Izglītības iespējas Latvijā - Tehnoloģiju licejs

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

Izglītības iespējas Latvijā

Karjeras izglītība > Atbalsta materiāli
Izvēloties augstskolu, pārliecinies vai tava izvēle ir labi pārdomāta, jo tu izvēlies vietu, kurā pavadīsi nākamos 4–5 gadus. Pārliecinies, ka šajā vietā varēsi iegūt labu izglītību, attīstīt savus talantus, labi pavadīt laiku un sākt veidot karjeru!
 
Priekšrocības
  • Izvēloties studēt Latvijā ir iespēja studēt bezmaksas, ik gadu ir pieejamas aptuveni 23 000 budžeta studiju vietas;
  • Studijas Latvijā tas ir ieguldījums sava valstī un pilsētā;
  • Tas ir iespēja dzīvot savā kultūrvidē, saglabāt savu mentalitāti un būt kopā ar saviem radiniekiem un draugiem.

Iespējamie ierobežojumi
Izmaksas. Ja students ticis budžeta vietā, tas vēl nenozīmē, ka tā viņam ir garantēta līdz studiju beigām.  Katra mācību gada beigās vērtē studentu atzīmes un sasniegumus, un,  ja budžeta vietas students studējis slikti, tad viņa vietu budžeta grupā ieņem labākie no maksas grupas.
Ne visās augstskolu studiju programmās ir pieejamas budžeta vietas.
Valoda. Ja ir vēlme attīstīt savas darba prasmes un kompetences ir nepieciešams apgūt vairākas valodas.
Studiju metodes. Jārēķinās, ka katrā Latvijas augstskolai ir sava misija un bieži vien ir atšķirīgas studiju metodes.
Kvalifikācija. Dažādu augstskolu studiju programmu piedāvātās izglītības kvalifikācijas atšķiras, tāpēc jau iepriekš uzziniet vai iegūtā kvalifikācija būs pieprasīta Latvijā un citās valstīs.

Praktiski padomi
Svarīgi ir uzzināt vai izvēlēta augstskola un izglītības programma ir akreditēta
Noskaidro kāda līmeņa izglītību iegūsi, akadēmiska bakalaura grādu vai profesionāla bakalaura grādu.
Uzziniet kādus eksāmenus ir nepieciešams nokārtot, lai varētu studēt izvelētājā programmā. Bieži vien ir jākārto iestājpārbaudījumi.
Kādas ir izmaksas? Nopietni jāapsver, vai pietiks naudas ja izvelējaties studēt par maksu, vai netiekat uz budžeta vietu. Nepaļaujieties uz to, ka izdosies atrast kādu nepilna laika darbu, bieži vien tas ir sarežģīti.
 
         
 Latvija.lv ir plašākais un ērtākais informācijas avots internetā par Latvijas Valsts un pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem iedzīvotājiem. Latvija.lv portālā ir iespējams iegūt informāciju par pakalpojumiem, ko sniedz Latvijas Valsts un pašvaldības iestādes, kā arī lietot e-pakalpojumus.
Studiju   virzienu reģistrā ir pieejama informācija par visām augstskolām un koledžām   Latvijā. Šajā datu bāzē ikviens interesents var pārbaudīt, vai viņa/-as   izvēlētā augstskola vai koledža ir akreditēta, kādas studiju programmas tā piedāvā apgūt un vai šīs studiju programmas ir akreditētas.
 Informācija par akreditētām augstākās izglītības iestādēm un studiju virzieniem pēc 2013.gada.
Nacionālā   izglītības iespēju datubāze (NIID.LV) ir interneta vietne, kurā atrodama   informācija par Latvijas izglītības iestāžu piedāvātajām izglītības iespējām.
 Patlaban datubāzē iekļauta informācija par profesionālās izglītības programmām, par Latvijas augstskolu un koledžu piedāvātajām studiju iespējām. Datubāzē atrodams arī augstskolu un koledžu pieaugušo izglītības piedāvājums.
 
  • veic ārzemju diplomu   ekspertīzi Latvijā;
  • sniedz informāciju par Latvijas izglītības sistēmu
       
 
Europass   ir iniciatīva, lai palīdzētu cilvēkiem vieglā un saprotamā veidā atspoguļot   savu izglītību, zināšanas, prasmes un kompetences.
Europass   piedāvā 5 dokumentus:
  • CV
  • Valodu pase
  • Mobilitāte
  • Diploma pielikums
  • Pielikums kvalifikāciju apliecinošam dokumentam
 Šie 5 dokumenti ikvienam var palīdzēt skaidri un uzskatāmi atspoguļot savas zināšanas, prasmes un kompetences un palīdzēt, piesakoties darbā, praksei, tālākai izglītībai.
 
Cita informācija par studijām Latvijā ir pieejama augstskolu mājās lapās
vai dodoties uz Atvērto durvju dienam.
 
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē