oktobris_2 - Tehnoloģiju licejs

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

oktobris_2

Arhīvs > Jaunumi
Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas ziņas
4. novembrī Eiropas Parlamenta Vēstnieku Skolas komanda — DTVL 11.plūsmas skolēni piedalījās izzinošā pasākumā “Eiropa jaunietim”, kuru organizēja Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs. Klātesošos jauniešus un pedagogus video uzrunā sveic Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā vadītāja Zane Petre. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  ES programmas “Erasmus+” nodaļas vadītāja Līva Jakovļeva informēja jauniešus par iespējām un iniciatīvām, ko jauniešiem, kuri dzīvo, mācās un strādā Eiropā, piedāvā tādas Eiropas Savienības programmas kā Eiropas Solidaritātes korpuss, Erasmus+,
Eiropas Brīvprātīgais darbs u.c. Īpaši noderīga informācija komandai bija ziņas par Jauniešu apmaiņas un brīvprātīgā darba projektiem.
Paldies organizatoriem par jaunām zināšanām, iegūto pieredzi un piepildīto darba dienu!


Projekts Erasmus+
17. - 21. oktobrī ES Erasmus+ projekta “4K: Komunikācija, Kritiskā domāšana, Kreativitāte, Kooperācija ietvaros Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja direktore Irina Paura un angļu valodas skolotāja Solveiga Liepa piedalījās skolotāju īstermiņa tikšanās Malmö Borgarskola (Malmö, Zviedrija). Vizītes mērķis bija apkopot 2021./2022.m.g. paveikto, kā arī noteikt un saskaņot projekta vadības un īstenošanas vadlīnijas, un projekta pamataktivitātes 2022./2023.m.g.
Pedagogi no Latvijas, Zviedrijas, Ungārijas un Spānijas dalījās ar labās prakses piemēriem, tika aizsākts darbs pie uzdevumu krājuma pusaudžu lasītprasmes  pilnveidei izveides. Apspriestas iespējas turpmākai sadarbībai  ar ārvalstu kolēģiem.
10. un 11.plūsmu skolēni ir aicināti pieteikties dalībai projektā 2022./2023.m.g. Vairāk informācijas par projektu var izlasīt liceja mājaslapas sadaļā Projekti vai vēršoties pie angļu valodas skolotājas Solveigas Liepas.


Stundās
3.klases skolēni čakli strādāja ar dabas materiāliem stundā "Dizains un tehnoloģijas". Mazie licejisti izgatavoja rudens dekoru.
Izstādi “Rudens dzīvnieki” var apskatīt liceja 2.stāvā.
Nodarbību vadīja skolotāja Aļona Zaiceva.


Dzejnieka R.Mūka jaunrades radošo darbu konkurss
Šī gada oktobrī R.Mūka muzejs organizēja jaunrades radošo darbu konkursu bērniem un jauniešiem par tēmu “Iztēle ir realitāte”. Konkursam iesniedza savus darbus 193 skolēni no visas Latvijas. No  liceja tajā piedalījās 10. klases skolniece Sofija Bogdanoviča, kuras uzrakstīto vēstuli dzejniekam R.Mūkam žūrija novērtēja ar Atzinību.
Skolnieci atbalstīja  latviešu valodas un literatūras skolotāja Maruta Rusiņa.

Karjeras izglītība
Sestdien, 5. novembrī, plkst. 10.00–14.00 RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā notiks RTU Atvērto durvju diena. Dienas laikā topošie RTU studenti varēs uzzināt, kādas studiju programmas var apgūt Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), kā notiek jauno studentu uzņemšana, kā izskatās fakultātes un kādas ir ārpusstudiju iespējas RTU.
Vairāk informācijas RTU mājas lapā


Stundās
5. klases meitenes floristikas un dizaina nodarbībās strādāja ar dabas materiāliem un izveidoja interesantas rudens gleznas. Tās var aplūkot izstādē skolas 1. stāvā.
Nodarbību vadīja skolotāja Kristīne Bogdanova.

Karjeras izglītība
Karjeras nedēļas ietvaros 6.-7. klašu skolēni apmeklēja Jaunbūves bibliotēku, kur tika organizēta neparasta bibliotekārā stunda Bibliotēka jauniešiem: zināšanas un prasmes veiksmīgai karjerai. Nodarbības laikā skolēni varēja ne tikai plaši diskutēt par uzņēmējspējām un prasmēm, kas ir vajadzīgas veiksmīgai karjerai, bet arī mācījās izmantot mobilos telefonus informācijas meklēšanai! Skolēni guva priekšstatu par LCB e-resursiem, kas sniedz piekļuvi uzticamai un vispusīgai informācijai, kā arī pildīja uzdevumus, meklējot grāmatas e-katalogā, jo informācijas meklēšanas spējas ir katra cilvēka superspēja!
Skolēnus atbalstīja Tatjana Borikova, Ludmila Demida, Anžela Mirošņikova.


Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas ziņas
25.oktobrī Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-liceja Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas komandas pārstāvji 11. plūsmas skolēni Antonijs Dacjuks un Marija Bolotņikova piedalījās EP Vēstnieku skolu 2022./2023.m.g. atklāšanas seminārā, kas notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pasākums notika ar mērķi veicināt jauniešu apziņu par sevi kā nozīmīgu Latvijas un Eiropas sastāvdaļu. Semināra ietvaros jaunieši diskutēja par parlamentārās demokrātijas visredzamāko un spilgtāko sabiedrības līdzdalības izpausmes formu - vēlēšanām.
Jauniešiem bija iespēja virtuāli satikt deputātus, uzzināt viņu pieredzi vēlēšanu procesā, kā arī iesaistīties diskusijās ar dažādu jomu speciālistiem, apspriežot to, kā un kāpēc vēlēt, kādam jābūt deputātam, vai iespējams nozagt vēlēšanas, ko sociālie mediji dara vēlēšanās un kas ir politisko ideju tirgus.


Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas ziņas
26.-27. oktobrī Daugavpils Tehnoloģiju 11. plūsmas skolēni Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas komandas pārstāvji: Ņikita Spriņģis, Artjoms Zobņins, Eiženija Vasiļjeva, Anastasija Kurmeļova, Ieva Lozjuka un 11. plūsmas kuratore Jeļena Vasiļjeva viesojās Briselē pie Eiropas Parlamenta deputātes Dace Melbārde. Tikšanās laikā jaunieši iepazinās ar Eiropas Parlamenta darbu, deputātu ikdienu un uzzināja dažādu komisiju sadarbības mehānismus. Iepazīšanās ar Eiropas Parlamentu Briselē sākās ar sarunu ar Daci Melbārdi.
Eirodeputāte pastāstīja par savu ikdienu, aktivitātēm lielākajā politiskajā EP grupā – Eiropas Tautas partijā, pienākumiem Kultūras un izglītības komitejā. Licejisti brīnišķīgi un lietderīgi pavadīja laiku gan parlamentā, gan Eiropas vēstures namā, gan Beļģijas galvaspilsētas visskaistākajās ielās. Tā bija ļoti vērtīga un interesanta pieredze.
Paldies, Dace Melbārde, par iespēju viesoties Eiropas parlamentā, paplašināt redzesloku un attīstīt savu personību!
“ES parlaments mani fascinēja ar savu arhitektūru, Briseles šarms nevar nevienu atstāt vienaldzīgu. It īpaši esmu sirsnīgi pārsteigta, ka mūsu deputāti ir ļoti kompetenti, bet vienlaikus parasti cilvēki, kas kā savu prioritāti uzskata veiksmīgu ES uzdevumu izpildi. Tā ir neaizmirstama pieredze, gardo vakariņu un patīkamu sarunu pavadībā,” raksta Ieva Lozjuka par vizīti.


Karjeras izglītība
21. oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros 9. plūsmā notika tikšanās ar Liceja absolventi, RSU studenti Līnu Ņikitinu. Līna pastāstīja skolēniem par savu pieredzi, studējot Zobārstniecības fakultātē, iepazīstināja ar RSU fakultātēm un studiju programmām, studiju organizāciju, studentu sabiedrisko dzīvi.
Paldies Līnai par iedvesmojošo stāstu!


Pasākums
Liceja dienu ietvaros 5.b klašu skolēniem notika pasākums "Disko ballīte". Kluba “Event Kids” apmeklējums ir balva par labāko mācību sasniegumu 2021.-2022.mācību gadā. Komandu spēles, interaktīvas sacensības un deju maratons sniedza bērniem neaizmirstamas emocijas. Skolēnus atbalstīja plūsmas kuratore Jeļena Vasiļjeva.


Izglītojoša spēle jaunajiem “Business Lab”
20. oktobrī Daugavpilī notika “Business Lab” - izglītojoša spēle jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem par uzņēmējdarbību, analītisko domāšanu un spēju meklēt radošus risinājumus krīzes apstākļos. “Business Lab>” ir izglītojoša simulācijas spēle jauniešiem par pilnīgu vai daļēju uzņēmējdarbības procesu atspoguļojumu, simulējot situācijas, kurā komandas dalībnieki mēģina risināt uzņēmējdarbības un patērētāju problēmas.
Spēlē piedalījās 6 komandas, gandrīz 30 dalībnieki, tai skaitā 11.plūsmas licejisti: Ksenija Gagarina, Anastasija Orlovska, Darja Frolova un  Artjoms Kalmašņikovs.
Skolēnus pasākumā atbalstīja angļu valodas skolotājs Sergejs Usevičs.

Pasākums
21. oktobrī 5.plūsmas skolēni Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā satikās  ar rakstnieku, dramaturgu, literatūrzinātnieku un Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku Valdi Rūmnieku. Sarunā ar skolēniem rakstnieks izstāstīja par savu daiļradi, kā top viņa darbi, kā rodas grāmatu personāži un sižeti, nolasīja savu pirmo pasaku, kuru bija uzrakstījis 6 gadu vecumā. Skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus rakstniekam, iepazīties ar faktiem no rakstnieka dzīves, paplašināt redzesloku par viņa darbiem. Saruna ar rakstnieku noritēja draudzīgā gaisotnē.
Dalību pasākumā organizēja liceja bibliotekāre Jeļena Kolpakova, skolēnus atbalstīja latviešu valodas skolotāja Anastasija Seņkova.


Liceja dienas
Bibliotēkas ziņas
21.oktobrī skolas bibliotēkā notika Atvērto durvju diena.
Šogad pasākums tika veltīts grāmatai. Bibliotēkas lasītājiem bija iespēja paņemt grāmatu nejaušā izvēles kārtībā - „Kaķis maisā” un piedalīties mīklā-spēlē “Atmini grāmatu”.
Bibliotēkā tika noformēta izstāde “Oktobris – dzelteno grāmatu mēnesis”.

Izglītojoša programma jauniešiem “Media Lab”
13. oktobrī Rēzeknē sākās interaktīva, izglītojoša programma jauniešiem “Media Lab” > Baltic Network, kurā piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku no Latvijas un Igaunijas, tai skaitā 4 skolēni no liceja: Līna Marija Oļehnoviča (10.kl.),  Annemarija Simonova (12.kl.), Viktorija Šarova (10.kl.) un Vladimirs Bazans (11.kl.).
Dalībnieki uzzināja, kā žurnālistika palīdz iesaistīt un aktivizēt kopienas, par informācijas sniegšanas paņēmieniem, kā atpazīt jaunus viltus ziņu veidus un kā darbojas propaganda, iepazīstoties ar personisku stāstu par cilvēku, kurš ir kļuvis par viltus ziņu objektu.
Skolēnus pasākumā atbalstīja angļu valodas skolotājs Sergejs Usevičs.


Zinātniskās pētniecības darbu konference
20.oktobrī  notika skolas zinātniskās pētniecības darbu konference.  Šajā konferencē vidusskolas skolēni prezentēja  savus darbus, kurus viņi plāno izvirzīt novada konkursam. Šajā mācību gadā  skolēni raksta darbus latviešu literatūrā, angļu valodā, krievu literatūrā, vides zinātnē, fizikā, bioloģijā, ķīmijā, socioloģijā, ekonomikā.
Konferencē kā klausītāji piedalījās 12.plūsmas skolēni mācību priekšmeta “Projekta darbs” ietvaros.

Karjeras izglītība
18.oktobrī  Karjeras nedēļas ietvaros Skolēnu parlamenta dalībnieki  G.Dacjuks (9.pl.) un A.Trifanovs (8.pl.) piedalījās pasākumā  “Vēro un ēno”. Skolēniem bija iespēja vērot Daugavpils pašvaldības pārstāvjus, kā arī atklāt karjeras izvēles iespējas pašvaldībā un piedāvāt risinājumus jauniešu labbūtības uzlabošanai. Licejisti pavadīja dienu kopā ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Attīstības departamenta projekta aktivitāšu  koordinatoru, sporta treneri Ritvaru Šuļgu. Zēni iepazinās ar karjeras iespējām Daugavpils pašvaldībā, pārrunāja jauniešu līdzdalības un sadarbības iespējas.
Skolēnus atbalstīja parlamenta koordinatore Eleonora Nedvede.


Liceja dienas
20.oktobrī Tehnoloģiju  licejā notika Svinīgā līnija 6.-12.kl.skolēniem, veltīta Liceja dienām. Pasākumā tika apbalvoti 2021.-2022.m.g. olimpiāžu uzvarētāji un skolotāji.


Liceja dienas
1.,2., 3., 10., 11. un 12. plūsmai notika sporta spēles ”Sportojam kopā!”. Spēles vadīja sporta skolotājas Elita Staržinska un Liudmila Kravtsova.


Liceja dienas
19.oktobrī aktu zālē notika “Jautrais starpbrīdis” 1.-4.klašu skolēniem. Paldies par svētku noskaņojumu  9. plūsmas skolēniem A.Rogožinai, I.Volosovam, D.Semjonovai, J.Boļiņai, A.Agafonovai!

Liceja dienas
No 17. līdz 21.oktobrim  Licejā notika 9. klases skolēnu  iesvētības.
12. plūsma pārbaudīja, cik devītie  ir sportiski, radoši, spējīgi, atjautīgi un vienoti.
9.plūsmas  skolēni nedēļas garumā varēja izbaudīt dažādas aktivitātes un izaicinājumus, kurus organizēja divpadsmitklasnieki: atbildēja uz jautājumiem par skolu,  piedalījās fotoorientēšanā, sporta aktivitātēs un aktivitātēs kolektīva saliedēšanai. Jautri, asprātīgi uzdevumi veicināja lielāku vienotību, draudzību un radošumu.
Paldies 12. plūsmas licejistiem par pasākuma organizēšanu!


Programma “Pozitīva uzvedība”
14.oktobrī notika pasākums “Tēja ar direktori” 2., un 3.plūsmas skolēniem. Licejisti saņēma uzslavu par labu uzvedību. Tikšanās laikā skolēni pastāstīja liceja direktorei Irinai Paurai par to, kā viņi ievēro uzvedības noteikumus skolā un ko viņi dara brīvajā laikā. Pasākums notika labvēlīgā gaisotnē.


Projekts „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”
1.klases skolēni čakli strādāja ar dabas materiāliem pulciņā "Dizains un tehnoloģijas" projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros. Mazie licejisti izgatavoja rudens dekoru. Nodarbību vadīja skolotāja Larisa Haritonova.

Karjeras izglītība
19.oktobrī  3.a, 3.b un 5.b klases skolēniem Karjeras nedēļas ietvaros notika mācību ekskursija uz Daugavpils Universitāti. Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs - mini-lekcijā, interaktīvajā spēlē „Preču vārdu noslēpumi”, interaktīvajā spēlē - darbnīcā “Mēmo uzņēmēju šovs”.
Pasākuma laikā skolēniem bija iespēja saprast, kā tiek veidots produkta/uzņēmuma nosaukums,
ielūkoties ietekmīgāko zīmolu pasaulē un redzēt biznesa "mākslas darbus", kā arī izzināt pasaules valstu un to naudas vienību.
Skolēnu atbalstīja karjeras konsultanti Tatjana Borikova un Tatjana Nesteruka sadarbībā ar kuratoriem Larisu Haritonovu un Jeļenu Vasiļjevu.


Liceja dienas
Klases stundās 2, un 3. plūsmā notika radošā darbnīca "Pūcīte", kurā skolēni izgatavoja krāsainu rotaļlietu – liceja simbolu - pūci. Stundas vadīja plūsmas kuratore Larisa Haritonova.

Karjeras izglītība
20. oktobrī plkst. 19.00 tiešsaistē @TavaiKarjerai notiks diskusija vecākiem un ģimenes locekļiem “KĀ PALĪDZĒT BĒRNAM ATKLĀT SAVAS SUPERSPĒJAS?”
Diskusijas temats:
Sarunas par bērnu un jauniešu stipro pušu atpazīšanu - ko var darīt vecāki, kā aizņemtajā ikdienā saprast, kādas ir bērna intereses un spēcīgās puses, un kā tās var tikt attīstītas? Diskusija par dažādu ārpusskolas nodarbību un aktivitāšu veidiem, kas ir viens no virzieniem spēju attīstīšanā.
Kā uztvert kļūdīšanos un kā kopīgi konstruktīvi izvērtēt situāciju, lai kļūdas taptu par izaugsmes pamatu? Par pedagogu un vecāku sadarbību bērna īpašo spēju un prasmju atklāšanā un attīstīšanā.
Diskusija notiks Tavai karjerai Facebook lapā
Aicinām vērot un iesaistīties!

Liceja dienas
14.oktobrī Liceja dienu ietvaros notika “Jautrās laboratorijas”. Sākumskolas skolēni kopā ar vecākiem apmeklēja  fizikas, ķīmijas, bioloģijas, dizaina laboratoriju  un laboratoriju  “Virtuālā pasaule”. Skolēni uzzināja, ka var izmantot ķīmiju sadzīves situācijās, iemācījās mērīt asinsspiedienu un strādāt ar mikroskopu, piedalījās fizikas eksperimentos, strādāja ar ploteri un devas piedzīvojumā ar virtuālās realitātes brillēm.
Paldies par pasākuma organizēšanu skolotājiem - Ingūnai Kostenko, Kristīnai Žuselei, Irinai Halatinai, Olgai Mikulovai,  Kristinai Bogdanovai,  Aļonai Zaicevai, Oļegam Bojarunam, Jeļenai Bojarunei, Olgai Zimnikai!
Paldies par atbalstu 12.plūsmas skolēniem D. Kudrjavcevai, N. Zirjanovam, J.Novakai, J.Makarovai, P.Smirnovam, D.Dmitrijevai, 10.plūsmas skolniecei V.Ivanovai, 9.plūsmas skolēniem  E.Afanasjevai, K. Ņikitinai,  V.Lavrenovam,  A.Rogožinai, P.Tretjakovai.

 
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē