janvāris - Tehnoloģiju licejs

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

janvāris

Arhīvs > Jaunumi
Erasmus+ projekts
31. janvārī notika tikšanās Erasmus+ projekta ietvaros Teams platformā, kurā piedalījās vairākums projekta dalībnieku. Skolēni apsprieda savu jauno produkciju, kā var to reklamēt un kādus pasākumus rīkot, lai ieinteresētu potenciālus pircējus. Arī tika apspriests jautājums, kā nogādāt produkciju uz dalībvalsti - Franciju. Sapulci novadīja skolotāja Ludmila Lastovka un projekta direktore Ksenija Gagarina.
 Tagad jūs varat iegādāties puzles ar pašizvēlētu attēlu mūsu instagramā twn_puzzle vai facebook TWN company, Erasmus+ EKO "The klotski puzzle" profilā!

Dārgie skolas absolventi!
Valstī noteikto ierobežojumu dēļ šogad tradicionālais Absolventu vakars nenotiks.
Aicinām atcerēties skolas dzīvi, noskatoties virtuālo ekskursiju un filmu par skolu!
Lasiet avīzes “Paši par sevi” pēdējo numuru,  kas veltīts absolventiem, kā arī visas avīzes no 1993.gada.
Mēs jūs atceramies, mīlam un ceram uz tikšanos nākamgad!
Novēlam visiem veselību, veiksmi un visu plānu īstenošanu!

Liceja padome
3.februārī notika Tehnoloģiju liceja padomes sēde. Sēdē bija izskatīti sekojoši jautājumi:
Par 2021./2022. mācību gada 1. semestra mācību rezultātiem.
 • Par liceja finansēšanu 2022. gadā.
 • Par individuālo mācību piederumu sarakstu 2022./2023. mācību gadam, kurus nodrošina izglītojamo  vecāki.
 • Par kombinētā mācību procesa nodrošināšanu.
 • Par Daugavpils skolu tīkla optimizāciju.

Olimpiāde
Notika ekonomikas valsts olimpiādes novada posms.
 • 2.vieta – Marija Elksniņa (12.kl.),
 • 3.vieta – Marija Smirnova (12.kl.).
Apsveicam skolnieces un ekonomikas skolotāju Iveta Laurenu ar sasniegumiem! Novēlam veiksmi Marijai Elksniņai olimpiādes valsts posmā!


Pasākums
31.janvārī “Latvijas skolas soma” programmas ietvaros 1. un 2. plūsmas skolēniem bija iespēja noskatīties teātra izrādi “Cauruļzobis vienīgais”. Izrāde kārtējo reizi lika aizdomāties par cilvēka attieksmi pret kādu, ko pats ir pieradinājis, par atbildību un līdzjūtību. Skolēni iepazinās ar jaunu teātra mākslas žanru - mēmais detektīvs. Izrādē bija lieliska iespēja izbaudīt aktiera mīmikas un kustības mākslu. Meistarīga aktierspēle, gaismas un tumsas kontrasti, improvizācijas momenti radīja unikālu atmosfēru.

Integrētās stundas par drošību un pirmo palīdzību
Janvārī un februārī 6.plūsmas skolēni sociālo zinību un latviešu valodas stundās aktualizēja dažādus jautājumus par drošību: drošība ziemas apstākļos, rīcība ugunsgrēka gadījumos, bērnu un pusaudžu drošība internetā un citi. Sociālo zinību stundās skolēni arī apsprieda tēmu, kā sniegt pirmo palīdzību cietušajam, kur atrast patiesu un aktuālu informāciju par to. 27. janvārī  notika praktiskā nodarbība ”Pirmās palīdzības sniegšana”, kuru vadīja  sociālo zinību skolotāja Marina Drozda un Latvijas Sarkanā Krusta organizācijas pārstāve 11.klases skolniece Darina Saļkovska.

Angļu valodas stundā
4. februārī 12. klases skolēniem bija iespēja tiešsaistē piedalīties Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra konkursā „Amerikāņu vēsture” un tikties ar Latvijā dzīvojošo amerikāni George Steel. Tikšanās laikā ar mērķi veicināt skolēnu izpratni par afroamerikāņu ieguldījumu ASV vēsturē tika stāstīts par afroamerikāņu izcelsmes speciālistu ieguldījumu veselības aprūpes un medicīnas jomās.
Paldies  angļu valodas skolotājām Irinai Bučinskai un Solveigai Liepai par iniciatīvu un LCB ASV Informācijas centram un tā vadītajai Diānai Celitānei par sniegto iespēju!

Uzmanību! Sporta ziņas
4.februārī Pekinā startē ZIEMAS OLIMPISKAS SPĒLES. Latvijas komandas sastāvā ir mūsu skolas absolvents - daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, kurš 2022.gada janvārī Eiropas čempionātā Tallinā ieguva bronzas medaļu.
Novēlam Denisam veiksmi! Lai viss izdodas!
Denisa Vasiļjeva garā programma Eiropas čempionātā.Olimpiāde
27.jamvārī notika skolas latviešu valodas un literatūras olimpiāde 3.plūsmas skolēniem.
 • 1. vieta- Lavrenova Anna,
 • 2. vieta - Gaiļevska Milana un Zinčonoks Damirs,
 • 3. vieta - Romancevičs Edgars,  Račko Elīna un Jakimeca Katrīna,
 • atzinība - Jepifanova Sofija, Fjodorova Veronika un Siņeviča Valērija.
Apsveicam visus uzvarētājus!  Olimpiādi vadīja skolotāja Anita Zariņa.


Avīze “Paši par sevi”
2022. gada otrais avīzes „Paši par sevi” numurs ir veltīts skolas absolventiem. Tajā ir intervijas ar absolventiem, kuriem šogad ir izlaiduma jubilejas gads, fotogrāfijas un absolventu domas par liceju. Jautājumus absolventiem par viņu izvēlētajām profesijām sagatavoja avīzes žurnālisti.
 Mūsu avīzi e-veidā jūs varat atrast gan liceja mājas lapā sadaļā “Liceja avīze”, gan Instagramā: samiosebe, gan saitē.

Olimpiāde
Pilsētas informātikas (programmēšanas) olimpiādē 9.klases skolēns Dmitrijs Jevsejevs ieguva 1.vietu un piedalīsies olimpiādē valsts posmā.
Sveicam Dmitriju un programmēšanas skolotāju Oļegu Bojarunu  ar augstiem sasniegumiem!

Karjeras izglītība
Notiks Banku augstskolas KARJERAS DIENAS 2022.
Jūs varēsiet:
 • satikt vairāk nekā 20 darba devējus
 • uzzināt vairāk par prakses un darba vietām
 • uzzināt vairāk par mūsdienu darba tirgus prasībām
REĢISTRĒJIES ŠEIT (dienu pirms pasākuma, e-pastā saņemsi ZOOM saiti)
 Sekojiet līdzi jaunumiem  vai atzīmējieties pasākumā.

Sporta ziņas
Liepājā 25. janvārī notika vieglatlētikas sacensības.
Apsveicam Jevgeniju Petrovu (7.a) ar iegūto 3. vietu Liepājas sporta spēļu skolas atklātajās sacensībās  vieglatlētikā.
Stundās
4. plūsmas meitenes floristikas un dizaina pulciņā aizrautīgi gatavojās Valentīndienai. Meitenes veidoja svētku laternas no papīra, izrotājot tās ar dažādiem skaistiem elementiem. Nodarbību vadīja skolotāja Kristīne Bogdanova.

Klases stunda
18.janvārī 5.plūsmā klases stundas ietvaros notika viktorīna “Zini vai mini? Cik labi pazīsti Pepiju Garzeķi?”. Pasākums tika organizēts sadarbībā ar Piekrastes bibliotēku. Skolēni tika ir iepazīstināti ar rakstnieces A. Lindgrēnes daiļradi, uzzināja, ka šobrīd Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā ir pieejama interaktīva izstāde “Sveicam Pepiju!”
Viktorīnā licejisti parādīja savas zināšanas par Pepiju Garzeķi un pildīja radošus uzdevumus.
Paldies par pasākuma organizēšanu plūsmas kuratorei Anželai Mirošņikovai, skolas bibliotekārei Jeļenai kolpakovai, Piekrastes bibliotēkas bibliotekārei Ijai Pavlovai.


Klases stunda
1.un 2.plūsmā notika klases stundas “COVID19 un drošības pasākumi”. Bērni atkārtoja drošības noteikumus COVID19 izplatības laikā. Stundu vadīja kuratore Larisa Haritonova.

Vecāku sapulces
No 18. līdz  27.janvārim notiks vecāku sapulces „Jaunumi un aktualitātes Tehnoloģiju vidusskolā-licejā. 2021.-2022.m.g. 1.semestra rezultāti”  MS Teams platformā.


Olimpiāde
Notika fizikas valsts olimpiādes novada posms. Licejisti ieguva godalgotās vietas:
 • 1.vieta - Mihails Ģermanovičs (9.kl.), Artjoms Kalmašņikovs (10.kl.), Vitālijs Papšs (10.kl.), Maksims Kirillovs (11.kl.),
 • 2.vieta – Nikola Samuilova (9.kl.), Aleksandrs Koževņikovs (10.kl.),
 • 3.vieta – Dmitrijs Jevsejevs (9.kl.), Adrians Formanickic (10.kl.), Marija Elksniņa (12.kl.),
 • atzinība – Alise Ovčinko (9.kl.), Antonijs Dacjuks (10.kl.), Ņikita Iznovs (10.kl.), Valērija Siņakova (10.kl.), Ņikita Spriņģis (10.kl.), Aleksandrs Bulanovs (11.kl.).
Apsveicam skolēnus un fizikas skolotājas Olgu Mikulovu un Kristinu Žuseli ar augstiem sasniegumiem! Novēlam veiksmi Mihailam Ģermanovičam olimpiādes valsts posmā!

Klases stunda
Latvijas Sarkanā Krusta organizētā projekta "Viena dzīvība - četras pilsētas" ietvaros norisinājās praktiskā satura prezentācija par pirmās palīdzības sniegšanu traumētājam. 11.a klases skolniece Darina Saļkovska atgādināja klasesbiedriem par rīcības plānu ārkārtējās situācijās un izklāstīja, kā jāpalīdz cietušajam katras traumas gadījumā. Pirms stratēģiju pielietošanas reālajā dzīvē skolēni vēroja noderīgus video materiālus, mēģināja pārsiet apakšdelma lūzuma vietu ar trīsstūrveida lakatiņu, izpildīja Kahoot testu, nostiprinot  zināšanas.
Paldies par atbalstu 11.plūsmas kuratorei Anželai Mirošņikovai.


Sporta ziņas
15.-16.janvārī Madonas slēpošanas aktīvās atpūtas bāzē “Smeceres sils” norisināsies Latvijas čempionāta pirmais posms distanču slēpošanā. Gļebs Zilis (7.b) iegūva 2.vietu Latvijas čempionātā slēpošanā 1.posmā   1.2 km sprintā  un 1 vieta skikrossā.

Karjeras izglītība
Vidusskolēni no visas Latvijas aicināti piedalīties Riga Business School trīs nedēļu tiešsaites programmā  RBS Greenhouse, lai izmēģinātu studijas “Biznesa vadība” vai “Biznesa vadība un IT” bakalaura programmās angļu valodā. Programma ļaus izmēģināt un iejusties starptautiskās un modernās izglītības programmās, kas apsteidz virkni ārvalstu augstskolu piedāvājumu. Riga Business School bakalaura programmas ir kompetencēs balstītas un tās nodrošina starptautisku un modernu izglītību līderībai tehnoloģiju laikmetā.
Programma norisināsies laika posmā no 7. līdz 26. februārim.
Pieteikšanās -  līdz šī gada 1.februārim vietnē greenhouse.rbs.lv.
Vairāk par programmu.

Konkurss
Decembrī norisinājās Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes rīkotais Ziemassvētku radošo darbu konkurss skolēniem “Disney Characters’ Christmas in Latvia” (Disneja varoņu Ziemassvētki Latvijā). 5. un 6. klases licejistes ieguva godalgotas vietas:
1. vieta Anastasija Osipova, Sofja Vasiļjeva, Valērija Maksimova, Milana Lavrinoviča (6.a), 3. vietaDarja Cvetkova (5.b).
Skolnieces konsultēja Jūlija Danu.

Barikāžu laiks
Šogad aprit 31 gads kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību.
1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīto Latvijas Valsts Prezidenta Egila Levita uzrunu barikāžu dalībniekiem un Latvijas iedzīvotājiem var noklausīties 1991 gada barikāžu muzeja Facebook lapā.
Atceroties barikāžu laiku, Latvijas Televīzija skatītājiem piedāvā noskatīties vairākas dokumentālās filmas: “Mūsu barikāžu laiks”, “Vēsture aiz kadra. Kino”, “Tautas cietoksnis. Barikādes 1991.”
1991. gada barikāžu muzeja ekspozīcija un foto izstāde virtuāli apskatāma mājas lapā.

Karjeras izglītība
26.janvārī plkst. 17.00 tiek plānota attālināta tikšanās ar organizāciju “KALBA” par studiju iespējām ārzemēs.
Vebināra saturs:
 • Karjeras izvēles veikšanu - kā atrast sevi; mīti un patiesības.
 • Iestāšanās prasībām un dzīvi dažādu valstu augstskolās - sniegsim praktiskus ieteikumus no studentiem.
 • Stipendiju un studiju finansējuma pieejamību dažādās valstīs un augstskolās.
Pie mums vienmēr ir  iespēja saņemt bezmaksas konsultāciju, piemeklēt studenta vēlmēm un iespējām atbilstošu mācību iestādi un studiju programmu.
 • Ieteiksim, kā uzrakstīt spēcīgu motivācijas vēstuli, kā atrast dzīvesvietu un sagatavoties aizbraukšanai u.c.


Erasmus+ projekts
13. janvārī notika tikšanās Erasmus+ projekta ietvaros Teams platformā. Departamentu vadītāji apsprieda projekta "Together with Nature" tuvākos plānus un mērķus, kā jāuzlabo mūsu produkcija un jāreklamē tā. Sapulci novadīja skolotāja Ludmila Lastovka un projekta direktore Ksenija Gagarina.


Klases stunda
1.plūsmā notika klases stundas “Mūsu mīluļi”. Bērņi stāstīja pa saviem mājas mīluļiem: kā viņi radās ģimenē, kas kopj dzīvniekus. Skolēniem, kuriem stunda notika attālināti, bija iespēja arī parādiīt savus mājdzīvniekus un iepazīsties ar klasesbiedru mīluļiem.
Stundu vadīja kuratore Larisa Haritonova.


Pasākums
14. janvārī  tiešsaistes platformā Zoom  notika EP Vēstnieku skolas dalībnieku tikšanās ar valsts pārvaldes un pašvaldību lietu eksperti no Latvijas Universitātes Ivetu Reinholdi.
Sarunā ar  Ivetu Reinholdi 10. plūsmas skolēni  uzzināja , kā ikviens iedzīvotājs var veidot dialogu ar pārvaldes iestādēm, kā iesniegt savas idejas Eiropas Ombudam, Eiropas Parlamentam, prezidentam, premjeram, ministriem un pašvaldību vadītājiem, kā panākt, ka pilsoņa spēks kļūst par visas valsts spēku!
Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Jeļena Vasiļjeva.

Karjeras izglītība
17.janvārī notika attālināta tikšanās ar Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvjiem (RTU), kuri iepazīstināja liceja vidusskolēnus ar RTU fakultātēm. Tikšanos organizēja karjeras konsultante Anastasija Katkovska.
RTU aicina piedalīties Atvērto durvju dienā 28. janvārī.
Kā jau katru gadu, arī šogad RTU ver vaļā durvis, lai aicinātu topošos studentus, viņu vecākus un citus interesentus ielūkoties RTU ikdienā, iepazīties ar piedāvātajām studiju programmām, ārpusstudiju aktivitātēm – sporta iespējām, radošajiem kolektīviem, Studentu parlamentu, biznesa inkubatoru un citām ar studijām RTU saistītām aktivitātēm. Pasākums norisināsies 28. janvārī plkst. 12.00–18.00 tiešsaistē, tāpēc interesentiem ir iespēja tajā piedalīties, neizejot no mājām!

Sporta ziņas
Sveicam Sofju Vasiļjevu (6.kl.) ar 3.vietu meiteņu grupās U-16 šaha čempionātā “Druskininkai Rapid Open”
Sacensības notika 8.-9.janvārī Druskininkajā.
Klases stunda
13.janvārī 11.а klasē attālināti viesojās liceja absolvente Anastasija Makarova. Rīgas Stradiņa universitātes 1.kursa studente iepazīstināja skolēnus ar ārsta programmas saturu, pastāstīja, kas gaidāms katras lekcijas gaitā un padziļināti izklāstīja studējošo pienākumus saistībā ar pieteikšanās dokumentu iesniegšanu, stipendijas saņemšanu, dzīvošanu studentu dienesta viesnīcā. Aizraujoši bija tas, ka Anastasija salīdzināja savas gaidas ar realitātē piedzīvoto. Skolēni vēroja krāsaino prezentāciju, ar interesi klausījās stāstījumu.
Tikšanos organizēja 11.plūsmas kuratore Anžela Mirošņikova. Paldies par atbalstu 11.a klases skolniecei Jeļizavetai Makarovai.


Klases stunda
14.janvārī 11.b klases skolēniem notika attālināta tikšanās ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pārstāvjiem, kuri  izstāstīja par iestāšanās prasībām un studiju iespējām LNAA. Tikšanās beigās skolēniem bija iespēja atbildēt uz jautājumiem un iegūt vērtīgas balvas.
Tikšanos organizēja karjeras konsultante Anastasija Katkovska sadarbībā ar kuratori Anželu Mirošņikovu.


Stundās
4. plūsmas skolēni floristikas un dizaina pulciņā laicīgi sāka gatavoties Valentīndienai. Meitenes veidoja 3D apjomīgas atklātnes un paši izrotāja tos ar dažādiem elementiem. Nodarbību vadīja skolotāja Kristīne Bogdanova.

Klases stunda
Kāpēc “zaļā “enerģija visā pasaulē ieņem arvien nozīmīgāku lomu?  Kādi ir atjaunoto energoresursu plusi, mīnusi, izmaksas un vai tie atrisinās klimata krīzi? Vai “zaļā” enerģētikas industrija  topošajiem speciālistiem, tiem, kas šobrīd izvēlas savu nākotnes profesiju, ir perspektīva darbības joma?
 Uz šiem jautājumiem 10.plūsmas liceja audzēkņiem atbildēja mūsu 2006.gadas skolas absolvente Irina Beinaroviča. Pēc augstskolas beigšanas Irina izvēlējās enerģētikas jomu, un šobrīd viņa ir RWE Renewables (Vācija) nodaļas vadītāja.
RWE ir viens no vadošajiem starptautiskajiem atjaunojamās enerģijas piegādātājiem.
Uzņēmumam pieder vairāk nekā 9 gigavati atjaunojamās enerģijas jaudas ar vēl 2,6 GW izstrādes stadijā. Tādējādi RWE ieņem ceturto vietu pasaulē atjaunojamo energoresursu jomā un ieņem 2. vietu pēc jūras vēja enerģijas jaudas.
Tikšanās notika 13.janvārī Teams platformā.

Konkurss
Licejisti piedalījās ikgadējā DU organizētajā Daugavpils skolēnu radošo darbu virtuālajā konkursā “ZIEMASSVĒTKU UN JAUNGADA APSVEIKUMS” un ieguva godalgotās vietas.
 • Valērija Fjodora, Izabella Lieguma, Margarita Šuļina, Brigita Širina (7.kl.), Nikola Samuilova (9.kl.) – 1.vieta;
 • Darja Lavrinoviča (7.kl.), Anna Katrina Dalecka (9.kl.) – 2.vieta;
 • Valērija Smirnova, Jeļena Oļehnoviča (9.kl.) – 3.vieta;
 • Marija Izuļena, Marija Kozlova (4.kl.) – atzinība.
Skolnieces konkursam konsultēja skolotāja Ilze Volonte un Nataļja Izuļena.


Stundās
Dizaina un tehnoloģiju stundās 1. klases skolēni izveidoja jautro Ābeci.
Izstādi var apskatīt 2. stāvā.
Stundu vadīja Nataļja Izuļena, Kristīna Bogdanova.


Stundās
Kā plastmasas pudelēm piešķirt otru dzīvi un pārveidot par dizaina objektu? To mēģināja 2. klases skolēni dizaina un tehnoloģiju stundā.
Stundu vadīja Nataļja Izuļena.
 

Starptautiskā «PALDIES» diena
 
11.janvārī  pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā «PALDIES» diena, lai atgādinātu, cik svarīgi ik dienas ir izrādīt pateicību un atcerēties tos cilvēkus, kas dod mums spēku būt tādiem, kādi mēs esam.
 
Paldies dienas ietvaros licejā notiks aicinājums - akcija “ Vēlos pateikt paldies!”. Skolēniem un skolotājiem būs iespēja uzrakstīt siltus pateicības vārdus, iemācīt vārdu “paldies”  dažādās valodās, uzzināt Paldies dienas vēsturi un iepazīties ar spēli “Paldies kabatā”.
 
Esiet aktīvi! Pasakiet “Paldies!”  cilvēkiem, kas ir blakus,  par iedvesmu, atbalstu, uzmundrinājumu, mīlestību, par to, ka viņi ir kopā ar mums!

Valsts olimpiāde
Piektdien, 2022. gada 7. janvārī tiešsaistē norisinājās Latviešu valodas 38. olimpiādes valsts posma 2. kārta , kurā piedalījās labākie 7. - 8. klašu skolēni no visas Latvijas.
Olimpiādes valsts posma 2. kārtas pirmajā daļā  dalībniekiem bija iespēja parādīt savas prasmes monologa runā. Pēc posma izvērtēšanas, žūrijas komisija 6 dalībniekiem piešķīra atzinības diplomus. Deviņus labākos pretendentus izvirzīja otrajai olimpiādes daļai – diskusijai, kur dalībnieki sacentās sadarbības, argumentācijas, kā arī radošuma prasmēs.
Sveicam licejistes Nikolu Kursīti (8.kl.) ar 1.vietu   un  Katrinu Kraini (7.kl.) ar 2.vietu  valsts olimpiādē!
Paldies par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā skolotājām Inetai Jakovelei un Anitai Bukejai!

Karjeras izglītība
17.janvārī plkst. 17.00 plānota attālinātā tikšanās ar Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvjiem (RTU), kuri iepazīstinās ieinteresētus ar RTU programmām un iestāšanās prasībām, sniegs atbildes uz visiem jautājumiem.
Piedalies!
Join Zoom Meeting
Meeting ID: 946 7811 9887
Passcode: 834609


Stundās
Dizaina un tehnoloģiju stundās 2.plūsmas skolēni veidoja no plastilīna zoodārza iemītniekus. Skolēnu radošos darbus var apskatīt liceja 2. stāvā.
Stundu vadīja skolotāja Nataļja Izuļena.

Sporta ziņas
Sveicam Beāti Abarasu (5.kl.) ar 1.vietu Latvijas tenisa sacensībās!
Sacensības notika 9.janvārī Rīgā.
Olimpiāde
Krievu valodas 24. valsts olimpiādē 8.-12.klašu skolēniem 2.posmā licejisti ieguva godalgotās vietas:
 • Jeļizaveta Sivačova (12.kl.) – 1.vieta,
 • Jūlija Presņakova (12.kl.) – 2.vieta,
 • Daniela Kudrjavceva (11.kl.) – 3.vieta,
 • Evelina Afanasjeva (8.kl.), Ksenija Ņikitina (8.kl.), Alise Ovčinko (9.kl.), Jekaterina Goliak (10.kl.), Vladimirs Bazans (10.kl.)  Marija Elksniņa (12.kl.) – atzinība.
Sveicam skolēnus un krievu valodas skolotājas  Nataļju Koviļinu un Ināru Kudrjavsku  ar augstiem sasniegumiem!
Olimpiādes valsts posmā piedalīsies Jeļizaveta Sivačova. Lai viss izdodas!

Skolotāju apmācība
Ziemas brīvlaikā liceja skolotājiem tika organizēts un novadīts apmācības kurss par virtuālās realitātes briļļu izmantošanu. Iegūtā pieredze palīdzēs pedagogiem izplānot virtuālās realitātes briļļu izmantošanu savas stundās. Nākamais solis būs mūsu liceja skolēnu iepazīšanās ar šo ierīci.


Stundās
4. plūsmas skolēni floristikas un dizaina pulciņā veidoja apjomīgu Jaunā gada simbolu - tīģeri. Nodarbībā tika izmantota papīra tehnika un aplikācija.
Nodarbību vadīja skolotāja Kristīne Bogdanova.


Izstāde
Janvārī liceja bibliotēkā atklāts vaļasprieku stūrītis, kurā ir izvietota pirmā izstāde "Pūču pasaulē". Apmeklētāji var apskatīt pūces no skolas bibliotekāres Jeļenas Kolpakovas 10 gadus krātās pūču kolekcijas.
Aicinām visus skolēnus un skolotājus apskatīt interesanto izstādi!

Stundās
Meitenēm tikai rozā krāsa, zēniem tikai zilā, sekretāre tikai sieviete, bet karavīrs tikai vīrietis, jo tā ir pieņemts. Pazīstama situācija? Vai ir aktuāla arī mūsdienās? Uz šo  jautājumu meklēja atbildes 10.plūsmas skolēni Vēstures un sociālzinību I kursa ietvaros, prezentējot savus secinājumus debatēs “Gendera stereotipi ir/nav sastopami Eiropas Savienībā”. Komandas sagatavoja savas premisijas (runas), balstoties uz ES likumiem, dažādu pētījumu datiem, piemēriem. Tēma izraisīja lielu interesi, katra komanda atlasīja interesantus un daudzpusīgus faktus un piemērus par genderisma izpausmi/neizpausmi ES teritorijā.
Debašu gaitā skolēni nodemonstrēja ne tikai savu zinātniskumu un prasmi strādāt ar dažāda veida informācijas avotiem, bet pilnveidoja arī savas runas prasmes un iemaņas ieinteresēt un pārliecināt klausītājus.
Paldies visiem skolēniem par nopietnu sagatavošanos un drosmi!
Debates organizēja vēstures skolotāja Larisa Želve.

 
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē