novembris_2 - Tehnoloģiju licejs

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

novembris_2

Arhīvs > Jaunumi
Sporta ziņas
Katru gadu Dienvidkorejas vēstniecība rīko sacensības “Korean Ambassadors Cup”, kurā piedalās visi Latvijas taekvondo klubi. Šogad, lokdauna laikā, sacensības varēja notikt tikai attālināti. 130 dalībnieki cīnījās par titulu. Starp visiem Latvijas klubiem Daugavpils klubs "Jitae” ieņēma pirmo vietu. 29. novembrī Rīgā Dienvidkorejas vēstniecībā notika apbalvošanas ceremonija, kurā sveica komandu vadītājus, kā arī labākos sportistus. Par labāko turnīra sportisti kļuva Daugavpils kluba pārstāve Daugavpils Tehnoloģiju liceja  4.b klases skolniece Emilija Krasova.  
Apsveicam Emiliju!


Pasākums
30. novembrī notika pasākums “Kopā būšanā ir spēks!” 5. a klases licejistiem. Labs noskaņojums, klasesbiedru uzstāšanās un mūzikālas spēles apvienoja licejistus.
Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Anžela Mirošņikova.
Paldies par atbalstu skolotājām  Arīnai Popovai un Innai Likovai!


Liceja olimpiāde
Novembrī notika liceja krievu valodas un literatūras olimpiāde 8.-12.klasē:
 • 1.vieta – Ksenija Ņikitina (8. kl.),  Anna Maskaļova (9.kl.),  Jekaterina Goliak (10.kl.), Jūlija Razumova (11.kl.),   Jeļizaveta Sivačova (12.kl.);
 • 2.vietaAļesja Agafonova (8.kl.), Evelina Afanasjeva (8.kl.),  Liana Šaternika (9.kl.), Alise Ovčinko (9.kl), Vladimirs Bazans (10.kl.),  Daniela Kudrjavceva (11.kl.), Marija Elksniņa (12.kl.), Jūlija Presņakova (12.kl.);
 • 3.vietaNikola Kursīte ( 8.kl.), Jekaterina Romanova (9.kl.), Anna Dzalbe (10.kl.), Jūlija Viļuma (11.kl.);
 • Atzinība - Vera Mirošņikova (8.kl.), Ksenija Kozlova (8.kl.), Valerija Lebede (8.kl.), Darina Jansone (8.kl.).
Ksenijai Ņikitinai, Aļesjai Agafonovai , Evelinai Afanasjevai, Annai Maskaļovai, Lianai Šaternikai, Alisei Ovčinko, Jekaterinai Goliak,  Vladimiram Bazanam, Jūlijai Razumovai,  Danielai Kudrjavcevai, Jeļizavetai Sivačovai, Marijai Elksniņai, Jūlijai Presņakovai  novēlam veiksmi olimpiādes novada posmā.

Matemātikas konkurss
Notika Latvijas Universitātes konkurss "Jauno matemātiķu konkurss".
7.klases komanda "MM" - Sofija Mogorite un Valerija Makarova 1. posmā ieguva 3.vietu.
Sveicam meitenes un matemātikas skolotāju Ilonu Mackeviču-Maņko!

Uzņēmējdarbības kompetences attīstīšana
Tehnoloģiju licejs  turpina sadarbību ar  izglītības organizāciju Junior Achievement Latvia (JA Latvia), kuras ietvaros šogad tika dibināti 7 skolēnu mācību uzņēmumi (SMU):
 • SMU „axolotl” (S.Nedvede, A. Aļhimenko, J. Viļuma - 11. kl.);
 • SMU “Cards&Love” (N.Semjonova, E.Ivanova - 11. kl.);
 • SMU “SLeD” (J.Volkovs, V.Klopovs - 11. kl.);
 • SMU “LPH" (Lovely Pet's Houses) (D.Giļmanova, A.Proščinko - 11. kl.);
 • SMU “EXTEN” (V.Stepanenko, A.Bernatovičs, G.Momots, D.Pavlovičs - 11. kl.);
 • SMU „TWN - Together With Nature” (K.Gagarina, Ņ.Spriņģis, A.Boliņa, V.Siņakova, - 10. kl.);
 • SMU “ Colour Splash” (D.Sokola, V.Lose, A.Korsakova, V.Želve, D.Smuļko - 7.a kl.).
9.-12. decembrī tiešsaistē notiks ikgadējais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu tirgus CITS BAZĀRS. Uz pasākumu CITS BAZĀRS tiek aicināti piedalīties visi licejā dibinātie SMU. Tiešsaistes tikšanās laikā ar žūriju jaunie uzņēmēji stāstīs par ideju rašanos, SMU dibināšanu, produkcijas ražošanu.
Novēlēsim jauniem uzņēmējiem veiksmi!
Skolēnus SMU darbībā atbalsta skolotājas Tatjana Alika, Marina Drozda un Ludmila Lastovka.
Plašāka informācija par SMU darbību sk.šeit.

Uzmanību! Tehnoloģiju konference "Cits kosmoss"
1.decembrī IT Izglītības fonds organizē tehnoloģiju konferenci “Cits kosmoss”. Šis gads asociējas ar citu kosmosu, kad ir bijis jāpielāgojas attālinātajam darbam un mācību procesam, kā arī daudz nozīmīgāku lomu ikdienas procesos ieņem tehnoloģijas un to risinājumi. Konferences dalībnieki stāstīs par to, kādas profesionālās izaugsmes iespējas paveras, iepazīstot tehnoloģiju pasauli. Būs iespēja uzzināt, ar kādiem rīkiem to iespējams izdarīt.
Aicinām tehnoloģiju jomas skolotājus, skolēnus, vecākus, kā arī visus citus interesentus š.g. 1. decembrī no plkst. 13:00 - 17:00 pievienoties tiešraidē Start(IT) vai Latvijas Nacionālās bibliotēkas Facebook lapā! Pasākumu būs iespējams vērot arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Youtube kontā.
Sīkāka informācija par konferenci, programma un reģistrācija konferencei šeit.

Labdarības akcijā  “Ziemassvētku sapnis”
Decembris ir dalīšanās, brīnumu un mīlestības laiks, kad var  sniegt palīdzīgu roku līdzcilvēkiem, kuriem klājas grūtāk. Gaidot gada gaišākos svētkus, aicinām ikvienu no 29. novembra līdz 17. decembrim piedalīties tradicionālajā labdarības akcijā  “Ziemassvētku sapnis”. Šogad mēs atbalstām Sociālā atbalsta un aprūpes centru "Avots" , Medumu speciālo internātskolu un  biedrību  “Neredzīgo ciemata iedzīvotāju padome”. Sīkāka informācija par akcijas norisi e-klasē.
Vairosim prieku kopā! Iedegsim prieka dzirksti līdzcilvēku acīs!


Pasākums
26.novembrī  notika  4.b klases gaviļnieku diena “Rudens noskaņojums”. Paldies dalībniekiem par  jauki pavadīto laiku un iegūtajām emocijām un iespaidiem!
Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Jeļena Vasiļjeva.

Fotokonkurss “Mēs Latvijā!”
Skolas parlamenta Facebook lapā noslēdzies  fotokonkurss  “Mēs Latvijā!”. Pārsteiguma balvas saņem fotogrāfijas, kuras ieguvusi lielāko balsu skaitu.
Fotodarbu autori-uzvarētāji: Darja Protasa (1. kl.), Anastasija un Jeļizaveta Zubkovas (2. kl.), Aleksandrs Galilejevs (5. kl.), Arina Jaunzeme (4. kl.), Damirs Zinčonoks (3. kl.).
Paldies visiem konkursa dalībniekiem par gaišajiem, sirsnīgajiem darbiem!
Pilsoniskuma nedēļa
22.novembrī Vēstures un sociālās zinātņu stundu 11.plūsmas skolēniem novadīja Daugavpils pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs A. Elksniņš. Stunda tika organizēta jautājumu-atbilžu formātā Teams platformā.  Mācību  tēmas “Lēmumu pieņemšana pašvaldībās” ietvaros  skolēni  interesējas par mūsu pašvaldības prioritātēm pilsētas vides labiekārtošanā, par īstenotiem un ieplānotājiem projektiem, uzmanība tika pievērsta arī jauniešu atpūtas iespējām (it īpaši skolēnus interesēja kinoteātra liktenis).  
A.Elksniņš  atklāti pastāstīja arī par mūsu sabiedrības problēmām gan politikā, gan medicīnā, kā arī atsaucās uz skolēnu prasību dot viņiem rekomendācijas,  kā pareizi organizēt savu laiku, lai visu paspētu un neizdegtu. Pēc stundas skolēni atzīmēja, ka tikšanās bija ļoti saturīga un interesanta, viņiem patika pilsētas mēra komunikācijas stils un gatavība tikties ar jauniešiem. Tikšanos organizēja vēstures skolotāja L. Želve. Paldies par atsaucību skolotājām V.Zaicevai, S.Želneronokai, M.Drozdai, kuratorei A.Mirošņikovai un par tehnisko palīdzību O.Zimnikai.


Stundās
Floristikas un dizaina pulciņā 4. plūsmas meitenes veidoja Ziemassvētku adventes vainagu no dabas materiāliem. Nodarbību vadīja skolotāja Kristīne Bogdanova.
 
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē