novembris_2 - Tehnoloģiju licejs

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

novembris_2

Arhīvs > Jaunumi

Stundās
2. un 3. plūsmā klases stundās notika radošā darbnīca. Skolēni izgatavoja sniegpārsliņas, jautrus sniegavīrus un izrotāja skolas 2. stāvu.
Nodarbību vadīja plūsmas kuratore Larisa Haritonova.

Deju ziņas
27.novembrī Viļņā Lietuvā notika starptautiskais deju festivāls-konkurss “Allegro 2022”. Anastasija Savicka (4.kl.) piedalījās tajā un ieguva 1.vietu.
Sveicam Anastasiju!
 
Uzņēmējdarbības kompetences attīstīšana
Tehnoloģiju licejs  turpina sadarbību ar  izglītības organizāciju Junior Achievement Latvia (JA Latvia), kuras ietvaros šogad tiek dibināti 9 skolēnu mācību uzņēmumi (SMU). Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus.
Skolēnus atbalsta sociālo zinību skolotāja Marina Drozda un ekonomikas skolotāja Tatjana Alika.
Vietnē www.jalatvia.lv ir pieejams e-katalogs, kurā apmeklētāji var aplūkot skolēnu mācību uzņēmumu virtuālos stendus un iegādāties oriģinālas Ziemassvētku dāvanas vai noderīgas lietas savai ikdienai.

Stundās
4.plūsmas skolēni iesaistās Eiropas mēroga akcijā Eiropas medus brokastis” („European Honey Breakfast”).
ES dalībvalstīs šī akcija notiek ik gadu novembrī visās Eiropas skolās, popularizējot veselīgos biškopības produktus.
Biškopis N.Klopovs pastāstīja par medu, bitēm un bišu nozīmi apputeksnēšanā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Skolēni garšoja medus.
Tika popularizēti biškopības produkti, biškopības nozare un biškopja arods plašai jauniešu auditorijai.
Pasākumu organizēja kuratore Alina Ivanova.


Dzimšanas dienas svētki 1.plūsmā
22. un 29. novembrī 1.plūsmas rudenī dzimušie skolēni kopā ar saviem klasesbiedriem svinēja Dzimšanas dienas svētkus. Kreatīvas komandas Chucha Chacha vadībā bērni spēlēja interesantas un aizraujošas spēles.
Skolēni mācījās strādāt komandā, sadarboties un saprast viens otru.
Pasākumu organizēja 1. plūsmas kuratore Ludmila Demida.
Paldies klases vecāku komitejai par atbalstu!


Olimpiāde
Gandrīz 300 dalībnieku visā Latvijā piedalījās Latvijas 47. atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē, klātienē sacenšoties 6 Latvijas pilsētās, noskaidrojot labāko gan reģionos, gan absolūtajā kopvērtējumā. Tika izpildīti 7 uzdevumi, dalībniekiem spēkojoties visdažādākajās ģeogrāfijas tēmās - transports, Latvijas meži, etnogrāfija, aktualitātes u.c.
Latgalē labākos rezultātus uzrādīja liceja skolēni:
  • 1.vieta - Aleksandrs Koževņikovs (11.kl.),
  • 2.vieta - Ņikita Zirjanovs (12.kl.),
  • 3.vieta - Maksims Kirillovs (12.kl.).
Arī pamatskolu klasēs labākais Latgalē bija licejists Dainis Bivka no 8. klases.
Skolēnus atbalstīja ģeogrāfijas skolotāji Nataļja Izuļena un Viktors Kudrjavskis.

Karjeras izglītība
23. un 25.novembrī 6.plūsma devās mācību ekskursijā uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Skolēni iepazinās ar "ātrās palīdzības" darba apstākļiem, darba telpām un aprīkojumu. Bērniem arī tika izstāstīts, kā un kad sniegt pirmo palīdzību, kā rīkoties ārkārtējās situācijās. Tika piedāvāta iespēja piedalīties praktiskajā nodarbībā.
Paldies Tatjanai Ņevedomskai un NMPD darbiniekiem par tikšanos  un iedvesmojošu stāstījumu!
Skolēnus atbalstīja dabaszinību skolotāja Jeļena Vojevodova un plūsmas kuratore Anžela Mirošņikova.

Stundās
22. un 24. novembrī 5. plūsmas skolēniem notika integrēta sociālo zinību un vēstures  un klases stunda. Šogad 5.kl skolēni sociālo zinību un vēstures stundās izzināja  savas pilsētas vēsturi. Lai atrastu Daugavpils pilsētas pirmsākumus, programmas “Skolas soma” ietvaros klases stundas laikā skolēni  devās  uz Daugavpils novadpētniecības un mākslas  muzeju, piedalījās interaktīvajā  nodarbībā “Viduslaiku bruņinieki un Dinaburgas pils”. Skolēni uzzināja, kā viduslaiku bruņinieki ir saistīti ar Daugavpils vēsturi, interesantus faktus par krustnešu karagājieniem, bruņojumu, ieročiem, piļu celtniecību, piedaloties bruņinieku iesvētīšanas ceremonijā, skolēni varēs iejusties bruņinieku lomā.
Skolēni  izvēlējās sev vienu vēstures avotu – muzeja eksponātu, uzzīmēja to  un  aprakstīja, kādus atklājumus par cilvēka dzīvi agrāk var izdarīt.  
Pasākumu skolēniem organizēja sociālo zinību un vēstures  skolotāja Marina Drozde un plūsmas kuratore Jeļena Vasiļjeva.


Pilsoniskuma nedēļa
4.plūsmas skolēni apmeklēja interaktīvo programmu Daugavpils novadpētniecības muzejā “Ko tu zini par Latviju?”. Skolēni piedalījās viktorīnā, izgatavoja svētku medaļu un uzzināja interesantus faktus par Latviju.
Pasākumu skolēniem programmas “Skolas soma” ietvaros organizēja plūsmas kuratore Alina Ivanova.


Konkurss
28.novembrī Daugavpilī notika Pilsētas vācu valodas konkurss “Raibās stacijas”. Mūsu komanda – Viktorija Gabrena, Viktorija Želve, Dainis Bivka (8.kl.) un Marija Marčenko, Maija Kezeina, Arturs Poišs (7.kl.) veiksmīgi izpildīja visus uzdevumus un ieguva 1.vietu!
Sveicam skolēnus un vācu valodas skolotāju Jeļenu Kolpakovu!


Pilsoniskuma nedēļa
25.novembrī 7.plūsmas skolēni piedalījās pilsoniskuma nedēļas ietvaros pasākumā “Mēs esam kopā ikdienā un svētkos” (Integrēta sociālo zinību un klases stundas nodarbība par tēmu “Kā pilnveidot savu personību”).
Spēles laikā skolēni atbildēja uz svarīgiem sev un citiem dzīves jautājumiem:
  • Kādas ir manas stiprās rakstura īpašības?
  • Vai mūsu klase ir komanda?
  • Ko nozīmē būt līderim?
  • Vai mēs varam viens otru klausīties un saprast?
 
Skolēni pavadīja laiku ar labu noskaņojumu, draudzīgā un silta atmosfērā, tika sveikti bērni, kam dzimšanas diena bija rudenī.
Pasākumu organizēja 7.plūsmas kuratore Ludmila Demida un sociālo zinību skolotāja Marina Drozda.


Projekts „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”
1.klases skolēni strādāja ar papīru nodarbībā “Dizains un tehnoloģijas” projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros. Mazie licejisti izgatavoja ziemas un Ziemassvētku rotājumus.
Nodarbību vadīja skolotāja Larisa Haritonova.

Debates
24. novembrī Daugavpils Valsts ģimnāzijā sanāca vidusskolas posma debatēji, lai kopīgi spriestu, vai svešvalodu (angļu, vācu, krievu) zināšanas negatīvi ietekmē latviešu valodas zināšanas. Kopīgie rezultāti liecina, ka vidusskolas zināšanas dzimtajā valodā ir zemākas nekā svešvalodu zināšanas. Skolēni mēģināja rast atbildes uz to un risinājumus. Vienas stundas laikā skolēni gatavoja argumentus par un pret, kā arī viņiem nācās atrast pierādījumus.
Mūsu skolu pārstāvēja deviņi skolēni: Ostins Jacenko un Julita Viļuma no 12. klases, Artjoms Kalmašņikovs, Anastasija Orlovska, Emīlija Sologuba un Anna Dzalbe no 11. klases, Liana Šaternika, Ņiķita Anisko un Mihails Ģermanovičs no 10. klases.
Licejisti ieguva 1., 2., 3. vietu..
Sveicam debašu dalībniekus ar sasniegumiem!
Skolēnus atbalstīja angļu valodas skolotāji Sergejs Usevičs un Irina Bučinska.   

Olimpiādes
Valsts angļu valodas olimpiādes pilsētas posma rezultāti:
3.vietaArtjoms Zobņins (11.kl.),
atzinībaAnastasija Orlovska (11.kl.), Vitālijs Papšs (11.kl.), Adrians Formanickis (11.kl.), Anna Dzalbe (11.kl.), Viktorija Šarova (10.kl.), Ostins Jacenko (12.kl.), Julita Viļuma (12.kl.).
Apsveicam skolēnus un angļu valodas skolotājus Sergeju Useviču un Solveigu Liepu!

Karjeras izglītība
Daugavpils Universitātes Zinātnes skola aicinā pieteikties vidusskolēnus uz 2022./2023. studiju gada nodarbībām. Nodarbības notiks attālināti, izmantojot video konferenču platformu ZOOM.  
Katrā reizē notiks 2 nodarbības. Viena no tā būs kopīga visiem dalībniekiem, bet otrā nodarbība notiks izvēlētajās grupās pa zinātnes nozarēm:
  • dabaszinātnes;
  • humanitārās un sociālās zinātnes;
  • veselības zinātnes.
Zinātnes skolas atklāšana un 2022./2023. studiju gada pirmā nodarbība notiks 2022. gada 26. novembrī plkst. 10.00.
Līdz 25.11.2022. ir iespējams pieteikties nodarbībām.


Pilsoniskuma nedēļa
24.novembrī notika bibliotekārā stunda “Kad tu pa tēvu zemes ceļiem ej”, kuru 3.b klases skolēniem novadīja Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāre Svetlana Oļenova. Licejisti spēlēja virtuālās spēli un atbildēja uz viktorīnas jautājumiem par Latvijas literatūru, vēsturi, simboliem, dabu un ievērojamajiem cilvēkiem.
Paldies Svetlanai par aizraujošu spēli!
Tikšanos organizēja plūsmas kuratore Larisa Haritonova un skolas bibliotekāre Jeļena Kolpakova.


Pilsoniskuma nedēļa
Pilsoniskuma nedēļas ietvaros 4.-8. klasēs notika apvienotās tematiskās sporta stundas. Stundu laikā skolēni jautri un atraktīvi pavadīja laiku, kā arī pārbaudīja savas zināšanas par Latviju. Nodarbību laikā valdīja sacensību gars un draudzīga atmosfēra.
Stundas organizēja un novadīja sporta skolotāji Daniels Narajevs un Deniss Kozlovs.

Avīze “Paši par sevi”
Iznāca jaunais liceja avīzes “Paši par sevi” laidiens – Nr.17.
Jaunajā numurā materiāli, kas veltīti skolas avīzes jubilejam – mums - 30 gadi! Avīzes žurnālisti sagatavoja rakstu, kurā salīdzināja, par ko rakstīja avīze pirms 30 gadiem un par ko mēs rakstām tagad.   
Avīzē ir intervija ar liceja absolventi Alisu Lubiņu (Glotovu), kura pēc Stradiņa Universitātes strādāja Veselības Ministrijā un tagad strādā par medicīnisko padomnieci starptautiskajā farmaceitiskajā uzņēmumā MSD/Merck, kas nodarbojas ar pētniecību.
Ka parasti, mēs piedāvājam  rakstus par mūsu licejistiem un dažādiem skolas pasākumiem: ir materiāli par interesantu pasākumu 2. plūsmā “Profesiju virpulī”, raksti par mūsu jauno futbolistu un par uzvarām valsts sacensībās peldēšanā.
Lasiet par licejistu panākumiem olimpiādēs un konkursos, piedalīšanos projektos un biznesa idejām.
Mūsu avīzi e-veidā varat lasīt liceja mājas lapā sadaļā “Liceja avīze” un Instagramā: samiosebe, gan saitē.


Pasākums
22. novembrī 10. un 11. plūsmas skolēni piedalījās Daugavpils jaunatnes forumā, kurš bija veltīts Daugavpils pilsētas Izglītības Pārvaldes pārstāvju un Daugavpils jauniešu komunikācijas uzlabošanai. Paneļdiskusijā valsts iestāžu, pašvaldību, NVO un jauniešu pārstāvji diskutēja par līdzdalības nozīmi. Strādājot grupās, jaunieši piedāvāja savu redzējumu par mūsu pilsētas problēmu risināšanu, uzklausīja ekspertu redzējumus un vienojās par turpmākajiem kopīgiem soļiem Daugavpils attīstībai.
Tā bija lieliska iespēja pārvarēt visus šķēršļus, runājot ar varas pārstāvjiem, veicināt skolēnu pilsonisko līdzdalību, kā arī uzlabot komunikāciju starp jauniešiem. Nobeigumā lielisku noskaņu radīja grupas “Greedy for Stage” uzstāšanās.
Pasākuma laikā Eiropas Parlamenta Vēstnieku Skolas komandai  - 11.plūsmas skolēniem izdevās parunāt ar IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta projektu koordinatori Renāti Mencendorfu. Pateicoties Renātei, kļuva saprotams, ka, lai veicinātu skolēnu pilsonisko līdzdalību, jāsāk vispirms ar skolas pašpārvaldi, kā arī jauniešiem no 1. janvārī 2023. gada no 16 gadu vecuma būs reāla iespēja ietekmēt pilsētas attīstību, piedaloties iedzīvotāju padomes.
Skolēnus atbalstīja kuratores Eleonora Nedvede un Jeļena Vasiļjeva.

DAUGAVPILS DOMES “GADA BALVAS”
Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienas priekšvakarā, 17. novembrī svinīgā pasākumā Daugavpils Kultūras pilī tika pasniegti Daugavpils pilsētas pašvaldības apbalvojumi:
GADA BALVU nominācijā “Sports” saņēma liceja absolvents daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs. Šī gada janvārī Deniss piedalījās Eiropas čempionātā daiļslidošanā, kas norisinājās Igaunijas pilsētā Tallinā, un ieguva 3.vietu. Šogad viņš bija vienīgais Latvijas daiļslidotājs, kurš startēja Pekinas ziemas Olimpiskajās spēlēs. Deniss Vasiļjevs Lielbritānijā, startējot savās sezonas otrajās “Grand Prix” sacensībās, izcīnīja otro vietu.
Goda Rakstu ar Sudraba goda zīmi saņēma 7.plūsmas licejiste, jaunā šahiste, Sofija Vasiļjeva, kura ieguva 1.vietu Eiropas čempionātā šahā jauniešiem.
Apsveicam Denisu un Sofiju un  novēlam gūt augstus sasniegumus arī turpmāk!


Pilsoniskuma nedēļa
3.plūsmas skolēniem Pilsoniskuma nedēļas ietvaros notika dabaszinību stunda „Saudzējot dabu, mīlam Latviju”. Licejisti izdomāja un zīmēja ekoloģiskās zīmes, kuras reglamentē cilvēka rīcību dabā. Jaunie ekoloģi uzskata, ka saudzējot Latvijas dabu, mēs mīlam savu dzimteni.
Stundas organizēja un novadīja dabaszinību skolotāja Jeļena Vojevodova.

Uzņēmējdarbības iedvesmas konference “UzdrīkstiesUzvarēt”
16. novembrī starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” Rīgā notika lielākā uzņēmējdarbības konference Latvijā “UzdrīkstiesUzvarēt”, pulcējot 6000 drosmīgākos un uzņēmīgākos jauniešus no visas Latvijas. Pasākumā piedalījās 11. un 12. klašu skolēni, kas speckursa “Uzņēmējdarbības pamati” ietvaros dibina savus skolēnu mācību uzņēmumus (SMU).
Konferencē ar iedvesmojošiem pieredzes stāstiem par drosmi un izdošanos biznesā un profesionālajā darbībā dalījās spilgtākie Latvijas uzņēmēji un mākslinieki.  
Skolēnus atbalstīja ekonomikas skolotāja Tatjana Alika.

 
Pilsoniskuma nedēļa
Pilsoniskuma nedēļas ietvaros 9.plūsmas licejisti starpbrīžos organizēja 1., 3., 4. klašu skolēniem izzinošus pasākumus “Rotaļājamies kopā!”. Sākumskolēni iemācījās spēlēt latviešu tautas rotaļas un jautri pavadīja laiku kopā.
Paldies par pasākuma organizēšanu 9. plūsmas licejistiem A.Agafonovai, P.Tretjakovai, I.Volosovam, A.Glotovam, J.Boliņai, N.Kursītei, T.Simonovai, A.Rogožinai .


Pilsoniskuma nedēļa
Pilsoniskuma nedēļā deju kolektīva  “Balaguri” dalībnieki novadīja  9. un 11. plūsmas skolēniem meistarklasi  “Dejojam kopā!”, kur  iemācīja viņiem latviešu tautas deju “Oira”.
Paldies kolektīva dalībniekiem un vadītajai A.Popovai  par pasākuma atbalstu!
 

Karjeras izglītība
 
25. novembrī 16.00 RTU Daugavpils studiju un zinātnes centrs aicina topošus studentus uz Atvērto durvju dienu. Pasākums notiks Smilšu ielā 90, Daugavpilī.

 

Pasākums
15. un 17.novembrī Tehnoloģiju licejā notika svētku koncerti „Ir labi kopā būt!”  5.-8. un 9.-12.plūsmas skolēniem un skolotājiem.
Paldies visiem dejotājiem, dziedātājiem, pasākuma organizatoriem par svētku noskaņojumu!

Pilsoniskuma nedēļa
18.novembrī mūsu valsts svinēja savu 104. dzimšanas dienu. Un, kā pieņemts, dzimšanas dienā ir jābūt pārsteigumiem, dāvanām un cienastam. Tas viss arī bija Pilsoniskuma nedēļā 412. kabinetā, kur vēstures stundās 8.-12.klašu skolēni  aizrautīgi sacentās savās zināšanās par Latvijas vēsturi, sportu, kultūru, ģeogrāfiju. Kahoot formātā komandas sacentās ne tikai atbilžu pareizībā, bet arī atbilžu sniegšanas ātrumā, tāpēc kabinetā virmoja spēles azarta gars! Visās klasēs tika noteikta uzvarētāju komanda, kura tika pie saldas balvas.  
Spēles sagatavoja un novadīja vēstures skolotāja Larisa Želve.

 
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē