Mūsu avīzi e-veidā jūs varat atrast gan liceja mājas lapā sadaļā “Liceja avīze”, gan Instagramā: samiosebe, gan saitē


Stundās
23. un 24. septembrī matemātikas stundā 5.kl. 2., 3.gr. skolēni, izmantojot veco papīru, izveidoja  viena kvadrātmetra modeli. Noskaidroja, cik bērnu var nostāties uz 1m², ar cik skolas somām var noklāt 1m², cik krēslu var novietot uz 1m². Pats svarīgākais -  ieguva priekštatu par to, cik liels ir kvadrātmetrs un, izmantojot iegūtās zināšanas, noteica kabineta platību un perimetru.
Stundu vadīja matemātikas skolotāja Olga Kaminska.

Ekskursija
25.septembrī  5.plūsmas skolēni devās ekskursijā uz Skrīveriem, kur apmeklēja “Skrīveru Saldumu -  emociju fabriku”. Viņi piedalījās radošajā nodarbībā, kur iepazinās  ar “Skrīveru Gotiņas” tapšanas vēsturi. Licejistiem bija  iespēja pašiem ietīt savas īpašās konfektes “Gotiņa”, kā arī  taisīt saldās figūras no kvalitātes marcipāna masas.
Ekskursijas ietvaros skolēni apmeklēja Koknesē amatu centru "Mazā kāpa", kura darbnīcā ādas apstrādes meistares gatavo jostas, somas, rotas, vākus, iesien grāmatas un izgatavo suvenīrus. Skolēni paši izgatavoja sev atslēgu piekariņus no ādas.
Ekskursiju organizēja 5. plūsmas kuratore Anžela Mirošņikova. Paldies par atbalstu skolotājām Arinai Popovai un Innai Likovai!

 
Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības Valsts fināls
25.septembrī Latvijas Nacionālā bibliotēkā notika Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības Valsts fināls. Daugavpils pilsētu 30 dalībnieku konkurencē uz lielās Ziedoņu zāles skatuves pārstāvēja mūsu  6. plūsmas licejiste Anastasija Osipova. Anastasijas Džanni Rodari grāmatas “Pasakas pa telefonu” fragmenta lasījums bija izjusts, emocionāls un sirsnīgs. Pēc Anastasijas domām grāmata ir kā krāšņs zieds, kas valdzina mūsu prātu, dvēseli un domas ar košām krāsām, reibinošu aromātu un mudina kļūt labākiem.
Sirsnīgs paldies Anastasijai par ieguldīto darbu, drosmi un pozitīvu noskaņojumu! Paldies par atbalstu skolnieces vecākiem, skolotājiem, klasesbiedriem un Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītajai Dacei Jakovelei!


Deju ziņas
24.septembrī liceja deju kolektīvs “Balaguri” Arinas Popovas vadībā uzstājās Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ar deju “Uz Līvāniem”, kur notika Skatuviskās tautas deju kolektīvu koncerta “Tā tik ir vasara” kolektīvu filmēšana. Pasākums tiks raidīts Latvijas televīzijā 4.novembrī.
Par latviešu skatuviskās tautas dejas popularizēšanu un tiekšanos pēc mākslinieciskās izcilības mūsu “Balaguri” saņēma dāvanu kartш 100 EUR vērtībā deju piederumu iegādei darbnīcā “Mudurī”.
Novēlam dejotājiem un deju kolektīva vadītājai Arinai Popovai radošumu, dzīvesprieku un vēlmi iepriecināt mūs arī turpmāk ar aizraujošajām dejām!

Pasākums
25.septembrī notika Sporta un veselības dienai veltīts pasākums “Tūrisma rallijs – 2021” 9. klases skolēniem atpūtas bāzē “Virogna”, lai popularizētu tūrismu kā atpūtas veidu skolēnu vidū, veicinātu skolēnu tūrisma, sadarbības un komunikācijas prasmju attīstību un stiprinātu veselību.
Visi licejisti aktīvi piedalījās sporta spēlēs, kurās nebija zaudētāju.
Paldies pasākuma organizatoriem kuratorei Alinai Ivanovai un sporta skolotājai Liudmilai Kravtsovai par sportiskas atmosfēras veidošanu un draudzīgu noskaņu.


Ekskursija
18. un 19. septembrī 8. plūsmas skolēni  devās ekskursijā uz Liepāju. Licejisti apmeklēja Karostas cietumu:  piedalījās izrādē “Aiz restēm” un spiegu spēlē “Bēgšana no PSRS”, apmeklēja  parku “ Tarzāns” un skatu torņus Liepājas ezerā,  pastaigājās jūras krastā . Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Eleonora Nedvede.


Bibliotēkas ziņas
21. un 22.septembrī Liceja bibliotēkā notika bibliotekārā stunda pirmklasniekiem „Es esmu lasītājs!”.
Bibliotēkā tika pierakstīti 60 jauni lasītāji. Skolas bibliotekāre Jeļena Kolpakova pastāstīja par pareizu bibliotēkas lietošanu un uzvedības noteikumiem bibliotēkā. Katram lasītājam tika izsniegta lasītāja karte. Katrs pirmklasnieks saņēma grāmatu lasīšanai mājās.


Sporta ziņas
20.septembrī Saldū notika Latvijas skolēnu 45.spartakiāde.
Liceja vidusskolas komanda - Marija Elksniņa (12.kl.), Alisa Meļnikova (12.kl.), Marija Smirnova (12.kl.), Jeļizaveta Gorina(11.kl.), Natalija Pavloviča (10.kl.), Alisa Proščinko (11.kl.), Ērika Lazdāne (12.kl.) ieguva IV komandas vietu.
Pamatskolas komanda - Ksenija Kozlova (8.kl.), Alisa Gerasimova (8.kl.), Jana Griškjane (8.kl.), Ksenija Ņikitina (8.kl.), Viktorija Mihailova (9.kl.), Aļona Vasiļišina (9.kl.) – II vietu.
Individuālajā ieskaitē:
 • M. Elksniņa (12kl.) - 800m – II vieta, 100 m s/b – III vieta, 4x100 - IV vieta;
 • M. Smirnova (12.kl.) – 400m. - III vieta ,  100m - IIIvieta, 4x100 - IV vieta;
 • J. Gorina (11kl.) lode – IV vieta;
 • N. Pavloviča (10kl.) – augstlēkšana - III vieta,100m - II vieta;
 • A. Proščinko (11kl.) - 4x100 – IV vieta;
 • Ē. Lazdāne (12.kl.) – 4x100 – IV vieta;
 • K. Kozlova (8kl.) - 800m - II vieta, tāllēkšana , 4x100 – II vieta;
 • A. Gerasimova (8kl.) - 100m – I vieta, tāllēkšana – II vieta, 4x100 – II vieta;
 • J. Griškjane (8kl.) – 100m – II vieta, 4x100 – II vieta;
 • K. Nikitina (8kl.) – 4x100 - II vieta.
Sveicam mūsu sportistes un sporta skolotāju un treneri Liudmilu Kravtsovu ar augstiem rezultātiem!

Ekskursija
18.septembrī  4. plūsmas skolēni apmeklēja alpaku audzētavu  “Alpaku sala” Bebrenes pagastā, kur skolēni uzzināja  par šo mīļo dzīvnieku dzīvotnēm, viņu uzvedības īpatnībām un to, kāpēc alpakas ir tik populāras un vērtējamas pasaulē.  Dabas parkā “Dvietes paliene” iepazinās ar sarežģīto  Eirāzijas  bebru  Latvijā dzīvojošās populācijas vēsturi,  to dzīvesveidu, paradumiem, sliktajiem un labajiem darbiem.
Ekskursiju organizēja plūsmas kuratore Jeļena Vasiļjeva.
Paldies par atbalstu  skolotājai  Nataļjai  Izuļenai!


Bibliotēkas ziņas
20.septembrī bibliotēkā notika bibliotekārā stunda 4.plūsmas skolēniem. Liceja bibliotekāre Jeļena Kolpakova iepazīstināja bērnus ar lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” un  grāmatu kolekciju.
“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, kurā licejisti piedalās jau daudzus gadus. Lasītāju vidū tā ir ļoti populāra.
Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību, iepazīstināt ar grāmatu autoriem, ilustratoriem, tulkotājiem. Grāmatu kolekcijā 2021.gadā bija iekļautas 28 grāmatas.
Par projekta dalībnieku var kļūt jebkurš licejists, licejistu vecāks  vai skolotājs– vajag apmeklēt bibliotēku, lasīt grāmatas un vērtēt tās.

Mācību evakuācija
16. septembrī skolā notika mācību evakuācija, kuras mērķis ir konstatēt  pedagogu un skolēnu rīcību krīzes situācijā un veicināt izpratni par pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumāLiceja parlamenta ziņas
Liceja skolēniem ir iespēja aktīvi iesaistīties skolas dzīvē, darboties skolēnu parlamentā, kurā tiek ievēlēti 8.-12.klašu skolēni.
Šogad prezidenta amatā tika ievēlēta Tehnoloģiju liceja 12.plūsmas licejiste Alina Stašāne, prezidenta vietnieks – Artjoms Kalmašnikovs.


Tikšanās
15. septembrī Tehnoloģiju liceju apmeklēja Latvijas Zemessardzes Studentu bataljona Zemessardzes un ASV vēstniecības pārstāvis Nils Students. Viņš savā lekciā angļu valodā "Soldiers in Arms" 12.klases skolēnus iepazīstināja ar personīgo dzīves ceļu un tā saistību ar militāro dienestu, NATO un Latvijas pienākumiem un privilēģijām NATO aliansē. Prezentācijas laikā jaunieši tika aicināti piedalīties diskusijā angļu valodā.  Soldiers in Arms pasākums Daugavpilī tika organizēts sadarbībā ar ASV vēstniecību Rīgā un LCB ASV informācijas centru.


Mākslas ziņas
4.plūsmas licejiste Valērija Jeremejeva piedalījās Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros rīkotajā  vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projektā "Zeme mūsu rokās". Skolnieces darbs tika eksponēts laureātu darbu izstādē Rīgā un ieguva pateicības rakstu par aktīvu iesaistīšanos un svētku prieka radīšanu.
Skolnieci konkursam konsultēja vizuālās mākslas skolotāja Ilze Volonte.

Ekskursija
11. un 12.septembrī  5. klases skolēni apmeklēja alpaku audzētavu  “Alpaku sala” Bebrenes pagastā un dabas parku “ Dvietes paliene”. Alpaku audzētavā licejisti vēroja lielo un mazo alpaciņu rotaļas un Vilnas namiņā  iepazinās ar alpaku vilnas dzijas tapšanu. Dabas parkā “Dvietes paliene” skolēni vēroja dzīvniekus, uzzināja interesantus faktus par bebriem “Bebru mājā”, nodarbojās ar “sportu”, lecot pa siena ruļļiem.
Skolēni jauki pavadīja šo dienu un saka lielu paldies tās organizētājām - Anželai Mirošņikovai un Tatjanai Ņesterukai!


Ekskursija
11.-12.septembrī 10.plūsmas skolēni devās uz Cēsīm un pavadīja aktīvas brīvdienas  ļoti labā kompānijā! Ko vēl varētu vēlēties, iestājoties rudenim Latvijā? Apmeklējām Cēsu pili, Gaujas nacionālajā parkā braucām ar laivām 9 km pa Gauju, piestājām pie Ērgļu klintīm, izbaudījām ainavas burvīgos skatus, redzējām Līču - Laņģu klintis, viesojāmies Maizes mājā.
Paldies par atbalstu bioloģijas skolotājai  Ingunai Kostenko!

Vecāku sapulces
Licejā  notiek vecāku sapulces, kurās tiek  izskatīti sekojoši jautājumi:
 • 2020./2021.m.g. mācību sasniegumi;
 • Aktuāli jautājumi un darba plāni 2021./2022.m.g.

Apsveikums
Septembra otrā svētdiena Latvijā ir Tēva diena.
Tēva diena ir svētki, kas veltīti tēva lomas godināšanai ģimenē un sabiedrībā.
Sirsnīgi sveicieni visiem tētiem! Vēlam spēku, gudrību un izturību!
Nosūti speciālu pastkarti Tēva dienā! Vairāk informācijas.


Stundās
Bioloģijas stundās 8. klases skolēni izmantojot dažādus informācijas avotus, grupā veidoja cilvēka gremošanas orgānu sistēmas modeli. Modelim pievienoja orgānu nosaukumus, katrai gremošanas orgānu sistēmas daļai pierakstīja funkciju, ko tā veic organismā un, izmantojot apzīmējumus, attēloja gremošanas procesa norisi. Modeļu ekspozīciju var apskatīt liceja 3. stāvā.
Stundu vadīja Ingūna Kostenko un Eleonora Nedvede.

Vasaras iespaidi
Avīze „Paši par sevi” pateicas licejistiem, kas dalījās ar saviem vasaras foto mirkļiem.
Darbu autori: Аnna Kozlovska (1.kl.), Edvards Jarmuševičs (1.kl.), Kirills Ardaševs (2.kl.), Ņikita Kudrjavskis (2.kl.), Milana Ļebedeva (2.kl.), Elīna Račko (3.kl.), Alisa Meļņikova (2.kl.), Jegors Andrusevičs (3.kl.), Darja Skuķe (3.kl.), Edgars Romancevičs (3.kl.), Darijs Bogdanovs (3.kl.), Nikole Stocka (4.kl.), Martins Bluzmanis (4. kl.), Alisa Gauka (4.kl.), Emīlija Krasova (4.kl.), Jekaterina Ardaševa (4.kl.), Evelīna Vasiļjeva (4.kl.), Milana Savostjanova (4.kl.), Aleksandrs Galilejevs (5.kl.), Vladislavs Bogdanovs (6.kl.).


Bibliotēkas ziņas
7.septembrī skolas bibliotēkā notika bibliotekārā stunda 6. plūsmas skolēniem “Grāmatu 12+ apskate”. Licejisti iepazinās ar grāmatām, kuras ir ieteicamas šim vecuma posmam.  Pasākumu organizēja krievu valodas un literatūras skolotāja Tatjana Petroviča un novadīja skolas bibliotekāre Jeļena Kolpakova.


Avīze “Paši par sevi”
Liceja avīzes “Paši par sevi” redakcija sveic jaunajā mācību gadā visus licejistus, vecākus, skolotājus – visus mūsu lasītājus!
Atgādinām, ka ir iznācis jaunais avīzes laidiens – Nr.12. Avīzē ir jūsu vasaras iespaidi, darba pieredze, fotogrāfijas, mūsu jauno redaktoru Maksima Kirillova un Ņikitas Zirjanova raksti, intervija ar liceja deju kolektīvu vadītāju Arinu Popovu Dziesmu un deju svētkiem 2021.  
Par skolas jaunumiem var sekot INSTAGRAMā.


Sporta ziņas
Sveicam Evelīnu Vasiļjevu (4.kl.)  ar izcīnīto 1. un 2. vietu  Atklātajā peldēšanas  čempionātā!
Sacensības notika Rēzeknē  11. augustā.

 

Zinību dienas pasākums Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā-licejā.
 
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē