novembris_1 - Tehnoloģiju licejs

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

novembris_1

Arhīvs > Jaunumi


Konkurss “Krievu lācēns”
23.novembrī licejā notika starptautiskais krievu valodas konkurss “Krievu lācēns”, kurā piedalījās 63 skolēni no 2.-12.klases.
Paldies V.Geļfandei, N.Evaldei, J.Kolpakovai, N.Kovilinai, I.Kudrjavskai, O.Novojenko, J.Pikarevskai, T.Petrovičai par konkursa atbalstu!Pilsoniskuma nedēļā
Izaicinājuma “Laiks ģimenei!” noslēdzošajā 5.uzdevumā dalībnieki stāstīja par  savas ģimenes tradīcijām, deva vērtīgus padomus, iepazīstināja ar saviem mājas mīluļiem, dalījās domās par ģimeni.
Ar ģimenēm var iepazīties šeit.
Paldies pasākuma dalībniekiem par aktivitāti un radošumu!Karjeras izglītība
RSU pirmo reizi Latvijā aicina vidusskolēnus piedalīties neirozinātnes olimpiādē Latvian Brain Bee. Olimpiāde notiks 2022.gada 15.janvārī. Tās mērķis ir veicināt skolēnu iesaistīšanos neirozinātnē, dot dalībniekiem iespēju saprast savu zināšanu robežas, gūt motivāciju tālākai smadzeņu anatomijas un darbības principu izzināšanai un iedvesmu nākotnes karjerai medicīnā un neirozinātnē.
Olimpiāde norisināsies attālināti, platformā Zoom, angļu valodā. Nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā, savukārt atbildes drīkstēs iesniegt gan latviski, gan angliski.
Latvian Brain Bee 2022. gadā pievienojas International Brain Bee. Skolēni vispirms piedalās savas valsts nacionālajā olimpiādē, kuras uzvarētājs dodas uz starptautisko konkursu. Nākamgad International Brain Bee notiks Parīzē.
Dalībnieku skaits ir ierobežots. Nenokavē!
 Pieteikties var līdz 6.decembrim šeit.

Pilsoniskuma nedēļa
1918.gada 18.novembrī tika pasludināta Latvijas republikas neatkarība. Jaunā valsts visu veidoja pilnīgi no nulles, jo nekad iepriekš Latvijas tautai nebija savas suverēnas valdības. Kā veicas Latvijai pirmajos patstāvēšanas gados? Kādus panākumus sasniedza Latvijas valdība un tauta politikā, ekonomikā, kultūrā? Ar kādām problēmām saskārās? Visus šos jautājumus pētīja 12.plūsmas skolēni vēstures stundās (strādājot attālināti), savus secinājumus apkopojot posteros.
Skolēnu darbus organizēja vēstures skolotāja Larisa Želve.

Bibliotekārā stunda
Pagājušajā nedēļa 1.un 2.plūsmas skolēni devās literatūras ceļojumā “Katram bērnam ir sapnis” kopā ar Tūves Jānsones grāmatas “Kas tālāk? Grāmata par Mjumli, trollīti Muminu un Miju” galvenajiem varoņiem. Pateicoties  Piekrastes bibliotēkas bibliotekārei Ijai Pavlovai mazie licejisti uzzināja par trollīšiem Muminiem un viņu māmiņu Tūvi Jānsoni. Pasākums tika organizēts Ziemeļvalstu literatūras nedēļas ietvaros. Bibliotekāre iepazīstināja skolēnus ar Ziemeļvalstu literatūras nedēļas vēsturi un tradīcijām.  Ceļojumā tika pārrunāts par ko sapņo un ilgojas grāmatu varoņi, tika skatīta multfilma, kā arī pildīti dažādi uzdevumi.
Skolēni arī pastāstīja par saviem sapņiem un ilgām.
Paldies Piekrastes bibliotēkas bibliotekārei Ijai Pavlovai par interesantu un aizraujošu pasākumu!
Tikšanos organizēja skolas bibliotekāre Jeļena Kolpakova un plūsmas kuratore Larisa Haritonova.

Pilsoniskuma nedēļa
Izaicinājuma “Laiks ģimenei!”  dalībnieki aktīvi piedalījās kulinārajās sacensībās “Gatavo visi!”. Ģimenes gatavoja gardus ēdienus pēc vecmāmiņu receptēm. Iepazīties ar pavāriem un apskatīt kulinārijas izstrādājumus var šeit.
Paldies pasākuma dalībniekiem par radošumu un ieguldīto darbu!
Pilsoniskuma nedēļa
16.novembrī, sagaidot Latvijas 103. dzimšanas dienu, latviešu valodas un literatūras stundās 8. plūsmas skolēni aizraujoši un emocionāli skandēja latviešu autoru dzejoļus par savas dzimtenes vēstures notikumiem un dabas skaistumu. Visdziļāk autora vārdus izprata un varēja izskaidrot klausītājiem S. Žigarkovs, I. Bogatkevičs – 8.a kl., A. Rogožina, D. Derjugins, A. Agofonova, V. Matule, E. Trofimovs – 8. b kl.
Skolēnus konkursam sagatavoja latviešu valodas skolotāja I. Jakovele.

Olimpiāde
Notika angļu valodas valsts olimpiādes 10.-12. klašu skolēniem 1.kārta (pilsētas posms).
Licejisti ieguva godalgotās vietas:
 • Kristiāns Čunčulis (12.pl.) - 2.vieta;
 • Marija Elksniņa (12.pl.) - 3.vieta;
 • Maksims Kirillovs (11.pl.) – atzinība;
 • Anastasija Orlovska (10.pl.) – atzinība;
 • Artjoms Zobņins (10.pl.) – atzinība.
Sveicam skolēnus un angļu valodas skolotājus  Sergeju Useviču un Solveigu Liepu!


Pasākums
17.novembrī notika pasākums “Cepuru ballīte” 1.a klases skolēni. Cik skaistas cepures varēja redzēt ballītē! Mūsu mazie licejisti demonstrēja automobiļu, rudens, ziemas, puķu, burvju cepures. Skolēni piedalījās konkursos ar cepurēm, spēlēja cepuru spēles un skatījās neparastu koncertu.
Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Larisa Haritonova.
Paldies par atbalstu skolotājai Arīnai Popovai!

Pilsoniskuma nedēļa
Pilsoniskuma nedēļas ietvaros sadarbībā ar programmu Latvijas skolas soma vēstures stundās notika Latvijas filmu seansi.
13.novembrī 12.plūsmas skolēni noskatījās 2012. gada režisora Aigara Graubas filmu “Sapņu komanda”, kuras sižetā ir vēsturiskais fakts - 1935.gada 4.maijā basketbola valstsvienības spēlētāji pirmā Eiropas čempionāta finālspēlē ar 24:18 pārspēja Spānijas izlasi un kļuva par pirmajiem čempioniem. Skatoties filmu, skolēni pievērsa uzmanību problēmām, kas pastāvēja Latvijas sportā tolaik un secināja, vai šīs problēmas ir aktuālas vēl joprojām, kā arī filmas kadros mēģināja atpazīt vēsturiskās laika liecības.
19.novembrī 9.klašu skolēni aizdomājās par personības lomu vēsturi, skatoties filmu Zigfrīds Anna Meierovics (2018.g., režisors T.Margēvičs). Savās atziņās pēc filmas noskatīšanās skolēni rakstīja, ka, pateicoties Z.A.Meierovica darbībai un neatlaidībai mērķa sasniegšanā, viņa personība tiešām kļuva par Latvijas valsts vēstures ikonu.
Kinoseansus stundās organizēja vēstures skolotāja Larisa Želve.


Pilsoniskuma nedēļa
17.novembrī 5.plūsmas skolēni latviešu valodas stundā “Daugavpils-svētku krāsās” pārbaudīja un nostiprināja savas zināšanas par Daugavpili, uzzināja jaunus faktus par savu pilsētu.
Stundu vadīja latviešu valodas skolotāja Ingrīda Kucina.


Pilsoniskuma nedēļa
17.novembrī 4. plūsmas skolēni latviešu valodas stundās, spēlējot visiem pazīstamo spēli “Kas vēlas kļūt par miljonāru?” par tēmu “Pazīsti dzimto pusi! Domā! Dari! Dalies!”, paplašināja redzesloku par Daugavpili un atklāja interesantus faktus par savu dzimto pilsētu. Spēle noritēja draudzīgā, jautrā un izzinošā atmosfērā.
Paldies skolēniem par aktīvu dalību un konkurences garu!
Konkursu organizēja un novadīja latviešu valodas skolotājas Anastasija Seņkova un Ingrīda Kucina.

Pilsoniskuma nedēļa
Izaicinājuma “ Laiks ģimenei !” dalībnieki nedēļas nogalē devās jautrā pastaigā.  Ģimenes pavadīja laiku kopā,  meklējot  pēc  fotofragmentiem Daugavpils nozīmīgos objektus un fotografējoties.
Fotogrāfijas var apskatīt šeit
Paldies  pasākuma dalībniekiem par aktivitāti un ieguldīto laiku!
Pilsoniskuma nedēļa
16. un 17.novembrī latviešu valodas stundās  3. plūsmai notika konkurss "Ko es zinu par Latviju?", kura sasniedzamais rezultāts - kritiskās domāšanas un sadarbības veicināšana starp skolēniem.
Licejisti sadalījās grupās, ar azartu pildīja dažādus uzdevumus un sacentās savā starpā. Stundu vadīja latviešu valodas skolotāja Anita Zariņa.


Pilsoniskuma nedēļa
1.plūsmā notika dzejoļu konkurss “Mana māmuliņa - Latvija”. Mazie licejisti krāsoja svētku torti un izteiksmīgi skaitīja no galvas dzejoli par Latviju. Stundu vadīja latviešu valodas skolotāja Nadežda Volkova.

Konkurss
9.novembrī  8.plūsmas komanda - Nikola Kursīte, Valerija Lebede, Ksenija Ņikitina, Anastasija Rogožina piedalījās Pasaules veselības dienai  veltītajā tiešsaistes konkursā- veselības maratonā  “Vesels es- vesela valsts”. Meitenes ieguva lielāko punktu skaitu un saņēma balvas no Sarkanā krusta Daugavpils nodaļas. Licejistes atbalstīja kuratore Eleonora Nedvede.


Pilsoniskuma nedēļa
16. novembrī 6.plūsmas licejisti latviešu valodas stundā piedalījās latviešu dziesmu parādē “Latvija ir dzintara un emociju zeme”. Muzikālā un svinīgā gaisotnē, klausoties dažāda žanra un dažādu latviešu mūziķu dziesmas par dzimto valsti, iecienītākajām vietām, Latvijas iedzīvotājiem, tradīcijām skolēni pildīja dažādus uzdevumus. Skolēni bija patīkami pārsteigti, uzzinot, ka itāļu dziedātājs Al Bano ir veltījis Latvijai dziesmu ”Terra d’Ambra e di Emozioni” (“Dzintara un emociju zeme”). Paldies skolēniem par aktīvu dalību un pozitīvām emocijām! Dziesmu parādi organizēja un novadīja latviešu valodas skolotāja Anastasija  Seņkova.


Pilsoniskuma nedēļa
2.plūsmā notika viktorīna “Mans ceļojums  pa Latviju”. Skolēni pildīja dažādus uzdevumus par Latviju.  Stundu vadīja latviešu valodas skolotājas Nadežda Volkova un Anita Zariņa.

Skolotāju un skolēnu ievērībai!
17.novembrī mācību stundas ilgums būs 30 minūtes (saskaņā ar Vispārējās izglītības likuma 35. panta pirmo daļu). Zvanu saraksts šeit.

Pilsoniskuma nedēļa
No 11. līdz 17.novembrim Tehnoloģiju licejā notiek Pilsoniskuma nedēļa “Kas mūsu valsti stipru dara?”, kura veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai.


Avīze “Paši par sevi”
Iznāca jaunais liceja avīzes “Paši par sevi” laidiens – Nr.16. Avīzē ir materiāli, kas veltīti Latvijai: intervija ar XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem – mūsu kolektīva “Balaguri” dejotājiem; liceja avīzes redaktoru raksts par Latvijas izjūtu dejās; raksts par Latvijas cilvēkiem, kurus zina pasaules mediju, mūzikas, biznesa, mākslas jomā; licejistu un skolotāju aptauja par Latviju. Kā arī intervija ar 11. klases skolnieci Darju Dmitrijevu – Latvijas sporta dēju čempionātu uzvarētāju; skolēnu radošas domas un raksti.
Mūsu avīzi e-veidā jūs varat atrast gan liceja mājas lapā sadaļā “Liceja avīze”, gan Instagramā: samiosebe, gan saitē.


Stundās
Bioloģijas stundās 7. klases skolēni, izmantojot informācijas avotus un visdažādākos materiālus, veidoja 3D šūnas modeļus. Modelim pievienoja organoīdu nosaukumus, pierakstīja funkcijas un materiālus, no kuriem tika veidoti organoīdi. Grupās notika arī modeļu prezentēšana.  Modeļu ekspozīciju var apskatīt 3.stāvā.
Stundu vadīja bioloģijas skolotāja Ingūna Kostenko.

Pilsoniskuma nedēļa
Novembrī Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāre Svetlana Oļenova aicināja 4., 5., 6. plūsmas skolēnus uz bibliotekāro stundu “Kad tu pa tēvu zemes ceļiem ej”. Licejisti spēlēja virtuālās spēli un atbildēja uz viktorīnas jautājumiem par Latvijas literatūru, vēsturi, simboliem, dabu un ievērojamajiem cilvēkiem.
Paldies Svetlanai par aizraujošu spēli, kura notika Pilsoniskuma nedēļas ietvaros.
Tikšanos organizēja plūsmas kuratores Jeļena Pikarevska, Jeļeva Vasiļjeva, Anžela Mirošņikova un skolas bibliotekāre Jeļena Kolpakova.


Pilsoniskuma nedēļa
Izaicinājuma “Laiks ģimenei! “ dalībnieki aktīvi un radoši izpildīja otro uzdevumu- skaisti izrotāja logus, veidojot no tiem mākslas objektus. Darbus var apskatīt šeit.
Paldies dalībniekiem par atsaucību un  fantastiskām idejām!

CLIL ziņas
Daugavpils ASV Informācijas centrs organizēja tematisko pasākumu “Happy Thanksgiving Day!”. Šajā pasākumā piedalījās 7. un 8. klašu  angļu valodas, CLIL skolēni.  Online tikšanās  licejisti uzzināja par Pateicības dienas vēsturi, šīs dienas simboliem un tradīcijām, kas tiek ievērotas ASV. Noslēgumā dalībnieki uzspēlēja Kahoot spēli “Thanksgivinf Vocabulary”, lai nostiprinātu jauno vārdu krājumu.
Paldies par organizēto pasākumu ASV centra vadītājai Diānai Celitānei un skolotājām Ludmilai Lastovkai un Nataļjai Izuļenai.


Pilsoniskuma nedēļa
Svinīgs pasākums “Daudz laimes , Latvija!“ 1.-3. klasē.

Pilsoniskuma nedēļa
12. novembrī  tiešsaistes platformā Zoom  notika EP Vēstnieku skolu programmas seminārs Latgales reģiona skolām, uz kuru bija aicināti10.klašu skolēni. Seminārā  dalībnieki tikās ar Eiropas Parlamenta otrās lielākās politiskās grupas - Sociālistu un  demokrātu progresīvās alianses - deputātu Andri Ameriku.  Eiropas Parlamenta deputāts informēja par aktuālo Eiropas Savienībā un savā darbā Eiropas Parlamentā. Skolotāji dalījās savā pieredzē par pilsoniskuma veidošanu  skolās, skolēni piedalījās simulācijas spēlē par pilsoniskuma idejām un to praktisku ieviešanu.
Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Jeļena Vasiļjeva.

Pilsoniskuma nedēļa
6.plūsmā notika sociālo zinību stundas par tēmu “Kā mēs  varam saprast  un piedzīvot dzimteni?”.  Skolēni spēlēja Kahoot viktorīnu un izpauda  savas   domas    un jūtas par Latviju virtuālā Padlet sienā. Pēc skolēnu domām Latvijas krāsas ir sarkana, jo tā ir karoga krāsa, un zaļa, jo Latvijā ir daudz mežu un pļavu.
Bērni  sajuta, ka Latvija smaržo pēc puķēm,  mežiem, brīvības un jaunības. Latvija smaržo  kā  kumelīte,  kā pienene.
Bērni  dzirdēja, ka Latvija skan putnu dziesmās, skaistās balsīs korī, tautas dziesmās. Latvija skan kā ūdens ūdenskritumā, ūdens burbuļošana  upē, kā baltās cielavas dziesma.
Latvijas garšas  ir  konfekšu Gotiņas,  rudzu maizes,  Jāņu siera,  kartupeļu  un Ādažu čipsu garšas.
Bērni  novēlēja  Latvijai veselīgu tautu, labus cilvēkus,  arī  nākotnē būt neatkarīgai, labklājīgai  valstij.   Pēc iespējas ātrāk tikt vaļā no COVID-19!

Pilsoniskuma nedēļa
No 1. septembra 5.klases skolēni apgūst  jauno integrētu priekšmetu sociālās zinības un vēsture. Priekšmeta ietvaros paredzēts laiks tēmu apgūšanai, kuras  ir saistītas  ar  dzimto vietu vēstures  izzināšanu, kultūras un vēstures objektiem. Skolēni mācas pētīt  vēstures avotus no  ģimenes  arhīva,  formulēt jautājumus un  meklēt atbildes  šajos  avotos.
Latvijas vēsture sākas ar   katra cilvēka un ģimenes dzīvi.
Skolēni veidoja projektu “Par ko mums stāsta vēstures avots?”, viņi izpētīja fotogrāfijas, priekšmetus un dokumentus no ģimenes arhīva, intervēja  vecākus, radiniekus un paziņas,
klausījās viņu atmiņu stāstus par bērnību un jaunību, skolas gadiem, par ģimenes relikvijām, uzzināja  par nozīmīgiem notikumiem ģimenē, dzimtajā pilsētā  un Latvijā, atklāja  interesantus  faktus  par radiem  un  tuviem   cilvēkiem.  
Savus darbus skolēni prezentēja klasesbiedriem un  ievietoja  virtuālajā Padlet sienā.
Radošo darbu stundas organizēja skolotāja Marina Drozda.

Pilsoniskuma nedēļa
12.novembrī notika bibliotekārā stunda “Kad tu pa tēvu zemes ceļiem ej” 3.plūsmas skolēniem. Pasākumu novadīja Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāre Svetlana Oļenova Pilsoniskuma nedēļas ietvaros.
Licejistiem tika piedāvāta iespēja piedalīties virtuālās spēles četrās nominācijās: “Literatūra”, “Simboli”, “Daba”, “Uzmini, nu!”. Atbildot uz jautājumiem, viņi iepazina savu dzimto zemi, tās dabu, vēsturi un literatūru.
Paldies Svetlanai Oļenovai par aizraujošu spēli!
Tikšanas organizēja kuratore Alina Ivanova un skolas bibliotekāre Jeļena Kolpakova.

Pilsoniskuma nedēļa
Izaicinājuma “Laiks ģimenei!”  dalībnieki aktīvi piedalījās pirmajā aktivitātē – “Fotoizaicinājumā”. Pārskatot savus ģimenes fotoalbumus viņi izvēlējās interesantākās fotogrāfijas un izveidoja to mūsdienu versiju. Darbus var apskatīt šeit.
Paldies izaicinājuma dalībniekiem par radošumu un aktivitāti!
Pasākums
10.novembrī notika pasākums “Cepuru ballīte” 1.b klases licejistiem. Cik skaisti bija mūsu pirmklasnieki dažādās cepurēs! Cepuru ballītē tika demonstrētas rudens, puķu, automobiļu, pirātu cepures. Skolēni piedalījās konkursos ar cepurēm, spēlēja cepuru spēles un skatījās neparastu koncertu.
Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Larisa Haritonova.


Pilsoniskuma nedēļa
Kas ir nacionālā identitāte? Kas ir piederības izjūta valstij? Kā es izjūtu savu piederību Latvijas valstij?
Par tādiem jautājumiem sprieda 10.plūsmas skolēni Vēstures un sociālzinību stundās. Savus secinājumus viņi izvietoja Padlet 1 un Padlet 2, kā arī atsūtīja fotogrāfijas, kas apliecina viņu ģimenes piederības izjūtu Latvijas valstij.
Radošu darbu stundās organizēja vēstures skolotāja Larisa Želve.


Pilsoniskuma nedēļa
9.novembrī Pilsoniskuma nedēļas ietvaros  notika 8.plūsmas skolēnu tikšanās ar Daugavpils pilsētas mēru Andreju Elksniņu. Sarunas laikā skolēniem bija iespēja  uzzināt par pilsētas mēra darba pienākumiem, uzdot jautājumus  un paust savu viedokli par Daugavpils attīstību, dzimtās pilsētas problēmām un perspektīvām.

Pilsoniskuma nedēļa
10. novembrī  Pilsoniskuma nedēļas  ietvaros sākas izaicinājums ģimenēm  “Laiks ģimenei!”. Pasākumā piedalīsies 35 aktīvas , draudzīgas ģimenes, kuras piecu dienu laikā  jautri un lietderīgi  pavadīs laiku kopā, iesaistoties dažādās aktivitātēs un cīnoties par galveno balvu. Sekojiet pasākuma norisei liceja mājas lapā!
Pilsoniskuma nedēļa
1918.gada 18.novembrī Latvijas neatkarības proklamēšanas dienā Pagaidu valdības galva Kārlis Ulmanis savā uzrunā teica: “Tā būs demokrātiska taisnības valsts, kurā nedrīkst būt vietas ne apspiešanai, ne netaisnībai”. Šogad mēs svinam Latvijas republikas proklamēšanas 103.gadadienu. Cik stipra ir demokrātija Latvijā šodien, kādi ir mūsu demokrātiskās taisnības panākumi un ar kādām nepilnībām vai problēmām satiekas demokrātija Latvijā? Uz tādiem sarežģītiem jautājumiem meklēja atbildes 11.plūsmas skolēni, veicot Latvijas demokrātijas indeksa pētījumu Vēstures un sociālzinātnes stundās. Savus secinājumus skolēni apkopoja Canva posteros: sk. Canva1, Canva2, Canva3. Stundu vadīja skolotāja Larisa Želve.


Pasākums
5.novembrī notika aizraujošs pasākums 2.plūsmas skolēniem "Viss otrādi". Mazie licejisti  smieklīgi apģērbās, dīvaini uzvedās. Viņi spēlēja spēles un uzstājās uz skatuves ar neparastiem koncerta numuriem.  Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Larisa Haritonova.

Pilsoniskuma nedēļa
01.11.2021. Vēstures un sociālzinības stundas ietvaros 11.plūsmas skolēniem tika organizēta vieslekcija Iepazīsti Saeimu Zoom platformā. Programmas mērķis izglītot jauniešus par Saeimu un tās struktūru, likumdošanu, deputātu darbu, demokrātiju un sabiedrības līdzdalību. Skolēniem tika piedāvāts ne tikai informatīvs materiāls, bet arī iespēja izpētīt likumu pieņemšanas procesu. Savu balsi Par vai Pret attālinātām mācībām kā mācību procesa obligāto sastāvdaļu skolēni pamatoja, mēģinot pārliecināt pārējos. Par dalību stundā 11.plūsmas skolēni saņēma apliecinājumu, kuru parakstīja Saeimas priekšsēdētāja I. Mūrniece. Tikšanos ar Saeimas pārstāvjiem organizēja vēstures skolotāja Larisa Želve.


Pasākums
Oktobrī notika tradicionālā 9. plūsmas iesvētīšana. Nedēļas laikā  devītklasnieki  pildīja aizraujošus 12. plūsmas uzdevumus. Paldies 9. plūsmai par aktīvu iesaistīšanos piedāvātajās aktivitātēs un 12. plūsmai par interesantām idejām!

Bibliotēkas ziņas
Letonika.lv - ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā.
Portālā ir iespēja ātri un precīzi saņemt informāciju.
Letonika.lv piedāvā meklēt un strādāt ar informāciju, kas atrodama:
 • 11 enciklopēdijās un citos uzziņu resursos;
 • 13 vārdnīcās – tulkojošajās, skaidrojošajās, terminoloģijas;
 • kolekcijās ar 10 000 attēliem, audioierakstiem un video materiāliem;
 • latviešu literatūras bibliotēkā ar 200 pilnteksta literārajiem darbiem;
 • valodas atbalsta krātuvē ar palīgrīkiem latviešu valodai.
Letonika.lv ikdienā tiek izmantota uzziņu un izglītības mērķiem, kā arī dažādu mācību priekšmetu apguvei.
Tehnoloģiju licejs izmanto ļoti aktīvi Letonikas.lv resursus gan mācībām, gan ikdienai. Aktīvāko skolu TOPā mēs ieņēmām 1.vietu Latgales reģionā.
Aicinām visus izmantot portālu Letonika.lv un justies brīvi un viegli informācijas pasaulē!
Letonika.lv lietošanas iespējas: video un prezentācija ŠEIT!


Stundās
3.novembrī 1. un 2.pl. skolēniem tika organizēta klases stunda „Tava veselība – tavās rokās!”. Liceja medmāsa Natālija Šamalujeva  pastāstīja mazajiem licejistiem, kā pareizi mazgāt rokas, kāpēc tas ir ļoti svarīgi dotajos apstākļos. Skolēni uzzināja arī par netīro roku slimībām.
Pasākums bija veltīts Starptautisko Tīro roku dienai.

Pilsoniskuma nedēļa
3.novembrī  notika 10.klašu skolēnu tiešsaistes tikšanās ar  Daugavpils pilsētas domes deputātu Igoru Aleksejevu. Viņš pastāstīja par savu skolas laiku un  studijām universitātē, par profesionālo pieredzi un darba pienākumiem Daugavpils pilsētas domē.  I.Aleksejevs uzskata, ka jauniešiem ir ļoti svarīgi prast komunicēt, būt atbildīgiem, nebaidīties izvirzīt idejas un prast realizēt tās dzīvē.  Saruna palīdzēja skolēniem saprast, ka ikviens no mums var ietekmēt visas pilsētas dzīvi!
Klases stunda notika Pilsoniskuma nedēļas ietvaros.
Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Jeļena Vasiļjeva.


Avīze “Paši par sevi”
Iznāca liceja avīzes “Paši par sevi” laidiens – Nr.15.  Avīzē ir intervija ar RTU studentiem – mūsu absolventiem Elizu Iļjinu un Mihailu Frolovu, intervija ar liceja skolotāju Ilonu Mackeviču-Maņko par jauno mācību programmu ,,Inženierzinības”.  Arī avīzē ir 9. – 11. klašu skolēnu preses konferences “Mācību “grozi” vidusskolā” materiāli, detektīvu žanra filmu apskate, dažādu aptauju rezultāti un konkurss!
Mūsu avīzi e-veidā jūs varat atrast gan liceja mājas lapā sadaļā “Liceja avīze”, gan Instagramā: samiosebe, gan saitē.

Stundās
2.novembrī 5.plūsmā notika tiešsaistes tikšanās ar VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecāko inspektori Latgales reģionā Iritu Slavinsku klases stundas “Kā pareizi rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma?” ietvaros. Inspektore paskaidroja, kādos gadījumos jāzvana 112, pastāstīja par to, kā pareizi rīkoties, ja tu redzi ceļu satiksmes negadījumu vai esi pats iesaistīts negadījumā, kā arī par citiem drošības jautājumiem. Pasākumā licejisti uzzināja par ugunsdzēsēja un glābēja profesiju.
Stundu organizēja kuratore  Anžela Mirošņikova.

Liceja padome
28.oktobrī notika Tehnoloģiju liceja padomes sēde.
Sēdē bija izskatīti sekojoši jautājumi:
 • Par liceja padomes darba plānu 2021./2022. mācību gadam.
 • Par liceja darba virzieniem un prioritātēm 2021./2022. mācību gadā.
 • Par kārtību izglītojamo motivēšanai un apbalvošanai.
   

Skolas parlaments
Skolas parlaments aicina noskatīties jaunā raidījuma “Licejs Live” izlaidumu.  Mēs parunāsim par laimi, špiķeriem un Helovīnu, iepazīsimies ar jautriem pirmklasniekiem un sadarbosimies ar skolas avīzi. Skatieties Licejs Live!

 
Deju ziņas
4.novembrī plkst.20.50 LTV1 televīzijā tiks raidīts Latviešu skatuviskās tautas dejas kolektīvu koncerts "Tā tik ir vasara!", kurā piedalīsies deju kolektīva “Balaguri” vecākā grupa. Mūsu dejotāji izpildīs deju “Uz Līvāniem”.
6.novembrī plkst.21.00 LTV1 televīzijā notiks tautas deju lielkoncerts “Saule vija zelta rotu”. Pasākumā piedalīsies Deju kolektīva “Balaguri” vidējā un vecākā grupa. Koncerti tiks organizēti XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku (#dziediundejo2021) ietvaros.

 
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē