maijs - Tehnoloģiju licejs

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

maijs

Arhīvs > Jaunumi

Izstāde
19. maijā LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā tika atklātas divas pilsētas skolēnu darbu izstādes: radošie darbi “Ziedi. Ziedi. Ziedi.” un zīmējumi “Daugavpils cietoksnis. Vakar. Šodien. Rīt.”
Izstādēs piedalās licejistu darbi. Darbu konkursā mūsu skolēni saņēma pateicības rakstus dažādās nominācijās:
 • Alisa Ovcinko (9.kl.) - ”Ziedi.ziedi.Ziedi. Zeltas rokas”,
 • Valerija Jeremejeva (4.kl.) - “Daugavpils cietoksnis. Vakar. Šodien. Rīt. Vēsturiskais akcents.”,
 • Daria Grigorjeva (1.kl.) – “Daugavpils cietoksnis. Vakar.Šodien. rīt. Realitāte.”
Izstādes var apskatīt līdz 04.jūnijam.
Skolēnus sagatavoja dizaina skolotāja Nataļja Izuļena un vizuālās mākslas skolotāja Ilze Volonte.Stundās
Dizainā un tehnoloģiju stundās 5., 7. klašu skolēni veidoja figūras, izmantojot 3D pildspalvas.
Stundu vadīja skolotāja Nataļja Izuļena.


Stundās
16.maijā 5. plūsmā notika mācību nodarbība Daugavpils pilsētas pašvaldībā sociālo zinību un vēstures stundas ietvaros.
Nodarbību vadīja Attīstības departamenta Investīcijas un starptautisko sakaru nodaļas vadītāja Olga Tolmačova. Skolēni iepazinās ar pašvaldības darbu, apmeklēja  sēžu zāli, uzdeva jautājumus, uzzināja, ko dara deputāti,  kā pieņem lēmumus, kādus interesantus projektus tagad realizē Daugavpils pašvaldība.
Nobeigumā skolēni izspēlēja deputātu balsojumu - viņi balsoja par visaktīvākajiem skolēniem nodarbības laikā, izteica pateicības vārdus Olgai Tolmačovai,  saņēma dāvanas no Daugavpils pašvaldības.
Mācību nodarbību organizēja sociālo zinību un vēstures skolotāja Marina Drozda, skolēnus atbalstīja kuratore Anžela  Mirošņikova.

ZZ čempionāta fināls
16. maijā 8.a un 8.b kl. komandas piedalījās skolēnu sporta un prāta spēles “ZZčempionāts” finālā  Siguldā.  Skolēniem bija jāveic dažādi spēka un izturības pārbaudījumi, jāatbild uz āķīgiem jautājumiem un jāveic dažādi atraktīvi uzdevumi. Katrai komandai tika uzdāvināta iespēja ieraudzīt Siguldu no panorāmas rata. Licejisti parādīja savu spēku, izdomu, saliedētību un izcīnīja augstus rezultātus. 8.a klases  starprezultāts ir 816 punkti - 9.vieta, bet 8.b klasei ir 975,5 punkti - 2. vieta. Čempionāta  gala rezultāti būs zināmi 31. maijā.
Komandas  atbalstīja kuratore Eleonora Nedvede. Paldies skolotājam Sergejam Usevičam par atbalstu!


Starptautiskā Erasmus+ (KA2) projekta „GREEN” (Growing Responsible – Empower Europe Now) noslēguma mobilitāte Francijā
2022.gada maijā projekta „GREEN” (Growing Responsible – Empower Europe Now) ietvaros Francijā notika noslēguma partnervalstu tikšanās, kurā piedalījās skolotāji un skolēni no četrām valstīm: Latvijas, Slovākijas, Portugāles un Francijas. Projekta mērķis ir dot iespēju skolēniem sekmēt viņu sabiedrisko aktivitāti un pilsonisko līdzdalību, sniedzot priekšstatu par uzņēmējdarbību.
Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja angļu valodas skolotāja Ludmila Lastovka, dizaina un tehnoloģiju skolotāja Nataļja Izuļena, ekonomikas skolotāja Tatjana Alika un 10. klases skolēni Ksenija Gagarina, Emīlija Vasiļjeva, Evita Beinaroviča, Laura Beinaroviča, Valērija Siņakova, Georgijs Gridasovs, Artjoms Kalmašnikovs, Adrians Formanickis piedalījās projekta „GREEN” aktivitātēs Francijā. Tikšanos organizēja un koordinēja Tavernī pilsētas Collège Le Carré Ste Honorine skolotāju kolektīvs, kas rūpīgi un interesanti saplānoja partnervalstu vizīti. Kopā aktīvi darbojās 70 projekta dalībnieki no 4 valstīm. Skolēniem tika dota iespēja izbaudīt franču garu, dabas skaistumu, kultūras mantojumu, pavadīt 8 dienas Francijas pilsētā Tavernī, kā arī dzīvot viesģimenēs.
Paldies Francijas skolotājiem un skolēniem, kuri tik mīļi uzņēma viesus no Latvijas!


Eiropas eksāmens
Jau astoto gadu Latvijā notiek erudīcijas konkurs  “Eiropas eksāmens”, kuru organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.
Ņemot vērā Eiropas eksāmenā iegūto punktu skaitu un izpildes laiku, katrā vecuma grupā tika noteikti 20 uzvarētāji Latvijā, kuri saņēma diplomu un uzvarētāja titulu. Šogad arī  notika balvas izloze starp  dalībniekiem, kuriem ir 50 punktu rezultāts.   
18. maijā Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā-licejā notika apbalvošanas ceremonija, kurā Eiropas Kustības pārstāvji Latvijā godināja konkursa  uzvarētājus un laureātus. Starp tiem bija liceja skolēni Andrejs Bogdanovičs (3.kl.) un Kristiāns Čunčulis (12.kl.).
Pasākuma dalībniekus sveica arī Daugavpils Izglītības pārvaldes Izglītības atbalsta nodaļas vadītāja Lidija Plavinska un Europe Direct Dienvidlatgales centra vadītājs Oskars Ziguckis.
Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola – licejs ieguva titulu “Aktīvākā skola” un saņēma 200 EUR dāvanu karti sporta inventāra iegādei.
Skolēni, skolotāji un viesi piedalījās aktivitātē un atstāja “sūtījumu pēctečiem”, izdomāja jautājumus Eiropas eksāmenam nākamajam gadam.
Paldies ikvienam mūsu skolēnam – Eiropas eksāmena dalībniekam par aktīvu dzīves pozīciju un zinātkāri! Paldies Daugavpils skolotājiem par iedvesmu un konkursa organizāciju!

Inovatīvu biznesa ideju konkurss
Aprīlī notika inovatīvu biznesa ideju konkurss “Nākotnes atslēga 2022”.
Vērtēšanas komisijā tika iekļauti eksperti, kas darbojas uzņēmējdarbības veicināšanas, inovāciju, tehnoloģiju pārneses jomā vai pārstāv uzņēmēju apvienojošas organizācijas. Biznesa ideju konkursam “Nākotnes atslēga 2022” tika iesniegti 22 biznesa ideju pieteikumi no Daugavpils, Rēzeknes un Preiļu, Augšdaugavas, Balvu un Rēzeknes novadiem. Konkursā piedalījās  11. klases liceja skolnieces Alisa  Proščenko, Daniela Giļmanova  un 12. klases skolniece Marija Elksniņa.
Par konkursa uzvarētājām kļuva:
 • DANIELA GIĻMANOVA, kolorīti atspoguļojot savu biznesa ideju par unikālu, ērtu koka mājdzīvnieku namiņu izgatavošanu ar inovatīvu dizainu (Lovely Pet`s Houses);
 • MARIJA ELKSNIŅA, iepazīstinot klātesošos ar inovatīvu ideju par mobilās aplikācijas “KABAT MEntors” izstrādi, kas sniegtu palīdzību profesionālās pašnoteikšanās jomā, piedāvājot atrisināt grutības specialitātes, universitātes vai darba nozares izvēlē.
LEPOJAMIES AR KONKURSA DALĪBNIECĒM UN SVEICAM UZVARĒTĀJAS, kas balvā saņēma apmaksātu pieredzes apmaiņas braucienu uz Norvēģiju!


Sporta ziņas
17.maijā Rēzeknē notika Latgales reģiona skolēnu sporta spēles Jauno vieglatlētu kauss” un  „Vidusskolu kauss”. Liceja sportisti veiksmīgi uzstājās sacensībās un ieguva godalgotās vietas:
 • Nominācijā “Jauno vieglatlētu kauss” -  I komandas vieta (Ksenija Kozlova (8.kl.), Alisa Gerasimova (8.kl.), Jana Griškjane (8.kl.), Ksenija Ņikitina (8.kl.), Nikola Samuilova (9.kl.)).
 • Nominācijā „Vidusskolu kauss” - I komandas vieta (Iļja Zilis (10.kl.), Artjoms Rjaguzovs (10.kl. ), Pavels Smirnovs  (11.kl.), Ivans Golubevs (11.kl.), Arnis Pirožoks (11.kl.), Antons Vjaters (10.kl.)).      
 • Nominācijā „Vidusskolu kauss”  -  II komandas vieta (Jana Jaceņuka (11.kl.), Daniela Giļmanova  (11.kl.), Jelizaveta Gorina  (11.kl.), Eva Ivanova (11.kl.), Natalija Pavloviča (10kl.), Alisa Proščinko (11kl.)).   
Individuālajā ieskaitē mūsu sportisti ieguva godalgotās vietas, rezultātus sk.šeit.
Sveicam skolēnus, sporta skolotāju un treneri Liudmilu Kravtsovu ar panākumiem!
Paldies par palīdzību un atbalstu 11.a klases skolniekam Maksimam Kirillovam!


Sporta ziņas
15.maijā notika Latvijas Skolu šaha olimpiādes fināls. Mūsu skolēni piedalījās tajā un ieguva godalgotas vietas:
 • Jegors Andrusevičs (3.kl.) – 1.vieta,
 • Milana Gaiļevska (3.kl.) – 3.vieta.
Sveicam licejistus ar panākumiem!
Skolēnus sacensībās atbalstīja skolotājs Stanislav Didych.

Sveicam Starptautiskajā ģimenes dienā!
15.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā ģimenes diena un to ir dibinājusi ANO ģenerālā Asambleja 1993.gadā, savukārt Latvijā Ģimenes dienu kā oficiālus svētkus atzīmē salīdzinoši nesen – kopš 2008.gada.
Sveicam svētkos un novēlam visām ģimenēm saticību, savstarpēju atbalstu un, galvenais – saglabāt ģimenes garīgo spēku!


ZZ čempionāta fināls
12. maijā 11.plūsmas komanda aizraujoši piedalījās ZZ čempionāta finālā, kurš notika Siguldas Svētku laukumā. Skolēni pārvarēja grūtas sportiskas stafetes un ieguva daudz pozitīvu emociju. Brauciena laikā viņiem bija iespēja apmeklēt Siguldas apkaimi un pabarot briežus safari parkā "More".
Visa ceļa laikā līdz finālam, komandu atbalstīja kuratore Anžela Mirošņikova. Paldies skolotājai Kristīnei Žuselei par atbalstu!

Demokrātijas nedēļa
Jau astoto gadu Latvijā notiek erudīcijas konkurss “Eiropas eksāmens”. Jau astoņus gadus mūsu skolēni veiksmīgi piedalījās tajā. Šogad  valstī Eiropas eksāmenu nokārtojuši 38 239 dalībnieki, bet licejā vairāk nekā 550 skolēnu no 1-12. klasēm, apliecinot zinātkāri, izpratni un piederības sajūtu Latvijai un Eiropas Savienībai.
Ņemot vērā Eiropas eksāmenā iegūto punktu skaitu un izpildes laiku, katrā vecuma grupā  tik noteikti 20 uzvarētāji, kuri saņēma diplomu un uzvarētāja titulu. Liceja saimē tradicionāli ir Eiropas eksāmena uzvarētāji arī šogad:
 • 1.- 3.kl. grupā - Andrejs Bogdanovičs (3.kl.),
 • vidusskolā- Kristiāns Čunčulis (12.kl.).
Mums ir divi nozīmīgi notikumi - pirmo reizi konkursā piedalījās  mūsu vismazākie licejisti   - 1.-3. klašu  skolēni, un   Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola – licejs ieguva titulu “Aktīvākā skola” un saņems 200 EUR dāvanu sporta inventāra iegādei.
Paldies ikvienam mūsu skolēnam – Eiropas eksāmena  dalībniekam!
Paldies par skolēnu iedvesmu un par konkursa organizāciju licejā skolotājiem M.Sokolovai, L Želvei, N. Izuļenai, J.Vojevodovai, V.Kudrjavskim, M.Drozdai, par atbalstu un palīdzību A.Zariņai un N. Volkovai!Stundās
9.maijā Eiropas dienas ietvaros  3. klasē dabaszinību stundā notika “Karšu cīņa”. Skolēni demonstrēja  savu  prasmi ātri izmantot kartes jebkurās situācijā. Tas bija interesants un aizraujošs darbs. Stundu organizēja dabaszinību skolotāja Jeļena Vojevodova.  


Olimpiāde
2021/2022. mācību gadā 12.klases skolniece Marija Elksniņa piedalījās neirozinātnes olimpiādē Latvijā International Brain Bee. Olimpiāde notika pirmo reizi.
Tā ilga 7 stundas un sastāvēja no trim daļām: testa, neiroanatomijas un neirohistoloģijas daļas un klīnisko gadījumu analizēšanas. Olimpiāde norisinājās angļu valodā.
Pateicamies Marijai Elksniņai par dalību starptautiskajā olimpiādē!
Priecājamies par Marijas personīgo izaugsmi kopā ar bioloģijas skolotāju Ingūnu Kostenko!Ekskursija
2. un 9. maijā 9. klases skolēni un plūsmas kuratore A.Ivanova devās mācību ekskursijā uz Daugavpils Skrošu rūpnīcu (DSR), kurā viņi  iepazinās ar rūpnīcas vēsturi, noklausījās stāstījumu par skrošu gatavošanu un tirdzniecību, noskatījās filmu par ražošanas procesu. Bija iespēja apskatīt skrošu ražošanas iekārtas un uzzināt par pašu skrošu ražošanas procesu. Ekskursijas noslēguma daļā katram bija iespēja izmēģināt savas šaušanas prasmes mērķī ar pneimatiskajām lodēm rūpnīcas šautuvē.
Kā atzīst paši skolēni, šī ekskursija bija ļoti interesanta un notikumiem bagāta, jo katrs uzzināja kaut ko jaunu. Pasākums tika organizēts projekta “Skolas soma” ietvaros.


Vaļasprieki
1. plūsmas skolēni pastāstīja skolas avīzes jaunajai žurnālistei Patricijai par saviem mājdzīvniekiem. Jaunajā avīzes izlaidumā jūs varat izlasīt interviju ar pirmklasniekiem, kuri ar prieku dalījās ar savu mājdzīvnieku fotogrāfijām.


Stundās
1. un  2. plūsmā notika klases stunda “Ceļojums atklātņu pasaulē”. Skolēni salīdzināja mūsdienu un senas atklātnes, uzzināja tās vēsturi un izveidoja modernas atklātnes. Nodarbības vadīja plūsmu kuratore Larisa Haritonova.

Avīze “Paši par sevi”
2022. gada avīzes „Paši par sevi” № 9. ir veltīts mūsu māmiņām! Numurā ir liceja skolēnu intervijas par viņu māmiņām, 5. plūsmas licejistu novēlējumi, kā arī skolotāju, kuri māca savus bērnus, domas par šis situācijas īpatnībām.
Avīzē arī ir saruna ar skolēniem no Slovākijas Jakubu un Radku, kuri tagad mācās mūsu skolā. 1. plūsmas skolēni pastāstīja par saviem mājdzīvniekiem, un jaunā žurnāliste Patricija apkopoja stāstus interesantā rakstā.   
Ir arī licejistu radošie darbi un liceja jaunumi.
 Mūsu avīzi e-veidā jūs varat atrast gan liceja mājas lapā sadaļā “Liceja avīze”, gan Instagramā: samiosebe, gan saitē.


Izstāde
Maijā liceja bibliotēkas vaļasprieku stūrītī izvietota izstāde "Ziloņu ceļojums". Apmeklētāji var apskatīt ziloņus no skolotājas Kristīnes Bogdanovas kolekcijas.
Aicinām visus skolēnus un skolotājus apskatīt interesanto krāsaino izstādi!

Demokrātijas nedēļa
2022. gads Eiropas Savienībā ir pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu. Tādēļ, gatavojoties Eiropas dienai,  Latvijas Ārlietu ministrija izsludināja jauniešu video konkursu ”Mana Eiropa”, kura mērķis ir veicināt jauniešu izpratni un aktīvu iesaisti Eiropas nākotnes veidošanā.
Konkursā piedalījās arī mūsu skolas komanda - S. Nedvede, A. Aļhimenko un K.Silova (11. kl.), kuru video par Eiropas vērtībām ir publicēta Latvijas Ārlietu ministrijas lapā Facebook vietnē.
Paldies meitenēm par radošu darbu!
Skolnieces atbalstīja vēstures skolotāja Larisa Želve.
Visi konkursa darbi ir redzami šeit (sākot no 3:30).

Konkurss
5. maijā 11.a klases skolnieces Katerīna Novaka un Olga Ļubarska piedalījās konkursā “Daba manā pilsētā9. – 12. klašu audzēkņiem, kuru organizēja Daugavpils Universitāte projekta “LIFE FOR SPECIES” ietvaros. Konkursa mērķis – veicināt jauniešu iesaisti dabas aizsardzībā un zaļākās pilsētvides veidošanā. Mūsu skolēni sagatavoja un prezentēja darbu “Daugavpils satiksmes sabiedriskā transporta biļešu savākšanas risinājums ar turpmāko pārstrādi”, kurš piedāvā risinājumu aktuālai problēmai, kas ir saistīta ar ideju, kā padarīt Daugavpils pilsētu dabai draudzīgāku.
Katerīnas un Olgas konkursa darbs bija augsti novērtēts, skolnieces izcīnīja 1. vietu!
Apsveicam ar augstiem panākumiem Katerīnu Novaku, Olgu Ļubarsku un bioloģijas skolotāju Ingūnu Kostenko!

Konkurss
Aprīlī notika Latgales reģiona skolēnu eseju un radošo darbu konkurss "Krievu valoda, literatūra un kultūra: skats no XXI gadsimta". Mūsu licejisti ieguva godalgotās vietas:
 • 1.vieta: Arina Trutjko (6.kl.), Marija  Elksniņa (12.kl.), Angelina Ļisicka (12.kl.);
 • 2. vieta: Sofija Mogorite (7.kl.), Līna Marija Oļehnoviča (9.kl.), Alise Ovčinko (9.kl), Daniela Kudrjavceva (11.kl.);
 • 3. vieta: Veronika Krasovska (6.kl.), Viktorija Želve (7.kl.), Aļesja Agafonova (8.kl.).
Apsveicam skolēnus un  krievu valodas un literatūras skolotājas Veru Geļfandi, Nataļju Koviļinu, Ināru Kudrjavsku, Tatjanu Petroviču ar panākumiem!

Konkurss
Paziņoti A. Jefremovam veltītā literārā konkursa (2021./22. m. g.) rezultāti. Konkursa organizatori: Rietumu Bankas labdarības fonds – Nākotnes Atbalsta fonds, Latvijas krievu valodas un literatūras skolotāju asociācija, avīze “Segodņa”, “Segodņa ņedeļa”, sieviešu žurnāls “Ļubļu”, portāls bb.lv.
10.-12. klases skolēni  tika aicināti apspriest tēmu “Vai mākslā ir nepieciešama epatāža?”
Mūsu skolēni ieguva godalgotās vietas:
 • 1. vieta - Marija Elksniņa (12.kl.),
 • 3. vieta Daniela Kudrjavceva (11.kl.).
Licejistēm tika piešķirtas arī Baltijas Starptautiskās akadēmijas speciālbalvas.
Latvijas krievu valodas un literatūras skolotāju asociācija pateicas skolotājai I. Kudrjavskai, kura piedalījās konkursa darbu sagatavošanā.


Sporta ziņas
8.maijā Rīgā notika starptautiskās sacensības daiļslidošanā “Volvo Open Cup 46th”. Eva Burunova (4.kl.) veiksmīgi piedalījās tajās un ieguva 1.vietu 15 dalībnieču vidū no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas..
Apsveicam Evu!

Demokrātijas nedēļa
5. maijā licejā notika pasākums “Dzīvo, dari, jūties kopā!”, lai jauniešu vidū aktualizētu solidaritāti kā vienu no Eiropas Savienības svarīgākajām vērtībām. Gada laikā 10.plūsmas skolēni, Eiropas Parlamenta Vēstnieku Skolas komanda, piedalījās EP biroja Latvijā rīkotajās diskusijās, darbnīcās un apmācību semināros. Jaunieši nolēma dalīties ar iegūtajām zināšanām un prasmēm, organizējot skolas mēroga pasākumu, lai svinētu Eiropas dienu ar saviem draugiem. Galvenā pasākuma ideja caur praktisku darbošanos dažāda vecuma skolēniem parādīt, ka viņi viens otram ir atbalsts. Idejas īstenošanai tika izveidotas komandas, kurās bija gan 10., gan 8. klases skolēni un moderators
- Eiropas Vēstnieku skolas pārstāvis. Skolēni strādāja darba grupās, novērtēja esošo situāciju un radīja idejas, kā risinās noteiktu problēmu saistībā ar solidaritātes tēmu. DTVL vēstnieki vadīja komandas darbu, konstruktīvi sadarbojās un komunicēja komandā. Tā bija lieliska  praktiska pieredze sabiedrisko attiecību pasākuma plānošanā un īstenošanā.
Eiropas Parlamenta vēstnieki saņēma Eiropas Parlamenta biroja Latvijā un profesionālas pasākumu rīkotāju komandas padomus un atbalstu. Pateicoties šim atbalstam, pasākums izvērtās interesants un neparasts.
Pasākuma dalībniekus sveica Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele apsveica Eiropas dienā, personīgās izaugsmes trenere un līdzdalības eksperte Ieva Johansson vadīja saliedēšanas aktivitāti. Aktīvākie pasākuma dalībnieki saņēma pārsteiguma balvas.
DTVL vēstnieku komanda izsaka pateicību Eiropas Parlamenta birojam Latvijā, Sarkanā Krusta Jaunatnes nodaļas pārstāvjiem -Nikitam Aleksejevam, Žanim Ovčinko, Diānai Breidakai un kuratoriem - Jeļenai Vasiļjevai, Eleonorai Nedvedei.


Demokrātijas nedēļa
Demokrātijas nedēļas ietvaros 3.maijā notika sociālās zinību un vēstures stunda “Ko es novēlēšu Latvijai” 4.plūsmas skolēniem, kurā mazie licejisti rakstīja un noformēja savus novēlējumus Latvijai.
Stundu organizēja un vadīja skolotāja Margarita Sokolova.

Ekskursija
6.maijā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 10.plūsmas skolēni apmeklēja Rundāles pili, kas ir nozīmīgākā baroka stila pils Latvijā. Ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar Rundāles pils vēsturi laika griežos, notikumiem, faktiem un pils restaurāciju, ar Rundāles pilī izvietotajiem glezniecības šedevriem, ieguva zināšanas par baroka stilu un tā pazīmēm, uzzināja, kas ir franču dārzs. Vizītes laikā skolēni ieguva spilgtas emocijas!
Ekskursijā skolēnus atbalstīja plūsmas kuratore Jeļena Vasiļjeva un bioloģijas skolotāja Inguna Kostenko.


Pasākums
5.maijā Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-liceja aktu zālē notika pasākums Daugavpils pilsētas skolēniem “Vides diena Daugavpilī”, kurā piedalījās Viktorija Šarova, Liana Šaternika, Anna Maskaļova (9.kl.) un Vladimirs Bazans, Ieva Lozjuka (10.kl.).
Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele diskutēja ar skolēniem par Apkārtējo vidi, ekoloģiju un iespēju samazināt dabas piesārņojumu. Pasaules dabas fonda pārstāve Laura Treimane pastāstīja par jauniešu vides projektiem un iespējamo iesaisti.
Skolēnus pasākumā atbalstīja angļu valodas skolotāji Solveiga Liepa, Irina Bučinska un Sergejs Usevičs.


Demokrātijas nedēļa
Demokrātijas nedēļas ietvaros 27.aprīlī 2.plūsmā tika novadīta stunda “Ko es dāvināšu Latvijai.”
Stundu organizēja un vadīja skolotāja Margarita Sokolova.

Skolas olimpiāde
25. aprīlī 7.klasē notika skolas angļu valodas olimpiāde.
Rezultāti:
 • 1.vieta Vladimirs Fomins;
 • 2.vieta Artemijs Stašāns, Sofija Mogorite;
 • 3.vieta Dainis Bivka, Alisa Isupova;
 • atzinība Viktorija Želve, Alina Ļisicka, Izabella Lieguma, Arīna Rodionova.
Sveicam skolēnus!
Olimpiādi novadīja angļu valodas skolotājas Ludmila Lastovka un Irina Bučinska.


Skolas olimpiāde
28. aprīlī 8 .klasē notika skolas angļu valodas olimpiāde.
Rezultāti:
 • 1.vieta Martins Magomedovs; Edgars Trofimovs;
 • 2.vieta Patriks Upenieks; Nikola Kursīte; Anastasija Rogožina;
 • 3.vieta Oskars Iļiško; Evelina Afanasjeva; Ksenija Ņikitina; Daniela Miņenkova;
 • atzinība Violeta Inozemceva; Deniels Derjugins; Valerija Lebede; Kirils Božkovs.
Sveicam skolēnus!
Olimpiādi novadīja angļu valodas skolotājas Ludmila Lastovka un Irina Bučinska.Demokrātijas nedēļa
Lai kopīgi svinētu, lepotos ar demokrātisku Latviju un aktīvi to stiprinātu, no 28. aprīļa līdz 9. maijam aicinām  ikvienu iesaistīties Demokrātijas nedēļā:
1.maijs – Satversmes sapulces sasaukšanas un Darba svētku diena,
4. maijs - Neatkarības atjaunošanas diena,
8.maijs – Nacisma sagrāves diena un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena,
9. maijs - Eiropas diena, Ukrainā cietušo un bojā gājušo piemiņas diena.
Esi daļa no Demokrātijas nedēļas!


Demokrātijas nedēļa
3.maijā Tehnoloģiju licejā tika organizēta un novadīta akcija “Ziedi mūsu skola, Daugavpils un Latvija!”, kurā piedalījās liceja skolēni un skolotāji.


Uzņēmējdarbības kompetences attīstība
30.aprīlī T/C DITTON Daugavpilī notika Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālais pasākums CITS BAZĀRS, kurā piedalījās 5 SMU no Tehnoloģiju liceja. Komandas tirgoja savu saražoto preci un prezentēja savu produkciju profesionāļu žūrijai.
Rezultātā nominācijas un simpātiju balvu ieguva:
 • Sociāli atbildīgs SMU vidusskolu grupā – SMU „TWN Company “  (K.Gagarina, G.Gridasovs, A.Kalmašnikovs, A.Boliņa, E.Vasiļjeva, A.Kurmeļova (10. kl.), L.Oļehnoviča (9.kl.)) - uzņēmuma produkcija ir koka puzle - mīkla "Klotski". Uzņēmums sadarbojas ar projektu Erasmus+ „Mūsu atbildība ir pamats stiprākai Eiropai” („Growing Responsible - Empower Europe Now (G.R.E.E.N)”)
 • Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums vidusskolu grupā - SMU „Axoloti“ (S.Nedvede, A. Aļhimenko, J. Viļuma (11. kl.))  – uzņēmums piedāvā uzlīmju (stikeru) dizaina izstrādāšanu.
 • Labākā SMU pārdošanas komanda vidusskolu grupā - SMU „LPH“ (Lovely Pet`s Houses) (D.Giļmanova, A.Proščinko (11. kl.)) - modernas, ērtas un ekoloģiskas mājdzīvnieku mājiņas ar inovatīvu dizainu.
 • Simpātijas balva no Daugavpils Biznesa inkubatora – SMU „Exten“ (V.Stepanenko, A.Bernatovichs, G.Momots (11. kl.)) - epoksīda atslēgu piekariņi ar figūru iekšā.
Apsveicam SMU komandas  un pateicamies visiem skolēnu mācību uzņēmumiem par radošumu un  mērķtiecību!
Skolēnus atbalstīja ekonomikas skolotāja T.Alika, G.R.E.E.N. projekta vadītāja L.Lastovka, sociālo zinību skolotāja M.Drozda.

Projekts „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”
Projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros, īstenojot Talantu programmu (Datorika),  2. un 4. klases skolēni, izmantojot vizuālo programmēšanas valodu Scratch, veidoja apsveikumu mīļajām māmiņām. 2. klases skolēni primāri iepazinās ar koordinātu plakni, pozitīviem un negatīviem skaitļiem un izmantoja to animācijas  veidošanā. 4.klases skolēni izmantoja iegūtas zināšanas komandas darbā.
Skolēnu apsveikumus var redzēt filmā.
Nodarbības vadīja skolotāja Olga Zimņika.

Demokrātijas nedēļa
Atzīmējot Eiropas dienu, arvien vairāk skolēnu un pieaugušo piedalās tiešsaistes testā.
Jau astoto gadu notiks erudīcijas spēle,  aizraujošs konkurss “Eiropas eksāmens”. Tā ir iespēja parādīt savas zināšanas, prasmes un reakciju, vienlaikus uzvarēt un nopelnīt vērtīgas balvas.
7., 8., 9. maijā nokārtosim  Eiropas eksāmenu! 9.maijā to var izdarīt licejā  308.kabinetā   soc.zinību, vēstures , ģeogrāfijas stundās un  starpbrīžos.  
Aicinām pilnveidot un nostiprināt zināšanas, kas noderēs gan Eiropas eksāmenā, gan sekmēs izpratni par mūsu mājām - Latviju Eiropā. Materiāli sagatavošanai.
(Materiāli ir apkopoti pēc vecumposmiem).
Gatavosimies Eiropas eksāmenam un  aktīvi piedalīsimies!
Veiksmi!

Olimpiāde
23. atklātajā tehnoloģiju un dizaina olimpiādē „K.Skalbes pasaka – “Kaķīša dzirnavas”” 7.klases  skolnieces Darjas Lavrinovičas darbs nominācijā “Citas tehnoloģijas” valsts posmā ieguva 3. vietu.
Sveicam Darju!
Skolnieci olimpiādē atbalstīja skolotāja Nataļja Izuļena


Demokrātijas nedēļa
2.maijā akcijas “Atpakaļ uz skolu/universitāti” ietvaros notika 11.plūsmas skolēnu tikšanās ar Eiropas Komisijas Juridiskā dienesta locekli Agni Sauku.  Tikšanās laikā A. Sauka lielu uzmanību pievērsa karjeras jautājumam ar mērķi pārliecināt jauniešus, ka jebkuras karjeras virsotnes ir tikai mūsu pašu rokās, galvenais, lai būtu neatlaidība, mērķtiecība un vēlmes. Skolēni paplašināja arī savas zināšanas par ES struktūru darbību, kā arī saņēma atbildes uz aktuālajiem jautājumiem par cilvēktiesībām, Eiropas zaļo kursu un citām ES aktualitātēm.
Tikšanos organizēja vēstures skolotāja Larisa Želve.  
Paldies par atsaucību Agnim Saukam un ES mājai Latvijā!


Stundās
5.plūsmā notika neparastās krievu valodas un literatūras stundas “Luga: darbība šeit un tagad”. Skolēni izgatavoja dekorācijas, sadalīja lomas un inscenēja lugu. Stundas sanāca radošas, jautras un noderīgas tālākajam darbam, tāpēc ka piektklasnieki uzstājās klases priekšā bez bailēm.
Stundas organizēja un novadīja skolotāja Vera Geļfande.

 

Demokrātijas nedēļa
Demokrātijas nedēļas ietvaros licejā tika atklāta plakātu izstāde “DemokrātiJĀ”.Izstādē redzamie plakāti, kuri izstrādāti  projektā “DemokrātiJĀ” hakatonos “Darīt ir darbības vārds” 2022. gada pavasarī. Tajos piedalījās skolēni no dažādām Latvijas skolām un reģioniem, kā arī  mūsu skolēni A.Aļhimenko (11.kl.), K.Silova (11.kl.), J.Razumova (11.kl.), S.Nedvede (11.kl.), A. Dacjuks (10.kl.).
Demokrātijas pamatā ir saruna. Saruna vienam ar otru, saruna ar līdzīgi vai citādi domājošiem, saruna pašam ar sevi.
Un saruna sākas ar ideju, domu, notikumu. 2022. gads ir Eiropas Jaunatnes gads, un tajā visa uzmanība vērsta uz Eiropas jauniešu lomu labākas nākotnes veidošanā. Tas sevī iekļauj arī demokrātisku nākotni ar dažādām radošām izpausmes iespējām.
Izstādi var apskatīt skolas 1.stāvā.

Erasmus + projekts
 No 25. aprīļa līdz 20.maijam  Erasmus + projekta “Kā ir ar jums?” («How is it with you?»)  ietvaros licejā viesojas skolēni no Slovākijas Radka Adamcova un Jakub Chlebo. Skolēni apmeklē stundas, pilnveido krievu valodas zināšanas, iepazīstas ar Latvijas tradīcijām un ievērojamām vietām, pēta krievu kopienas dzīves īpatnības Latgalē.


Lielā Talka
Aprīlī visā Latvijā tika organizēta “Lielā Talka”, kuras mērķis ir visiem kopā padarīt Latviju par tīrāku un zaļāku zemi.
11.plūsma aktīvi piedalās šajā pasākumā katru gadu. 29. aprīlī licejisti kopā ar viesiem no Slovākijas Radku un Jakubu tradicionāli palīdzēja sakopt parka teritoriju Neredzīgo biedrības ciemā. Licejistus atbalstīja kuratore Anžela Mirošņikova.

 
Demokrātijas nedēļa
Demokrātijas nedēļas ietvaros 2.maijā notika  ārējās integrētās nodarbības “Pa dzimtās pilsētas vēstures pēdām” (soc. zinības un vēsture, angļu valoda, latviešu valoda, klases stunda) 5. plūsmai  Dinaburga pilsdrupās un  parkā ”Daugavas loki”. Skolēni  meklēja,  kur slēpjas dzimtās pilsētas pirmsākumi, vēroja Daugavas lokus, apskatīja vecticībnieku ciematu Slutišķos, uzzināja, kā dzīvoja  cilvēki agrāk, ar ko nodarbojās, uzklausīja sētas “Upāni” iedzīvotāju, galdnieka Isaja, saimnieces Feodosijas un jēriņa stāstus.
5.kl skolēni aizraujoši mācījās, kopā ar viņiem interesanti pavadīja laiku viesi no Slovākijas Radka un Jakub.
Nodarbību organizēja    kuratore A.Mirošņikova, skolotājas  M.Drozda, J.Danu, I.Kucina.

 
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē