septembris - Tehnoloģiju licejs

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

septembris

Arhīvs > Jaunumi

Skolotāju diena
30.septembrī  licejā notika svinīgs pasākums, kura ietvaros skolā tika atvērta kinostudija “DTVL STUDIOS”. Skolotājiem bija iespēja apmeklēt dažādus televīzijas raidījumus un piedalīties to filmēšanā.
Paldies visiem svētku organizatoriem – skolas parlamentam, skolēniem, vecākiem un kuratorēm par sirsnīgu svētku noskaņojumu.

Stundās
Turpinot klases stundā uzsākto sarunu par to, kā veidojas politiskās partijas, un kādēļ ir svarīgi piedalīties vēlēšanās, 29. septembrī, 14. Saeimas vēlēšanās priekšvakarā, 11.plūsmas skolēni Vēstures un sociālās zinātnes stundā veica pirmsvēlēšanas aģitāciju. Izanalizējot kandidējošo partiju programmas, skolēni veidoja plakātus, kuros atspoguļoja partiju solījumus. Aģitācijas runas laikā “partiju pārstāvji” skaidroja, kādi pasākumi ir ieplānoti, lai panāktu solījumu izpildi, bet vēlētāji izsaka savu uzticību un atdeva savu balsi Saeimas vēlēšanas simulācijas gaitā, nobalsojot par vienu no piedāvātājiem sarakstiem.
Skolēni atzina, ka partiju programmu  kritiskā analīze ir nepieciešama, lai nepieļautu populistisko solījumu uzvarai vēlēšanās.
Vai 11.plūsmas izvēlēta Saeima būs līdzīga 14. Saeimas sastāvam tiks noskaidrots nākamajā stundā, kad savu darbu pabeigs skaitīšanas komisijas.
Simulācijas spēli organizēja un vadīja vēstures skolotāja Larisa Želve.


Starpdisciplinārās stundas
1.plūsmā notika starpdisciplinārās mājturības un latviešu valodas stundas, kurās skolēni izveidoja aplikācijas atklātnes un uzrakstīja apsveikumu saviem skolotājiem.
Stundas vadīja skolotājas Kristīne Bogdanova un Nadežda Volkova.


Sporta ziņas
24.septembrī Daugavpils stadionā “Lokomotīve” notika ikgadējās sacensības “Zelta mopēds 2022”. 7.klases skolēns Nikita Konfederats startēja tajās un ieguva 3.vietu.
Sveicam Nikitu!


Dzejas dienas
Septembris ir dzejas mēnesis. 7.plūsmas skolēni latviešu valodas stundās mēģināja uzburt un radīt savu dzejas pasauli - analizēja dzejoļus, to kompozīciju, noskaņu, tulkoja, sacerēja savus dzejoļus, vizualizēja simbolus. Dzejas stundā skolas bibliotēkā  izteiksmīgi skandināja no galvas dažādu latviešu autoru dzejoļus un vērtēja pēc kritērijiem klasesbiedru uzstāšanos.
Stundas vadīja latviešu valodas skolotājas - Anita Bukeja un Lilija Meinerte.


Karjeras izglītība
30. septembrī no plkst. 17.00 līdz plkst. 21.00 Daugavpils Universitātē norisināsies Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi.
Šī gada Zinātnieku nakts tēma ir “Inovāciju kultūra un radošā līderība”.
Šo pasākumu organizē visās Eiropas Savienības valstīs, lai popularizētu pētniecības un inovāciju aktivitātes, veicinātu izpratni par zinātnieku darbu un tā ietekmi uz mūsu ikdienas dzīvi, kā arī rosinātu jauniešus izvēlēties zinātnieka karjeru.
Šajā gadā Daugavpils Universitāte piedāvā ļoti plašu aktivitāšu klāstu. Apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties interaktīvās nodarbībās, radošās darbnīcās, demonstrējumos, intelektuālās spēlēs, klausīties koncertus, veikt īstus eksperimentus, iepazīstot visas Daugavpils Universitātē pārstāvētās zinātņu nozares.
Eiropas Zinātnieku nakts programmu Daugavpils Universitātē var apskatīt šeit.

Licejisti ir Children's General Assembly 2022 dalībnieki
Septembrī  Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas - liceja 8.klases skolēni Dainis Bivka un Katrīna Kraine piedalījās starptautiskajā pasākumā Dānijā pilsētā Billundā. Children’s General Assembly  2022 ir pasākums jauniešiem, kas spēles veidā ir kā ekvivalents ANO Ģenerālajai asamblejai Ņujorkā. Bērnu Ģenerālās asamblejas mērķi ir iedvesmot pasaules līderus un nākt klajā ar konkrētām idejām, kā mainīt pasauli un politiku. Uz pasākuma finālu bija uzaicināti 80 bērni no 42  pasaules valstīm, kuri 6 mēnešu laikā aktīvi piedalījās un strādāja darba sesijās tiešsaistē.
Bērnu Ģenerālās asamblejas sanāksmēs gan tiešsaistē, gan klātienē jaunieši no visiem pasaules kontinentiem apsprieda globālas problēmas - klimata izmaiņas un to sekas, diskriminācija un terorisms, pandēmija un ar to saistītie izaicinājumi, kara konflikti un neiespēja visiem bērniem  mācīties un iegūt kvalitatīvu izglītību -  to risinājumu perspektīvas.
Piedaloties Children's General Assembly 2022, skolēni radoši un interesanti pavadīja nedēļu, tikās ar dažādu nozaru ministriem un iepazinās ar bijušo ANO Ģenerālās Asamblejas prezidentu. Pasākuma dalībnieki izstrādāja manifestu un vērsās pie pasaules valstu un ANO  vadītājiem ar aicinājumu ieklausīties jauniešu viedoklī, aktīvāk iesaistīt viņus svarīgu jautājumu risināšanā. Asamblejas dalībnieki apmeklēja arī Lego māju un Dānijas skolas.
Informācija par iniciatīvu ir pieejama šeit vai youtube.

Avīze “Paši par sevi”
Iznāca jaunais liceja avīzes “Paši par sevi” laidiens – Nr.13. Avīzē ir informācija par absolventu iestāšanos augstskolās, mūsu skolnieces stāsts par piedalīšanos projektā “Eiropas Jaunatnes dialogs”, iepazīšanās ar jauno žurnālisti Sofiju, vasaras ceļojuma raksti un aptaujas rezultāti no mūsu žurnālistiem, kā arī raksts par jaunā aktiera 3. klases skolnieka Žana filmēšanas pieredzi un vecāko klašu skolēnu pārspriedumi par anime filozofiskām domām.
Mūsu avīzi e-veidā jūs varat atrast gan liceja mājas lapā sadaļā “Liceja avīze”, gan Instagramā: samiosebe, gan saitē.


Stundās
Bioloģijas stundās 10. klases skolēni veica lauku pētījumu “Populācijas blīvuma noteikšana”.
Skolēni plānoja, formulēja pētāmos jautājumus un noteica lielumus par vides faktoru ietekmes radītām izmaiņām uz populācijas blīvumu, veicot lauka darba pētījumu. Analizēja lauka pētījuma laikā iegūtos datus, izmantojot IT rīkus (PlantNet).
Nodarbību vadīja bioloģijas skolotāja Ingūna Kostenko.


Sporta ziņas
Saldū septembrī notika Latvijas skolēnu 76.spartakiāde. Pamatskolu un vidusskolu kauss 2022. Liceja sportisti piedalījās tajā un ieguva godalgotas vietas.
Sacensībās  “Pamatskolu kauss” mūsu komanda - Ksenija Kozlova (9.kl.), Alisa Gerasimova (9.kl.), Jana Griškjane (9.kl.), Ksenija Ņikitina (9.kl.), Tamirise Simonova (9.kl.) ieguva 1. vietu.
Individuālajā ieskaitē:
 • Ksenija Kozlova: 800m – 1. vieta, tāllēkšana- 1. vieta, 4x100m – 1.vieta;
 • Alisa Gerasimova: augstlēkšana – 1. vieta, tāllēkšana – 3. vieta, 4x100m – 1. vieta;
 • Jana Griškjane: 100m – 2. vieta, 400m – 2. vieta, 4x100m – 1.-vieta;
 • Ksenija Ņikitina: 100m – 3. vieta, 4x100m – 1. vieta;
 • Tamirise Simonova: lode – 3. vieta, 800m – 3.-vieta.
Sacensībās “Vidusskolu kauss” - komandas ieguva 1. vietu. Komandas sastāvs: Iļja Zilis (11.kl.), Arnis Pirožoks (12.kl.), Pavels Smirnovs (12.kl.), Ivans Golubevs (12.kl.), Oskars Bārtuls (10.kl.), Antons Vjaters (11.kl.).
Individuālajā ieskaitē:
Iļja Zilis: 400m – 1. vieta, 100ms/b – 1. vieta, 4x100m – 1. vieta;
 • Arnis Pirožoks: augstlēkšana – 1. vieta, tāllēkšana – 4. vieta;
 • Pavels Smirnovs: 1500m – 4. vieta, lode – 4. vieta, 4x100m – 1. vieta;
 • Ivans Golubevs: lode – 3. vieta, 1500m – 3. vieta;
 • Oskars Bārtuls: 100m – 2. vieta, 400m – 2. vieta, 4x100m – 1. vieta;
 • Antons Vjaters: 100m – 4. vieta, tāllēkšana – 3. vieta, 4x100m – 1. vieta.
Otra vidusskolas komanda - Daniela Giļmanova (12.kl.), Jeļizaveta Gorina (12.kl.), Natalija Pavloviča (11.kl.), Alisa Proščinko (12.kl.) ieguva IV vietu.
Individuālajā ieskaitē:
 • Daniela Giļmanova: 4x100m – 4. vieta;
 • Jeļizaveta Gorina: lode – 1. vieta, 4x100m – 4. vieta;
 • Natalija Pavloviča: augstlēkšana – 1. vieta, 100m s/b – 1. vieta, 4x100m – 4. vieta;
 • Alisa Proščinko: 4x100m – 4. vieta.
 • Pamatskolas komanda un 11.klases sportiste Natalija Pavloviča tika uzaicinātas uz pasaules čempionātu Turcijā. Vēlam veiksmi!
Sveicam sportistus un sporta skolotāju un treneri Liudmilu Kravtsovu ar panākumiem! Paldies par palīdzību un atbalstu Maksimam Kirillovam!


Ekskursija
24.septembrī 5.plūsmas skolēni devās ekskursijā uz Lietuvu.
Skolēni iepazinās ar Anīkščai pilsētas apskates objektiem: аpmeklēja dzelzceļa un zirgu muzejus, izglītojošās programmas „Maizes ceļš” laikā uzzināja par lietuviešu tautas tradīcijām, pastaigājās virs koku galotnēm un saņēma pozitīvas emocijas.
Paldies plūsmas kuratorei Jeļenai Vasiļjevai par pasākuma organizēšanu.


Karjeras izglītība
Sestdien, 15.oktobrī, norisināsies ārzemju izglītības izstāde “Days of International Education”  Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā Elizabetes ielā 55 no plkst. 10.00 līdz 17.00.
Ieeja ir bez maksas.
Izstādē:
 • Piedalīsies vairāk nekā 50 dažādu mācību iestāžu pārstāvji no Lielbritānijas, Nīderlandes, Dānijas, Vācijas, Austrijas, Itālijas, Francijas, Spānijas, Polijas, Šveices, ASV, Kanādas un citām valstīm.
 • Skolēniem būs arī lieliska iespēja reģistrēties “Karjeras ceļvedim”, kas visas pasaules jauniešu vidū ieguvis sevišķu popularitāti, jo ļauj izprast savas stiprās un vājās puses, lai pieņemtu apzinātu lēmumu par tālākām mācībām un karjeru.
 • Apmeklētāji varēs iegūt informāciju, kā pieteikties studijām ārzemju izglītības iestādēs.
 • Apmeklētājiem būs iespēja iegūt informāciju par starptautiskajiem angļu valodas eksāmeniem IELTS un Cambridge English, kurus var kārtot valsts centralizētā angļu valodas eksāmena vietā.
Informācija par vispārīgās angļu valodas kursiem, IELTS eksāmena sagatavošanas kursiem klātienē un tiešsaistē.

Projekts ERASMUS+
Š.g. 11.09.-17.09.2022. ES Erasmus+ projekta  “4K: Komunikācija, Kritiskā domāšana, Kreativitāte, Kooperācija ietvaros 12. plūsmas skolēni Arina Aļhimenko, Solvita Gabrāne, Eva Ivanova, Daniela Kudrjavceva, Sabina Nedvede, Jūlija Razumova, Nadežda Semjonova, Ksenija Silova un Aleksandra Stepanova piedalījās plānotajā mobilitātē uz Colegio Pureza de Maria (Ontinyent, Spānija). Nedēļas garumā mūsu skolēni kopā ar projekta dalībniekiem no Spānijas, Ungārijas un Zviedrijas aktīvi piedalījās daudzveidīgās izglītojošās un radošās darbnīcās, kas vērstas uz skolēnu komunikācijas un sadarbības prasmju pilnveidi, kā arī radošuma izpausmi.
Kultūrprogrammas ietvaros skolēni tikās ar Ontinyent pilsētas mēru, apmeklēja Valensijas un Hativas pilsētas.
Mobilitāte noslēdzās ar starptautisko skolēnu grupu radītajiem priekšnesumiem (performance), ko varēja vērot tiešsaistē Colegio Pureza de Maria (Ontinyent, Spānija) Youtube kanālā.
Milzīgs paldies Colegio Pureza de Maria vadībai un projektā iesaistītajiem skolotājiem par sirsnīgu uzņemšanu un ieguldīto darbu mobilitātes organizēšanā!
Skolēnus braucienā atbalstīja un iedrošināja skolotājas Solveiga Liepa un Larisa Želve.


Karjeras izglītība
22. septembrī notika 11. plūsmas skolēnu tikšanās ar Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja vietnieci Inetu Pilāni. Lekcijas gaitā skolēni guva ieskatu par pilsoniskās līdzdalības formām: Kā veidojas politiskās partijas? Kādēļ ir svarīgi piedalīties vēlēšanās? Kā atšķirt aktīvās un pasīvās vēlēšanu tiesības? Kā balsot? Atbildes uz šiem aktuālajiem jautājumiem skolēni apguva nodarbībā “Vēlēšanu pratības stundā”.  
Paldies karjeras konsultantei Tatjanai Borikovai par pasākuma organizēšanu.


Projekts ERASMUS+
31. augustā beidzās Erasmus +(K2) projekts  „Mūsu atbildība ir pamats stiprākai Eiropai” („Growing Responsible - Empower Europe Now (G.R.E.E.N)”) .
Projekta ietvaros liceja skolēni mācījās nodarboties ar komercdarbību, vadot savu kompāniju “TWN” („Together with Nature”). Licejisti ražoja, reklamēja un pārdeva attīstošas un videi draudzīgas bērnu spēles–puzles. Kompānijas “TWN”  produkcija bija pieejama sociālajos tīklos: Facebook: TWN company, Erasmus+; Instagram: @twnpuzzles. Pateicoties projekta aktivitātēm, licejisti sadraudzējās ar portugāļu, franču un slovāku skolēniem un skolotājiem , iepazinās ar šo valstu kultūru un tradīcijām, sadarbojās ar JA (Junior Achievement) organizāciju un piedalījās dažādos pasākumos: semināros, intervijās, konkursos, gadatirgos. Projekta laikā nopelnītā nauda tika ziedota audzēkņiem no Naujenes bērnu nama (tagad  Sociālā atbalsta un aprūpes Centrs "Avots").
Jūnija sākumā projekta dalībnieki, 11. klases skolēni,  kopā ar skolotājiem apmeklēja Naujenes bērnu namu un pasniedza gan skolas labdarības akcijas laikā sarūpētās  dāvanas, gan par projekta naudu nopirkto putekļusūcēju, pannas un tējkannu.
Paldies licejistiem par atsaucību un palīdzību!


Pasākums
2. un 3. plūsmā notika rudens svētki “Rudentiņ, bagāts vīrs, daudz tu mums dāvināji…”. Skolēni piedalījās radošajās darbnīcās: izgatavoja kroni un augļu vītni, pagatavoja augļu šašliku. Bērni ar vecāku palīdzību organizēja arī rudens dabas velšu izstādi, kur ne tikai apskatīja augļus un dārzeņus, bet arī apmainījās ar tiem. Paldies par atbalstu pasākuma organizēšanā skolēnu vecākiem, skolotājām Arinai Popovai un Irinai Kurilovai!


Stundās
Bioloģijas stundās “Kā izveidot savu ekosistēmu?” 9. klases skolēni, izmantojot instrukciju, grupā modelēja savu izplānoto ekosistēmu burkā, (spuldzes formas stikla traukā vai pudelē); vienojās, kā novēros to vairākas nedēļas (visā temata apguves laikā), reģistrēs izmaiņas (mērīs, skaitīs, fotografēs, aprakstīs u. c.), lai temata apguves noslēgumā skaidrotu tās eksistences vai bojāejas apstākļus.

Karjeras izglītība
13.septembrī 11.klases skolēniem sadarbībā ar karjeras konsultantu notika ekonomikas stunda "Darba tirgus: tendences un prognozes". Stundas laikā skolēni izpētīja nva.gov.lv saiti, kur tika piedāvātas izstrādātas prognozes darba tirgū ilgtermiņa un īstermiņa periodos: TOP profesijas pēc vakanču skaita, pieprasītas augstākās izglītības jomas, kā arī darba devēja nozīmīgākās izvirzītās prasības darbiniekiem. Darbojoties ar portatīvajiem datoriem, skolēni izpētīja, cik augsti viņu izvēlētā darba joma būs pieprasīta nākotnē, analizēja izvēlētājai profesijai nepieciešamās iemaņas un prasības.
Stundu novadīja ekonomikas skolotāja Tatjana Alika un karjeras konsultante Tatjana Borikova.


Stundās
Bioloģijas stundās 8. klases skolēni, izmantojot dažādus informācijas avotus, grupā veidoja cilvēka gremošanas orgānu sistēmas modeli. Modelim pievienoja orgānu nosaukumus, katrai gremošanas orgānu sistēmas daļai pierakstīja funkciju, ko tā veic organismā un, izmantojot apzīmējumus, attēloja gremošanas procesa norisi. Modeļu ekspozīciju var apskatīt liceja 3. stāvā.
Stundu vadīja bioloģijas skolotāja Ingūna Kostenko.


Ekskursija
10.-11.septembrī 11.plūsmas skolēni devās ekskursijā uz Lietuvu.
Skolēni iepazinās ar izcilo baroka stilā veidoto sakrālo ansambli (17. – 18. gs.), baznīcu  un funkcionējošo sieviešu klosteri Pažaislis. Aktīvi pavadīja laiku Druskininkai  akvaparkā un „UNO Parkā“ , apmeklēja Šakotis muzeju un izcepa savu gardumu.
Paldies plūsmas kuratorei Jeļenai Vasiļjevai par pasākuma organizēšanu un Ingunai Kostenko par atbalstu!

Apsveikums
Septembra otrā svētdiena Latvijā ir Tēva diena.
Tēva diena ir svētki, kas veltīti tēva lomas godināšanai ģimenē un sabiedrībā.
Sirsnīgi sveicieni visiem tētiem! Vēlam spēku, gudrību un izturību!


Tikšanās
8.septembrī Ārlietu ministrija uzņēma jauniešus no RTU Liepājas studiju un zinātnes centra, Latgales industriālā tehnikuma, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Rīgas 89. vidusskolas un biedrības Club "The House". Jaunieši bija piedalījušies Eiropas dienai veltītajā video konkursā “Mana Eiropa”, kura mērķis bija veicināt jauniešu izpratni un aktīvu iesaisti Eiropas nākotnes veidošanā.
Jaunieši tikās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, saņēma diplomus, kā arī apskatīja Ārlietu ministrijas namu.
Tikšanās piedalījās 12.klases licejistes Sabina Nedvede, Ksenija Silova un Arina Aļhimenko un vēstures skolotāja Larisa Želve.
(Informācija un fotogrāfijas no Ārlietu ministrijas mājas lapas)

Avīze “Paši par sevi”
Liceja avīzes redakcija sveic jaunajā mācību gadā visus licejistus, viņu vecākus, skolotājus – visus mūsu lasītājus!
Iznāca jaunais liceja avīzes “Paši par sevi” laidiens – Nr.12. Avīzē jūsu vasaras iespaidi, darba pieredze, fotogrāfijas, mūsu redaktoru, Maksima Kirillova un Ņikitas Zirjanova, raksti, intervija ar liceja absolventiem, kuri studē ārzemēs, Nīderlandē un Skotijā, un viņu domas par adaptācijas grūtībām citu valstu sabiedrībā un kultūrā.
Mūsu avīzi e-veidā jūs varat atrast gan liceja mājas lapā sadaļā “Liceja avīze”, gan Instagramā: samiosebe, gan saitē.

Neaizmirstamie vasaras mirkļi
Avīze „Paši par sevi” pateicas licejistiem, kas dalījās ar saviem vasaras foto mirkļiem konkursa “Vasaras zvaigznes” ietvaros.
Darbu autori:
 Maksims Istomins (2.kl.), Damirs Zinčonoks (4.kl.), Alisa Gauka (5.kl.), Arsenijs Savostjanovs (2.kl.), Elīna Račko (4.kl.), Valērija Vaivodiša (3.kl.), Jegors Tuziks (4.kl.), Beāta Abarasa (6.kl.), Martins Bluzmanis (5.kl.), Ņikita Kudrjavskis (3.kl.), Majs Krasiļņikovs (6.kl.), Jelizaveta Rodičeva (2.kl.), Daria Grigorjeva (2.kl.), Kirills Ardaševs (3.kl.) un Jekaterina Ardaševa (5.kl.), Vladislavs Bogdanovs (7.kl.), Deniss Vasiļjevs (5.kl.), Edgars Litvinskis (2.kl.),Neaizmirstamie vasaras mirkļi (turpinājums).

Nordplus starptautiskajs projekts ToReMa
Kopš 2022. gada septembra Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs piedalās Nordplus starptautiskajā projektā ToReMa (Towards Real Maths)  - “Pretī reālai matemātikai”.
Projekta ToReMa mērķis ir uzlabot matemātikas mācīšanas un apguves kvalitāti Ziemeļbaltijas reģionā.
Projekta ietvaros ir plānots veidot uzdevumu banku dažādām matemātikas kursa tēmām un aprobēt materiālus darbā ar skolēniem mācību stundās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.
Mūsu partneri šajā projektā ir Tallinas Läänemeres ģimnāzija (Igaunija), Narvas Pähklimē ģimnāzija (Igaunija), Lietuvas Medicīnas zinātņu universitātes ģimnāzija (Lietuva), Vasilija Kačalova ģimnāzija Viļņā (Lietuva).
Oktobrī projekta dalībnieki tiksies Tehnoloģiju vidusskolā-licejā. Viņi apmeklēs matemātikas stundas pamatskolā, apspriedīs un izvērtēs skolotāju izstrādātos matemātikas uzdevumus, kuri veicina skolēnu problēmrisināšanas prasmju attīstīšanu.


Bibliotēkas ziņas
5.septembrī skolas bibliotēkā notika bibliotekārā stunda 6. plūsmas skolēniem “Grāmatu 12+ apskate”. Licejisti iepazinās ar grāmatām, kuras ir ieteicamas šim vecuma posmam. Pasākumu organizēja krievu valodas un literatūras skolotāja Vera Geļfande un novadīja skolas bibliotekāre Jeļena Kolpakova.


Zinību dienas pasākums Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā-licejā  1., 9.-12. kl. skolēniem, skolotājiem un vecākiem.


Zinību dienas pasākums Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā-licejā  2.-8. kl. skolēniem, skolotājiem un vecākiem.

Ekskursija
1. jūnijā 12.plūsmas skolēni devās ceļojumā uz Poliju un Slovākiju ar daudzveidīgu un piedzīvojumiem bagātu programmu. Ekskursijas pirmajā dienā jaunieši baudīja Lietuvas un Polijas ainavas, aplūkoja Krakovas pilsētu, tās vēsturisko centru un citus ievērojamākos objektus. Nākamajā dienā skolēni apskatīja Ņedzicas un Ļubovņas pilis, kā arī plostoja kalnos pa Dunajecas upi uz Slovākiju. Trešo dienu skolnieki pavadīja Augstajos Tatros. Sākumā tika apmeklēta Beļjanskas ala, kur skolēniem izdevās paplašināt savu redzesloku un izbaudīt unikālo mūzikas-gaismas šovu.
Pēc tam bērni sāka kāpumu Bahledas ielejā, kurā pavadīja brīvo laiku lieliskās dabas apkārtnē. Tuvojoties dienas beigām, jaunieši devās uz termālo baseinu Vrbov ar mērķi atjaunot spēkus un nostiprināt savu imunitāti baseinos ar ģeotermālo ūdeni. Paldies plūsmas kuratorei Anželai Mirošņikovai par pasākuma organizēšanu un Tatjanai Ņesterukai par atbalstu!


Daugavpils Tehnoloģiju liceja  skolotāji dalās pieredzē starptautiskajā konferencē
29.-31.augustā notika tiešsaistes starptautiskā konference “Pretī domāšanai izglītībā”. Konferencē satikās inovatīvo mācību pieeju autori, mācību centru vadītāji, izglītības konsultanti, dažādu priekšmetu skolotāji no 8 valstīm.  
Konferences laikā Daugavpils Tehnoloģiju liceja angļu, krievu valodas, matemātikas skolotāji prezentēja savu darba pieredzi skolēnu domāšanas prasmju attīstīšanā, mācību problēmu risināšanas rīku izmantošanā mācību stundās.  
Paldies Tatjanai Alikai, Irinai Bučinskai, Nataļjai Koviļinai, Olgai Mikulovai, Ilonai Macķevičai-Maņko, Ritai Tankovai par ieguldījumu inovatīvu tehnoloģiju ieviešanā mācību procesā!  

Seminārs liceja skolotājiem
25. augustā licejā IKT dienas ietvaros notika informatīvais seminārs „IKT izmantošana un drošības noteikumi”, kuru vadīja direktora vietnieks informātikas jautājumos Oļegs Bojaruns. Skolotāji darba grupās dalījās  pieredzē dažādu vietņu izmantošanā stundās: Kahoot, LiveWorksheets, Tavaklase.lv, letonika.lv, apguva vietnes Skolo.lv izmantošanas iespējas.  
Paldies M.Drozdai, J.Kolpakovai, I.Kudrjavskai, I.Macķevičai-Maņko, L.Meinertei, V.Zaicevai, O.Zimnikai, S.Želņeronokai par pasākuma atbalstu!
24., 29. augustā notika plūsmu skolotāju sapulces, kurās tika aktualizēti darba virzieni skolēnu snieguma un spēju veicināšanā jaunajā mācību gadā.

Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolai - licejam 1.vieta valstī
Š.g. 24.augustā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī svinīgajā ceremonijā apbalvoja Ata Kronvalda balvas ieguvējus, kā arī pasniedza Lielās un Mazās pūces balvu visaugstāk novērtētajām skolām  par talantīgo skolēnu sasniegumiem valsts un starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātnisko darbu lasījumos 2021.-2022.mācību gadā.
Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs tika apbalvots ar ceļojošo balvu “Lielā pūce” par 1.vietu lielo skolu novērtējumā.
Skola saņem Ata Kronvalda balvas kopš 2011.gada.


1.klašu skolēnu vecāku sapulce
30.augustā plkst.17.30 notiks 1.klašu skolēnu vecāku sapulce aktu zālē.


Uzmanību!
Pamatojoties uz Daugavpils pilsētas domes 2009.gada 27.augusta saistošo noteikumu Nr.20 "Braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā", vispārējās izglītības iestāžu izglītojamajiem, kuri deklarējuši pamatdzīvesvietu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā, ir tiesības mācību gada laikā izmantos pilsētas sabiedrisko transportu pilsētas nozīmes maršrutu tīklos ar 100% atvieglojumu no braukšanas maksas, uzrādot attiecīgu dokumentu.
Lai savlaicīgi sagatavotu bezmaksas braukšanas biļetes, lūgums iesniegt Daugavpils Tehnoloģiju  vidusskolā – licejā (1.stāvā) iesniegumu un fotogrāfiju līdz 26.08.2022. Fotogrāfijām jābūt atbilstoši skolēna reālajam vecumam.

 

  

 
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē