marts_1 - Tehnoloģiju licejs

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

marts_1

Arhīvs > Jaunumi


Sporta ziņas
19. martā Rīgā notika taekwondo sacensības «Hansu Poomsae Cup 2022». 4.a klases skolniece  Emīlija Krasova ieguva 1. vietu.
Apsveicam Emīliju!

Mācību semināri
14. martā licejā notika pieredzes apmaiņas seminārs, kurā skolotāji dalījās darba pieredzē stundas sasniedzamā rezultāta plānošanā, izvirzīšanā un īstenošanā. Pēc pieredzes apmaiņas semināra notika dažādas radošās darbnīcas: radošais darbs 3D redaktorā, zīmēšana, dejas, intensīva vingrošana. Paldies skolotājiem par pasākumu atbalstu!
 15. martā licejā notika mācību seminārs “Skolēnu sociāli emocionālo prasmju pilnveidošana” Zoom platformā, kuru vadīja Elīna Seleviča, klīniskais un veselības psihologs, sertificēts izglītības un skolu psihologs.
 

Olimpiāde
Rīgā notika Valsts matemātikas olimpiāde:
 • Nikola Samuilova (9.kl.) – 3.vieta,
 • Antons Grāvelis (12.kl.) – atzinība.
Apsveicam skolēnus un matemātikas skolotājus Olgu Mikulovu, Stanislavu Didychu, Alinu Magomedovu un Ivetu Zarāni ar panākumiem!

Latvijas atklātā lingvistikas olimpiāde
12.februārī tiešsaistē notika Latvijas Atklātās lingvistiskās olimpiādes pirmā kārta, kurā piedalījās 261 cilvēks no 15 novadiem. Uz otro kārtu uzaicināts 81 dalībnieks ar rezultātiem augstākiem par vidējo. 4 licejisti ir uzaicināti uz 2.kārtu, kura notiks 9. aprīlī: Alesja Agafonova (8.kl.), Anna Maskaļova (9.kl.), Ieva Lozjuka (10.kl.), Milēna Kaštaļjana (10.kl.)
Sveicam skolēnus un liceja dažādu valodu skolotājas!
Lai veicas!

Sporta ziņas
 
11.martā notiekošajā Fischer skolēnu ziemas čempionātā slēpošanā Siguldā Gļebs Zilis (7.kl.) izcīnīja 2.vietu savā vecuma grupā, kas ļāva ieņemt pirmo vietu kopvērtējumā.
 
12.martā Latvijas čempionātā distanču slēpošanā Madonā Gļebs kopā ar savas Daugavpils komandas biedriem pārliecinoši uzvarēja stafetē 3 x 2,5 km brīvajā stilā, apsteidzot 10 komandas no citām Latvijas pilsētām.
 
Sveicam Gļebu ar panākumiem un vēlam veiksmi arī nākamajās sacensībās!

Uzmanību! Balsošana!
11.a klases skolnieces - Daniela Giļmanova un Alisa Proščenko, skolēnu mācību uzņēmuma "LPH Lovely Pet's Houses" dibinātājas, piedalās ļoti perspektīvā Swedbank konkursā "Biznesa Skices". Tā ir liela iespēja iegūt finansējumu un ar tā palīdzību paplašināt ražošanu un investēt iekārtās un reklāmā. Tas ļaus realizēt jaunas idejas un kļūt par kaut ko lielāku nekā skolas uzņēmums.
Sekojiet saitei, pieslēdzieties ar savu Facebook, Google vai kādu citu kontu un BALSOJIET PAR DANIELU UN ALISU! (Balsošana ir BEZMAKSAS).
Jau iepriekš PALDIES VISIEM par atbalstu!

Skolēnu pavasara brīvdienas ir klāt!
No 14.marta līdz 18.martam – pavasara brīvdienas.
Lai jūsu brīvdienas ir radošas, interesantas un drošas!
Veiksmi 12.klašu skolēniem angļu valodas eksāmenā! Lai viss izdodas!
Sadarbības līgums
Šī gada 8.martā Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs noslēdz sadarbības līgumu ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu "RISEBA”. Sadarbības mērķis ir dot skolēniem  iespēju studēt augstskolas īstenotajās bakalaura studiju programmās, piemērojot “Early bird” 20% atlaidi pirmajam studiju gadam un saņemt papildus atlaides. Līgumā tiek atrunātas arī citas sadarbības formas: karjeras konsultācijas, augstskolas pasniedzēju semināri un lekcijas, konsultācijas skolēnu zinātniskās pētniecības darbu veikšanā.


Stundas
5.klases licejisti radoši strādāja krievu literatūras stundā par tēmu “Kā sagatavoties teksta dramatizācijai?”.
Stundu vadīja krievu valodas un literatūras skolotāja Vera Geļfande.Uzņēmējdarbības kompetences attīstība
Skolēnu mācību uzņēmums “LPH (Lovely Pet's Houses)” ir konkursa “Biznesa skices” finālā!
Swedbank biznesa plānošanas konkurss “Biznesa skices” ir iespēja jauniešiem darboties biznesa videi pietuvinātos apstākļos un izmēģināt noderīgus rīkus un platformas, kā arī pārbaudīt savas biznesa idejas potenciālu un dzīvotspēju realitātē, jo noslēdzošajā kārtā komandām ir jāpiesaista pūļa finansējums. Konkursu organizē Swedbank sadarbībā ar Junior Achievement Latvia SMU programmu, Projektu banku un RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas nodaļu.
No 145 jauniešu komandu iesniegtajiem biznesa plāniem konkursa pusfinālā žūrija izvirzījusi 15 labākās komandas trīs vecuma grupās – pamatskolas, vidusskolas un augstskolas grupā – no visas Latvijas. Starp pusfinālistiem vidusskolu grupā bija liceja skolēnu mācību uzņēmums LPH (Lovely Pet's Houses) (D.Giļmanova, A.Proščinko (11.kl.)), kas piedāvā ideju par daudzfunkcionālām koka mājiņām kaķiem un nelieliem suņiem, kas vienlaikus pilda mēbeles funkciju mājoklī.
Pusfinālā, izveidojot sava produkta reklāmas video, SMU “LPH (Lovely Pet's Houses)” ir tikusi konkursa “Biznesa skices” 3. kārtā - finālā! Šajā posmā 5 vidusskolas un 5 augstskolas komandas platformā “Projektu banka” īsteno investoru uzmanības, finansējuma un balsu piesaistes kampaņas.
Apsveicam Danielu un Alisu ar panākumiem un novēlam veiksmi finālā!
Skolēnus atbalstīja ekonomikas skolotāja T.Alika.


Uzņēmējdarbības kompetences attīstība
3.-7. martā tiešsaistē notika ikgadējais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu tirgus CITS BAZĀRS. Pasākumā CITS BAZĀRS 270 mācību uzņēmumi no visas Latvijas, to vidū 5 licejā dibinātie SMU. Tiešsaistes tikšanās laikā ar žūriju jaunie uzņēmēji stāstīja par ideju rašanos, SMU dibināšanu, produkcijas ražošanu. Pēc intervijas rezultātiem uz  2. kārtu dažādās nominācijās bija uzaicināti:
1) SMU “SLeD” - J.Volkovs, V.Klopovs (11.kl.) - nominācija “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums”;
2) SMU “LPH" (Lovely Pet's Houses) - D.Giļmanova, A.Proščinko (11.kl.) - nominācija “Sociāli atbildīgs SMU”;
3) SMU „TWN - Together With Nature” - K.Gagarina, Ņ.Springis, A.Boliņa, V.Siņakova (10. kl.) - nominācija “SMU produkts/pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam”; ka arī “Sociāli atbildīgs SMU”.
BA “Turība” simpātijas balvu ieguva SMU “TWN - Together With Nature” - K.Gagarina, Ņ.Springis, A.Boliņa, V.Siņakova, kas radījuši koka puzle - mīkla "Klotski" (2 izmēru), kura sastāv no koka spēles laukuma un 15 detaļām ar uzlīmi. Pēc puzles salikšanas izveidojas skaists attēls. Uzņēmums sadarbojas ar projektu Erasmus+ „Mūsu atbildība ir pamats stiprākai Eiropai” („Growing Responsible - Empower Europe Now (G.R.E.E.N)”)
Apsveicam SMU “TWN - Together With Nature” un pateicamies visiem skolēnu mācību uzņēmumiem par radošumu un  mērķtiecību!
Skolēnus atbalstīja ekonomikas skolotāja T.Alika, G.R.E.E.N. projekta vadītāja L.Lastovka.

Projekts “Mācītspēks”
Skolotāju izglītības projekts “Mācītspēks” aicina dažādu jomu profesionāļus ar augstāko izglītību apgūt skolotāja profesiju, reizē strādājot skolā un studējot. Kandidātu atlase projektam “Mācītspēks” norisinās divās kārtās. Pirmajā kārtā interesenti aizpilda detalizētu elektronisko anketu, savukārt otrajā kārtā - intervijā ar lomu spēli - parāda savu atbilstību vairākiem kritērijiem, tostarp motivāciju kļūt par skolotāju, orientāciju uz pašizaugsmi, spēju risināt konfliktsituācijas, kā arī orientāciju uz risinājumu un sadarbību.
Kopumā projekts “Mācītspēks” dalībniekiem ilgs divus gadus. Pirmā gada laikā dalībnieki vienu dienu nedēļā mācīsies Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai Liepājas Universitātē, lai iegūtu skolotāja kvalifikāciju. Paralēli studijām projekta dalībnieki no pirmdienas līdz ceturtdienai strādās skolā kopā 14 līdz 21 kontaktstundu apmērā, saņemot skolotāja darba algu un skolas mentora atbalstu. Pirmā projekta gada laikā dalībnieki arī strādās profesionālās pilnveides grupās “Iespējamās misijas” kuratoru vadībā.
Projekta mājas lapā ir pieejama interaktīva karte, kurā iespējams atrast gan savu skolu, gan tajā strādājošos projekta skolotājus.

Sporta ziņas
3.-4.martā Tallinā notika Starptautiskās sacensības daiļslidošanā Tallink Hotels Cup 2022, kurās piedalījās 4.klases skolniece Eva Burunova un ieguva 1.vietu.
Sveicam Evu ar panākumiem un vēlam veiksmi arī turpmāk!Integrēta stunda
2.plūsmā notika integrētas dizaina un tehnoloģiju un vizuālās mākslas stundas par tēmu “Vides objekti – putni”. Dizaina un tehnoloģiju stundās skolēni veidoja no sāls mīklas putnu figūriņas, bet vizuālās mākslas stundās tās apgleznoja.
Stundas vadīja dizaina un tehnoloģiju skolotāja Nataļja Izuļena un vizuālās mākslas skolotāja Ilze Volonte.


Projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"
2.klasē projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" ietvaros notika matemātikas nodarbības, kurās mazie licejisti strādāja ar balsošanas pultīm un spēlēja dažādas matemātikas spēles.
 Nodarbības vadīja matemātikas skolotāja Svetlana Elksniņa.

Olimpiāde
Valsts krievu valodas olimpiādē 12.klases skolniece Jeļizaveta Sivačova ieguva 1.vietu.
Apsveicam Jeļizavetu un krievu valodas skolotāju Ināru Kudrjavsku  ar izciliem panākumiem!

ZPD konference
4.martā tiešsaistē notika Latgales reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konference. Konferencē piedalījās pieci liceja 11.-12.klašu skolēni trijās zinātņu nozaru grupās un ieguva godalgotās vietas:
 • 1.vieta - Jeļizaveta Sivacova (12.kl.) ar darbu valodu un literatūras nozarē “Telpa Bulata Khanova garajā stāstā “Distīmija””;
 • 1.vietaAngeļina Ļisicka (12.kl.) ar darbu socioloģijas nozarē “Bēgļu tēla reprezentācija Latvijas interneta portālos un pierobežas teritoriju iedzīvotāju attieksme pret bēgļiem: 2015. un 2021. gada salīdzinājums”;
 • 2.vieta - Marija Smirnova un Kirils Aleksejevs (12.kl.) ar darbu fizikas nozarē “Feromagnētiskā šķidruma iegūšana un tā īpašību pārbaude”;
 • 2.vietaŅikita Zirjanovs (11.kl.) ar darbu  valodu un literatūras nozarē “Naratīva savdabīgums J. Joņeva stāstu krājumā ”Tīģeris””.
Apsveicam skolēnus un darbu vadītājus - Ināru Kudrjavsku, Larisu Želvi, Kristinu Žuseli un Marutu Rusiņu ar augstiem sasniegumiem!
Visi mūsu skolēnu darbi uzaicināti dalībai ZPD valsts konferencē, kura notiks 25.martā. Lai viss izdodas!

Projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"
Projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"  (APP)  ietvaros notiek nodarbības datorikā  un matemātikā 1.klasē. Izglītojamajiem ir iespēja padziļināt savas zināšanas, programmēt, zīmēt un izveidot animāciju vizuālās programmēšanas vidēs, modelējot un eksperimentējot.
Lielu interesi skolēnos izraisa matemātika. Viņi risina aizraujošus uzdevumus, mācās aprēķināt summas un starpības praktiskās dzīves situācijās.
Iemācās lietot šīs prasmes skaitliskos aprēķinos. Apmeklējot APP nodarbības, skolēni ar prieku piedalās dažādās matemātikas viktorīnās un konkursos.
Stundas vada matemātikas un informātikas skolotāja Nataļja Ēvalde.

Skolēnu parlamenta ziņas
4. martā Daugavpilī notika spēles "DemokrātiJĀ" prezentācija, kuru izveidoja Eiropas Kustība Latvijā, sadarbībā ar Fondu atvērtai sabiedrībai.
Šobrīd brīvības un demokrātijas vērtības kļuva vēl aktuālākas un, pateicoties Aktīvo iedzīvotāju fondam un Ziemeļvalstu Ministru padomes birojam, Latvijā šī spēle nonāca katrā Daugavpils skolā!
Prezentācijā aktīvi piedalījās arī liceja Skolēnu parlamenta dalībnieki K.Aleksejevs, N.Ļipins un M.Smirnova.


Stundās
1.plūsmas skolēni veidoja košu ziedu pušķi un 2.plūsmas skolēni izgatavoja apsveikuma kartīti  Starptautiskajai sieviešu dienai.
Stundas vadīja dizaina un tehnoloģiju skolotājas Nataļja Izuļena un Kristīna Bogdanova.

Eksperimenti
3.b klases skolniece Sofija Zīle pati eksperimentē ar materiāliem un veido interesantus objektus. Šoreiz viņa izveidoja mazas 3-5mm figūriņas  no PVA līmes un izrotāja ar flomasteriem.
Bibliotekārā stunda
7.martā 9.plūsmas licejistiem notika bibliotekārā stunda “Mobils un drošs”, kuru vadīja Latgales Centrālās bibliotēkas ģimenes digitālo aktivitāšu centra vadītājs Raivis Mileiko. Pasākuma mērķis – pilnveidot skolēnu zināšanas par viedierīču un lietotņu izmantošanu, uzvedību tīmeklī jeb netiķeti (tīkla, interneta saziņas, elektroniskās / digitālās saziņas etiķete) un datu glabāšanu.
Skolēni tika informēti, kā pasargāt sevi un būt drošam, kādi ir riski, ja pazaudē telefonu, cik svarīgi paslēpt personīgos datus.
Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Alina Ivanova un skolas bibliotekāre Jeļena Kolpakova.

Debašu IMPRO turnīrs
3.martā notika Latgales reģiona debašu IMPRO turnīrs 10.-12.klasēm. Skolēni debatēja par dažādām tēmām angļu valodā. Konkurss notika tiešsaistē.
Mūsu skolu pārstāvēja trīs 10.klases skolēni: Ostins Jacenko (11.kl.), Julita Viļuma (11.kl.), un Artjoms Kalmašņikovs (10.kl.). Viņu komanda ieguva 1. vietu.
Skolēnus atbalstīja angļu valodas skolotājs Sergejs Usevičs.   

Stundās
9.plūsmā notika integrētas sociālo zinību  un  vizuālās mākslas stundas  par tēmu “Pilsoniskā līdzdalība”.
Skolēni  izstrādāja partijas programmu – solījumi skolas parlamenta  vai pilsētas  vēlētājiem, izdomāja savas partijas  nosaukumu un simbolu, izveidoja  priekšvēlēšanu plakātu. Prezentācijas laikā pastāstīja par  savu redzēju, kādai jābūt dzīvei skolā vai pilsētā,  kas un kā jāmaina. Stundas beigās  notika  simulācijas spēle - vēlētāju balsojums  par  partijām  un kandidātiem, noteica katras partijas vietu skolas parlamentā vai pilsētas domē.
Visas programmas var apskatīt šeit.
Stundu vadīja sociālo zinību skolotāja Marina Drozda un vizuālās mākslas skolotāja Ilze Volonte.


Masļeņica 2022
04.martā 2.plūsmas skolēni piedalījās pasākumā “Plašā Masleņica” un jautri pavadīja ziemu un sagaidīja pavasari.
Pasākumu organizēja skolotājas Arina Popova un Larisa Haritonova.


Fizikas  un datorikas integrētas stundas
Februārī notika fizikas un datorikas  integrētas mācību stundas par tēmu “Inerce manā dzīvē”, kurās  veido izpratni par kustību, lietojot inerces jēdzienu ikdienas dzīvē un apgūstot sadarbības prasmes 10. klases skolēni izveidoja plakātus  Canva vidē.
Stundas organizēja fizikas un datorikas skolotājas Kristina Žusele un Marina Draboviča.


Stundās
1.un 2.plūsma klases stundās notika radošā darbnīca “Jautrā Masļeņica”.

Matemātikas konkurss
Notika Latvijas Universitātes konkurss "Jauno matemātiķu konkurss".
7.klases skolēns Dainis Bivka (komanda ''Lepni liceja skolēni”) 3. posmā ieguva 2.vietu.
Skolēnu konkursam gatavoja matemātikas skolotāja Ilona Mackeviča-Maņko.


Masļeņica 2022
02.martā 1.plūsmas skolēni piedalījās pasākumā “Plašā Masleņica” un jautri pavadīja ziemu un sagaidīja pavasari.
Pasākumu organizēja skolotājas Arina Popova un Larisa Haritonova.Avīze “Paši par sevi”
2022. gada ceturtais avīzes „Paši par sevi” numurs ir veltīts gan liceja skolēniem, gan absolventiem. Numurā ir intervija ar liceja absolventu Konstantinu Daļecki par viņa studijām universitātē Dānijā un karjeras iespējām. Avīzē daudz materiālu par licejistu vaļaspriekiem, kā arī jauno žurnālistu spriedumi par pavasari un  jaunākās ziņas par skolēnu panākumiem.
Mūsu avīzi e-veidā jūs varat atrast gan liceja mājas lapā sadaļā “Liceja avīze”, gan Instagramā: samiosebe, gan saitē.


Eseju konkurss
2021. gadā, Latvijas valsts prezidenta Gustava Zemgala 150. jubilejas gadā, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs izsludinājis eseju konkursu jauniešiem par Latvijas Valsts prezidenta Gustava Zemgala (1871–1939) un viņu laikabiedru devumu Latvijai. Konkursā individuāli aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo un speciālo mācību iestāžu 9. līdz 12. klašu skolēni, un profesionālo izglītības iestāžu 1. līdz 4. kursu audzēkņi. Konkurss tiek rīkots ar mērķi veicināt izpratni par pilsoniski aktīvu personību lomu vēsturē visai sabiedrībai nozīmīgu ideju īstenošanā.
No liceja konkursā piedalījās 10.a klases skolēns Vladimirs Bazāns ar savu eseju “Tas, kas labs politikā, nevar būt slikts morālē” un ieguva augstu žūrijas vērtējumu - Atzinības rakstu, ar kuru tika apbalvoti 17 labākie darbi no 66.
Skolēnu atbalstīja vēstures skolotāja Larisa Želve.


Izstāde
Martā liceja bibliotēkas vaļasprieku stūrītī izvietota izstāde "Kaķu pasaulē". Apmeklētāji var apskatīt kaķus no skolotājas Tatjanas Alikas kolekcijas, kura krāj kaķus no visas pasaules.
Aicinām visus skolēnus un skolotājus apskatīt interesanto izstādi!


Masļeņica 2022
Mājturības un tehnoloģiju stundās Meteņu nedēļas ietvaros licejisti cepa garšīgas pankūkas.
Stundas vadīja skolotāja N.Izuļena.


CLIL ziņas
7. plūsmas skolēniem CLIL fakultatīvā “Izzini aizraujošo pasauli” bija iespēja paskatīties uz pasauli caur virtuālās realitātes brillēm.
Stundu vadīja skolotāji N.Izuļena, O.Bojaruns, J.Bojarune.

Sporta ziņas
Latvijā notiek Fischer skolēnu ziemas čempionāts, kurā sacenšas visas Latvijas skolēni, pārstāvot savu skolu. Sacensības sastāv no 4 posmiem un mūsu skolai ir par ko lepoties. Tehnoloģijas vidusskolu-liceju 3 posmos pārstāvēja:
 • 1.posms - Sigulda (28.01.2022) sprints - 1.vieta Gļebs Zilis (7.kl.) (V14.grupa), 2.vieta Marija Kozlova (4.kl.) (S12.grupa);
 • 2.posms - Pļaviņas (11.02.2022) klasiskais stils - 1.vieta Gļebs Zilis, 2.vieta Marija Kozlova;
 • 3.posms - Cēsis (25.02.2022) brīvais stils - 1.vieta Gļebs Zilis, 2.vieta Marija Kozlova;
 • Vēl notiks pēdējais posms (11.03.2022) Siguldā.
Arī kopvērtējumā Gļebs 1.vietā, Marija Kozlova - 2.vietā.
Sveicam mūsu slēpotājus un vēlam veiksmi arī turpmāk!


Stundās
23.februārī tika īstenota integrētā mācību stunda sociālajās zinībās 8.plūsmai par tēmu “Darba tirgus- bērnu darbs saskaņā ar likumu”. Stundas laikā skolēni iepazinās ar likumā noteiktām prasībām darba uzsākšanai, uzzināja par skolēnu iespējām strādāt Daugavpilī un Augšdaugavas novadā vasaras sezonā, kā arī piedalījās Kahoot spēlē “Darba pasaule”, pārbaudīja savas zināšanas un uzmanības prasmes.  
Stundu vadīja skolotāja Marina Drozda un karjeras konsultante Anastasija Katkovska.

Masļeņica ir klāt!
Masļeņica ir pavasara sagaidīšanas un dabas atjaunošanās svētki – pēc ziemas cilvēki ar prieku sagaida pavasara gaišumu un vieglumu. Masļeņica tradicionāli ilgst nedēļu, un šajā laikā cilvēki cits pie cita dodas ciemos, ēd pankūkas, kas simbolizē sauli, un citus gardumus, vienojas rotaļās, dzied dziesmas.
Ik gadu mūsu skolā plaši un krāšņi tiek atzīmēti ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētki.
Šogad Masļeņicas nedēļa tiks  svinēta no 28. februāra līdz 6. martam.
Aicinām skolēnus un skolotājus piedalīties  mūsu skolas Masļeņicas pasākumos!

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensība
24. un 25. februārī 5. plūsmas skolēniem latviešu valodas stundās norisinājās ikgadējās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības skolas posms. Katrs 5. plūsmas skolēns nedēļas laikā centīgi gatavojās lasīt fragmentu no dažādu autoru grāmatām latviešu valodā. Skaļās lasīšanas sacensība noritēja svinīgā un pozitīvā gaisotnē, kurā skolēni ar interesi iejutās dažādu varoņu lomās. Labākie lasītāji ieguva godalgotās vietas:
 • 1.vieta Beāte Abarasa;
 • 2.vieta Sofija Nedvede, Sofija Ivanova, Darija Kuzminova, Jelizaveta Ozerska, Nikita Sauts,

 • 3.vieta - Ksenija Spiridova, Marks Šimanskis, Dominika Dzedzele, Jaromirs Vjaters.
Paldies skolēniem par paveikto darbu un lasītprieku! Paldies par atbalstu un sadarbību Latviešu valodas un mākslu MK vadītājai Lilijai Meinertei, liceja bibliotekārei Jeļenai Kolpakovai un studentei Annai Agafonovai. Pasākumu organizēja un novadīja latviešu valodas skolotāja Ingrīda Kucina.


Uzņēmējdarbības kompetences attīstība
3.-7. martā tiešsaistē notiks ikgadējais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu tirgus CITS BAZĀRS. Pasākumā CITS BAZĀRS tiek aicināti piedalīties 5 licejā dibinātie SMU.
Vietnē JALATVIA.LV skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) no visas Latvijas publicēs pašu radītās preces un pakalpojumus, savukārt lapas apmeklētāji varēs ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar skolēniem, lai iegādātos noderīgas lietas savai ikdienai.
Tiešsaistes tikšanās laikā ar žūriju jaunie uzņēmēji stāstīs par ideju rašanos, SMU dibināšanu, produkcijas ražošanu.

 • Sīkākā informācija par SMU šeit.
22.februārī notika vebinārs par SMU pasākumu Cits bazārs, kurā piedalījās arī Tehnoloģiju liceja mācību skolēnu uzņēmumi.
Skolēnus atbalstīja ekonomikas skolotāja T.Alika, G.R.E.E.N. projekta vadītāja L.Lastovka.Starptautiskā dzimtās valodas diena
21.februāris ir Starptautiskā dzimtās valodas diena.
24 . un 25.februārī  5.plūsmā notika bibliotekārā stunda „Latviešu grāmatu pasaulē”, kuru novadīja latviešu valodas skolotāja Ingrīda Kucina un skolas bibliotekāre Jeļena Kolpakova. Skolēni, veicot dažādus uzdevumus, diskutējot  un izsakot savas domas,  iepazinās ar  grāmatām, kuras var lasīt gan skolas bibliotēkā, gan mājās.
Paldies visiem skolēniem par aktīvu darbu pasākumā!
Klases stunda
25.februārī 11.b klasē notika attālināta tikšanās ar liceja absolventu Ģermanu Mjagkihu, kurš pabeidza Rīgas Tehnisko universitāti. Ģermans iepazīstināja skolēnus ar IT nozari, pastāstīja, kāds ir apmācības process, galvenie mērķi, iespējas, perspektīva un padziļināti izklāstīja IT speciālista īpašības, prasmes un iemaņas. Tikšanās beigās viņš ieteica skolēniem piedalīties Ēnu dienā.
Tikšanos organizēja 11.plūsmas kuratore Anžela Mirošņikova.Stundās
10.plūsmas skolēni 3D modelēšana un dizaina stundās veidoja ārtelpas vides objektu dizainu Sketchup vidē.
Radošo procesu vadīja skolotāja Marina Draboviča.Eiropas Parlamenta Vēstnieku Skolas ziņas
17.februārī Eiropas Parlamenta Vēstnieku Skolas komandai – 10.plūsmas skolēniem bija iespēja tikties ar sešiem lieliskiem Latvijas mediju pārstāvjiem, lai izzinātu mediju lomu parlamentārajā demokrātijā. Sarunas laikā tika apskatīti trīs mediju aspekti. Uz pirmā aspekta “Mediji kā informācijas ieguvējs un uzraugs” interesējošiem jautājumiem atbildes sniedza ”Delfi Plus” galvenais redaktors Filips Lastovskis un reģionālā laikraksta “Zemgales Ziņas” redaktore Agnese Leiburga.
Otrais aspekts bija “Dezinformācija un medijpratība”, uz kuru atbildes sniedza LTV ziņu dienesta žurnāliste Ina Strazdiņa un Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētājs Iļja Kozins. Sarunu noslēdzām ar trešo aspektu “Mediji kā dialogu uzturētāji starp varu un sabiedrību” kopā ar žurnāla ”IR” galveno redaktori Nelliju Ločmeli un Latvijas Radio 5 ētera personību Karmenu Stepanovu. Liceju sarunā “Mediju loma parlamentārajā demokrātijā” pārstāvēja Ieva Lozjuka.
Eiropas Parlamenta Vēstnieku Skolas komandas domas par pasākumu sk.šeit.

Olimpiāde
Valsts ķīmijas olimpiādes pilsētas posmā licejisti ieguva godalgotās vietas:
 • 1.vietaJegors Komarovs (9.kl.), Artjoms Kalmašņikovs (10.kl.), Maksims Kirillovs (11.kl.), Jana Jaceņuka (11.kl.),
 • 2.vietaArtjoms Zobņins (10.kl.),
 • 3.vietaMarija Bolotņikova (10.kl.), Aleksandrs Ivanča (11.kl.),
 • atzinībaLīna Marija Oļehnoviča (9.kl.), Dmitrijs Jevsejevs (9.kl.), Artjoms Loss (9.kl.), Anna Maskaļova (9.kl.), Grigorijs Gridasovs (10.kl.), Dmitrijs Važeņins (10.kl.), Aleksandrs Koževņikovs (10.kl.), Ņikita Iznovs (10.kl.), Aleksandrs Bulanovs (11.kl.), Marija Smirnova (12.kl.).
Apsveicam skolēnus un ķīmijas skolotāju Irinu Halatinu  ar augstiem panākumiem!
Novēlam veiksmi valsts olimpiādē Maksimam Kirillovam un Janai Jaceņukai!

SMU «LPH (Lovely Pet’s Houses)» labdarība
Sveiciens no skolēnu mācību uzņēmuma «LPH (Lovely Pet’s Houses)» dibinātājām - 11.a klases skolniecēm  Danielas Giļmanovas un Alisas Proščinko!
Vēlamies dalīties savā priekā ar jums! Ne tik sen no atlikušajiem materiāliem mums izdevās uztaisīt pirmo mājiņu klaiņojošiem kaķiem, kurā četrkājainie jau mitinās    Jaunbūves rajonā. Mājiņā ir divas ieejas pa kāpnēm un trīs istabas. Visa mājiņas konstrukcija ir siltināta ar putupolistirolu, istabas izklātas ar audumu, ieklāts silts pleds, spilvens. Apskatīt kaķu mājiņu jūs varat aiz 72. nama Tukuma ielā.

Uzzini vairāk sociālajos tīklos:
Dari kādu labumu arī tu! Kopā mums viss izdosies!


Tatjanas dienai”  veltīts konkurss
Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija paziņojaTatjanas dienai” veltītā konkursa rezultātus.
Literāro darbu konkurss:
 • 1.vieta - Marija Bogatkeviča, Emīlija Petkune (2.kl.),  Arina Trutjko (6.kl.), Līna Marija Oļehnoviča (9.kl.), Marija Elksniņa (12.kl.);
 • 2.vieta: Viktorija Želve (7.kl.), Alise Ovčinko (9.kl.), Angelina Ļisicka (12.kl.);
 • Atzinība: Daniela Kudrjavceva (11.kl.).
Lugu  konkurss:
 • 1.vieta: Marija Smirnova, Elīna Koļesņikova, Nikita Ļipins (12.kl’
 • 3.vieta: Viktorija Gabrena ( 7.kl.), Aļesja Agafonova (8.kl.)’
 • Atzinība: Anastasija Rogožina (8.kl.).
Pētnieciskais konkurss:
 • 2.vieta: Darja Petrova (5.kl.).
Mākslas konkurss:
 • 2.vieta: Marija Kozlova (4.kl.);
 • Atzinība: Patricija Koržeņevska (1.kl.), Polīna Božkova (1.kl.), Marija Izuļena (4.kl.), Anna Katrina Daļecka (9.kl.), Sofja Andrejeva (9.kl.).
Priecājamies kopā ar licejistiem un skolotājām Veru Geļfandi, Marinu Drozdu, Nataļju Koviļinu, Ināru Kudrjavsku, Tatjanu Petroviču, Ilzi Volonti par panākumiem!

Izaugsmes programma
Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un SEB banku jau otro gadu īsteno līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmu Future Heroes ar moto – Veido nākotni pati!
Tās mērķis ir izglītot 14-17 gadus vecas jaunietes - nākamās līderes un pārmaiņu veidotājas, stiprinot viņās pašapziņu, empātiju, izturību un attīstot dažādas dzīvei nepieciešamās prasmes.
Sākot no 2021.gada oktobra līdz 2022. gada martam 50 jaunietes no dažādiem Latvijas reģioniem  piedalās 8 tematiskās darbnīcās kā, piemēram, Līderība un risinājumu rašana, Tehnoloģijas un uzņēmējdarbība, Digitālā komunikācija un medijpratība.
Programma norit angļu valodā, lai vienlaikus ar līderībai nepieciešamo iemaņu apguvi, būtu iespēja pilnveidot arī komunikācijas prasmes svešvalodā.
Šogad izaugsmes programmā piedalās arī 8.plūsmas licejiste Anastasija Rogožina.  Ar savu dalību Anastasija grib iedvesmot citus jauniešus būt aktīviem, apgūt jaunas zināšanas un pieredzi, pilnveidot sevi, kā arī nebaidītos pieņemt jaunus izaicinājumus. 
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē