Daugavpils Krievu vidusskola-licejs


Go to content

Main menu:


Liceja nedēļa „Licejam 94”
22.oktobrī plkst.15.20 101. kabinetā notiks 10.-12.klašu skolēnu skolas zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā skolēni prezentēs darbus, kurus plāno izvirzīt novada konkursam šajā mācību gadā.
Tiek aicināti 10.-12.klašu skolēni un visi interesenti.
Konferences programma
FullscreenBackPlayNext


Liceja nedēļa „Licejam 94”
Liceja 1. un 2.stāvā tika noformēta izstāde „Skola agrāk”. Savos darbos 5.klašu skolēni stāsta par viņu vecāku skolām, skolas formu, skolotājiem un atzīmēm.
2014. gada 14. oktobrī notika
ASV Informācijas centra, Daugavpils Centra vidusskolas un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes rīkotais ikgadējais angļu valodas konkurss vidusskolēniem "American Day".
Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja 11.klašu skolēnu komanda ieguva 3.vietu.
Licejistus Imantu Kornijenko, Kirilu Vološinu, Vaclavu Koržeņevski un Jutu Pulijanu konkursam gatavoja angļu valodas skolotāja Dora Braune.Liceja nedēļa „Licejam 94”
Krievu valodas un literatūras skolotāja Inara Kudrjavska organizēja 10.-12.klašu skolēniem radošo darbnīcu „Īsfilmu veidošana”.
Paldies par atsaucību Valsts ģimnāzijas skolniecēm Juliānai Kepentei un Santai Dzalbei!
FullscreenBackPlayNext


Karjeras nedēļa
Mācību ekskursija 3.-4.klašu skolēniem uz uzņēmumu „Daugavpils ūdens”.
Liceja nedēļa „Licejam 94”
No 17.līdz 24.oktobrim Krievu licejā notiek Liceja nedēļa „Licejam 94”.
Liceja nedēļas pasākumi
FullscreenBackPlayNext


Daugavpilī notika bērnu radošo darbu festivāls, kurš tika veltīts A.Puškina Liceja dienai.
Pasākuma laikā skolēni –
Aleksejs Sivačovs (2.kl.), Jekaterina Fjodorova (6.kl.), Jeļizaveta Ressele (7.kl.), Jeļizaveta Zalivanskiha (8.kl.), Kristīne Sļedevska (10.kl.) - lasīja savus darbus un saņēma par to PATEICĪBAS RAKSTUS.
Krievu valodas un literatūras skolotājas Tatjana Petroviča, Alla Paškeviča, Vera Geļgande un Inara Kudrjavska saņēma SERTIFIKĀTUS par skolēnu sagatavošanu festivālam.
Informācija vecāko klašu skolēniem
Eiropas Savienības māja 23.oktobrī no plkst. 16:00 līdz 18:00 aicina vidusskolēnus, studentus un citus interesentus apmeklēt informatīvo semināru „Augstākā izglītība Eiropas Savienībā: iespējas un nosacījumi” un noskaidrot, kā izvēlēties piemērotāko ārvalstu augstskolu un kas nepieciešams, lai veiksmīgi uzsāktu studijas. Pasākums notiks Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.
Seminārā piedalīsies speciālisti no Valsts izglītības attīstības aģentūras, Akadēmiskās Informācijas centra, Studiju un zinātnes administrācijas un The Baltic Council for International Education – Riga.
Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām interesentus pasākumam pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.
visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.
Plašāka informācija šeitFullscreenBackPlayNext


Liceja nedēļa „Licejam 94”
17.oktobrī Krievu licejā notika pasākums 4.-5.klašu skolēniem un vecākiem „Sports vieno licejā”.
UNESCO nedēļa
„Baltijas ceļš Daugavpils iedzīvotāju atmiņās”.
Sociālo zinību stundas ietvaros notika 7.klašu skolēnu tikšanās ar Baltijas ceļa liecinieci – Krievu liceja kuratori Alinu Ivanovu.
FullscreenBackPlayNext


Karjeras nedēļa
9.plūsmas skolēni apmeklēja Karjeras nedēļas noslēguma pasākumu „Es savās kurpēs!”, kurš notika 10.oktobrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.
FullscreenBackPlayNext


Karjeras nedēļa
9.plūsma piedalījās neformālās izglītības centra pasākumā „Karjeras rallijs”. Pasākuma laikā, apmeklējot stacijas, skolēniem bija iespēja iepazīties un izmēģināt dažāda veida profesijas.
16.
oktobrī notika Liceja padomes sēde, kurā piedalījās plūsmu pārstāvji, skolotāju pārstāvji un skolas parlamenta priekšsēdētāja.
Sēdes darba kārtība:

  • Par liceja padomes priekšsēdētāja un protokolētāja ievēlēšanu.
  • Par liceja padomes reglamentu.
  • Par liceja darba plānu 2014./2015.mācību gadam.
  • Par liceja padomes darba plānu 2014./2015.mācību gadam.

Sēdē vienbalsīgi tika ievēlēts Krievu liceja padomes priekšsēdētājs – 5.plūsmas vecāku pārstāvis Vladlens Ļipins.

FullscreenBackPlayNext


UNESCO nedēļa
8.plūsmas skolēni un vēstures skolotāja Larisa Želve Latvijas vēstures stundu ietvaros izveidoja „Dziesmu svētku vēstures almanahu”.
FullscreenBackPlayNext


UNESCO nedēļa
12.klašu skolēni prezentēja pētījumus „Par UNESCO kultūras mantojumiem Latvijā” angļu valodas stundās. Stundas vadīja angļu valodas skolotāja Irina Bučinska.
Annas Fjodorovas prezentācija

FullscreenBackPlayNext


Karjeras nedēļa
Krievu licejā notika bibliotekāra stunda 2.plūsmas skolēniem „Profesiju varavīksne”, kuru vadīja Daugavpils Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāre Natāļja Putroma. Pasākumā licejisti uzzināja par retajām un populārākajām profesijām, piedalījās spēlēs, minēja mīklas un atbildēja uz jautājumiem par dažādām profesijām.
Karjeras nedēļa
16.oktobrī 10.-11.klašu skolēni apmeklēja Rīgas Tehnisko universitāti, kur viņi tika iepazīstināti ar IT darba tirgus tendencēm Latvijā un SIA C.T.CO.
Karjeras nedēļa
Daugavpils Universitātē notika 10., 12.klašu skolēnu tikšanās ar Inesi Hodanovu, kura prezentēja veiksmes stāstu par apmaiņas programmu ERASMUS, tās veidošanu. Pasākuma laikā students no Turcijas stāstīja par dalību šajā programmā.
Licejiste Lilija Jakovļeva (6.kl.) piedalījās pilsētas izstādē „Dažādā Daugavpils”, kuru organizēja Daugavpils mākslas skola. Jaunā māksliniece uzzīmēja visskaistākās vietas mūsu pilsētā. Izstādi var apskatīt Daugavpils grāmatu veikalā „Globuss”.

FullscreenBackPlayNext

UNESCO nedēļa
Sociālo zinību skolotāja Marina Drozda un kuratore Jeļena Pikarevska veidoja ar 4.-5.klašu skolēniem dzīvo ķēdi – „Baltijas ceļš”.
FullscreenBackPlayNext


UNESCO nedēļa
5.-9. klašu skolēni piedalījās radošajā darbnīcā „Veidosim plakātu Dziesmu un deju svētkiem!”, kuru vadīja vizuālās mākslas skolotāja Inga Vasiļjeva.
Latviešu valodas un literatūras skolotāja Inga Sokolova piedalījās RTU 55. Starptautiskajā zinātniskajā konferencē, kas notika Rīgā, 2014.gada 14.-16.oktobrī un uzstājās ar referātu „Pašaudzināšanas diskursa izkopšana latviešu valodas un literatūras stundās.”
Karjeras nedēļa
Notika 6.plūsmas skolēnu tikšanās ar mūsu skolas absolventi – tagad Daugavpils Universitātes Fizioterapeitiskās fakultātes studenti Jekaterinu Davidovu.
Karjeras nedēļa
Daugavpils Pārdaugavas bibliotēkā notika 9.plūsmas skolēnu tikšanās ar slaveno spidvejistu – Anžeju Ļebedevu.
FullscreenBackPlayNext


Karjeras nedēļa
Mācību ekskursija 7. klašu skolēniem uz Daugavpils Tirdzniecības profesionālo skolu.
Karjeras nedēļa
9.plūsmas skolēni apmeklēja pasākumu „Nenosēdi savu laiku!”, kurš notika Latgales Mācību centrā.
Karjeras nedēļa
Spēle 6. klašu skolēniem „Izspēlē savu dzīvi pats”.
UNESCO nedēļa
Kartes „Latviešu kori pasaulē” prezentācija, kura tika izgatavotā CLIL fakultatīvajās nodarbībās. Nodarbības vadīja angļu valodas skolotāja Ludmila Lastovka un ģeogrāfijas skolotāja Nataļja Izuļena.
FullscreenBackPlayNext


Matemātikas skolotāja Alīna Magomedova ar 11.plūsmas skolēniem 8.oktobrī devās uz Daugavpils Universitātes Informātikas katedru, kur notika ģeometrijas stunda „Ģeometriskie pārveidojumi”.
DU profesore
Nellija Bogdanova prezentēja Ešera darbus un to noslēpumus, stāstīja par saviem darbiem, paradīja studentu-matemātiķu un dizaineru daiļradi. Skolēni stundas laikā mēģināja veidot savu ornamentu ar datorprogrammas palīdzību.


Sveicam Jeļizavetu Sivačovu (5.kl.) un Janu Grīnfeldi (5.kl.) ar uzvaru Krievu liceja avīzes „Sami o sebe” konkursā „Skolotāju dosjē”. Meitenes tika apbalvotas ar biļetēm uz kinoteātri „Silver Screen”.
Paldies par atbalstu biedrībai „Aizbildnis”!


FullscreenBackPlayNext


Finanšu nozares uzņēmuma “4finance” zīmols “SMScredit.lv” pateicas Viktorijai Lapkovskai (2.kl.), Linai Olehnovičai (2.kl.), Marijai Vorfolomejevai (2.kl.), Nikitam Spriņģim (3.kl.), Jūlijai Gendelei (4.kl.), Annai Ignatjevai (4.kl.), Sofjai Ņevmeržickai (4.kl.) par piedalīšanos radošo darbu konkursā "JA MUMS BŪTU KAMIELIS ...". Skolēni saņēma no uzņēmuma saldu dāvanu – lielu konfekšu kārbu.
Skolēnus konkursam gatavoja vizuālās mākslas skolotāja Inga Vasiļjeva!
Sporta panākumi
Daugavpils Sporta pārvalde apbalvoja Daņilu Proščinko (5.kl.) par I vietu 49.skrējienā „Stropi – 2014”.


Elizabete Limanovska (8.kl.) izcīnīja uzvaru Starptautiskajā šaha turnīra Siguldā ātrajā šahā.

11.Starptautiskajā šaha festivālā „Latgales rudens 2014” Daniils Horobrijs (4.kl.) ieguva 1. un 3.vietu, Marija Nikolajeva (6.kl.) – 1.vietu, Elizabete Limanovska (8.kl.) – 2.vietu.
Sveicam mūsu sportistus!
Konkurss vecāko klašu skolēniem

Norit pieteikšanās Globālo Rīcības Dienu Vēstnieku konkursam!
22.oktobrī noslēgsies pirmā kārta
Ekoskolu Globālo Rīcības Dienu (EGRD) ietvaros organizētajā Rīcības Dienu Vēstnieku konkursā. Latvijas jaunieši tiek aicināti pieteikties, rakstot uzsaukumu sabiedrībai piedalīties Rīcības Dienās, no kuriem labākie saņems iespēju pārstāvēt savu reģionu diskusijā ar Latvijas politiķiem.
Plašākā informācija par konkursu šeit
.FullscreenBackPlayNext


Karjeras nedēļa
Karjeras nedēļas ietvaros 7. plūsmas skolēni ģeogrāfijas CLIL fakultatīvā piedalījās pilsētas skolēnu darbu izstādē „Karjeras kurpes”. Darba gaitā skolēni pētīja profesijas saistītas ar ģeogrāfiju angļu valodā. No papīra origami tehnikā tika izgatavotas kurpes un uz katras uzrakstīts profesijas nosaukums.
Paldies par darbu ģeogrāfijas skolotājai Nataļjai Izuļenai un angļu valodas skolotājai Ludmilai Lastovkai!
No 13.līdz 17.oktobrim Krievu licejā notiek UNESCO nedēļa.
Pasākumu plānsKarjeras nedēļa 2014

Cienījamie izglītojamie, pedagogi un vecāki!
Aicinām iesaistīties
Karjeras nedēļas aktivitātēs!
Karjeras nedēļas gaitā, tiks organizēts pasākumu kopums, lai sniegtu atbalstu izglītojamajiem:
veicinātu izglītojamo motivāciju profesionālajai izaugsmei, pilnveidei un mūžizglītībai;
sniegtu teorētisko un praktisko ieskatu par profesionālās izglītības iegūšanas iespējām, nākamajām profesijām un darba pasauli.
Esam pārliecināti, ka Jūs pavadīsiet laiku interesanti un lietderīgi!
DKVL Karjeras nedēļas programma šeit.Sporta panākumi

Sveicam liceja meiteņu volejbola komandu (Kristīne Jodzeviča (8.kl.), Ksenija Belousova, Lada Šilova (9.kl.), Milāna Kovaļevska (10.kl.), Dārja Kucenko (11.kl.), Darja Tarasenko, Diana Matkeviča (12.kl.)) ar izcīnīto 2.vietu Daugavpils pilsētas sacensībās volejbolā!
Paldies par darbu sporta skolotājam Oļegam Kolpakovam!
Klases stundas ietvaros
10.plūsmā notika bibliotekāra stunda. Stundu novadīja skolas bibliotekāre Jeļena Kolpakova. Licejisti tika iepazīstināti ar jauno apkalpošanas sistēmu skolas bibliotēkā, Latgales Centrālās bibliotēkas saiti, elektronisko katalogu un bibliotēkas pakalpojumiem.
Sporta panākumi

Daugavpils Bērnu un jaunatnes sporta skola apbalvo komandas kapteini Pavelu Smirnovu (4.kl.) par izcīnīto 3.vietu Draudzības turnīrā (spēlēs un stafetēs).

FullscreenBackPlayNext


5. un 6.plūsmas skolēni apmeklēja uzņēmumu Dautkom. Licejisti uzzināja par televīziju un raidījumu sagatavošanu. Viņi izmēģināja sevi televīzijas diktora amatā.
Skolēni un kuratores Larisa Spole un Jeļena Pikarevska pateicas Olgai Repinai par interesanto un aizraujošo pasākumu!
FullscreenBackPlayNext


Daugavpils teātrī notika svinīgs pasākums, veltīts Skolotāju dienai.
Svētkos tika apbalvoti Krievu liceja pedagogi:

  • Sociālo zinību skolotāja Margarita Jevstifejeva tika sveikta kā jaunā skolotāja;
  • Angļu valodas skolotāja Olga Šestakova kļuva par konkursa „Swedbank jaunais Daugavpils skolotājs” nominanti un saņēma naudas balvu;
  • Bioloģijas skolotāja Inguna Kostenko saņēma Goda rakstu un dāvanu nominācijā „Pedagoģiskās meistarības balva 2014”.

Sveicam mūsu skolotājas un vēlam turpmāko panākumus!
Sporta panākumi
Notika Daugavpils pilsētas skolēnu sacensības volejbolā. Liceja komanda (Emanuels Muižnieks (12.kl.), Aleksandrs Konopackis, Deniss Kaminskis, Imants Kornijenko, Jevgeņijs Bistrovs, Deniss Šarovs, Marks Gipters (11.kl.), Tomass Iliško (8.kl.)) ieguva 1.vietu.
Priecājamies par panākumiem kopā ar volejbolistiem un sporta skolotāju Oļegu Kolpakovu!


Rīgā notika cīņas mākslas festivāls „Rīgas rudens”, kur piedalījās sportisti no 9 valstīm. Turnīrā cīnījās karatistes no liceja.
Alisa Ivaņko (7.kl.) ieguva 1.vietu kategorijā KATA, Anastasija Trofimova (2.kl.) – 1.vietu kategorijā KATA un 2.vietu - SUMO.
Oktobrī meitenes piedalīsies Pasaules Čempionātā karatē S.K.D.U.N Polijā.
Vēlam meitenēm veiksmi!Konkurss
Latvijas skolu audzēkņi aicināti piedalīties Stirlinga dzinēju konstruēšanas konkursā, kas notiks RTU 10. un 11. oktobrī Izgudrojumu un inovāciju izstādes MINOX 2014 ietvaros. Dalība bezmaksas.
Plašāka informācijaFullscreenBackPlayNext


Septembrī vēstures skolotājas Larisas Želves vadībā vēstures stundu ietvaros 10.klases skolēni apmeklēja Daugavpils Universitātes mutvārdu vēstures centru un iepazinās ar mūsdienu vēsturisko avotu vākšanas iespējām.
8.plūsmas skolēni apmeklēja izstādi „Napoleona kara gājieni Latvijas teritorijā un Dinaburgā” Krievu namā.
Konkurss 1.-4.klašu skolēniem
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Latvijas ātrās palīdzības 110 gadu jubilejas gadā izsludina skolēnu zīmējumu konkursu „Ātrā palīdzība bērna acīm”, kura mērķis ir izglītot skolēnus par neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanu un rīcību dzīvībai kritiskās situācijās, kā arī preventīvi veicināt bērnu traumatisma mazināšanu, vienlaikus palielinot izpratni par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (turpmāk tekstā – NMP dienesta) darba specifiku.
Zīmējumus konkursam jāiesniedz
līdz 2014. gada 7.novembrim.

Nolikums šeit.Topošajiem studentiem
Gatavojoties jaunam mācību gadam, RTU Karjeras centrs uzņēma 3. izglītojošo filmu par karjeras veidošanu «Zaļais pipars».
Tās galvenais mērķis ir iedvesmot jauniešus atrast savu profesionālo aicinājumu. Sabiedrībā pazīstami cilvēki dalās savā pieredzē, veiksmes faktoros, kā arī sniedz padomus jauniešiem, kuri ir uzsākuši vai tikai plāno savu karjeras ceļu.
Videofilmu sk. šeit.Topošajiem studentiem
Rīgas Tehniskās universitātes Daugavpils filiāle aicina izlaiduma klašu skolēnus apmeklēt maksas sagatavošanas kursus.
Informāciju sk. šeitSkolas bibliotēkas informācija
Liceja bibliotēka aicina visus lasītājus piedalīties ikgadējā lasīšanas konkursā – „Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijā 2014”. Lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu žūrija” katru gadu piedāvā bērniem, jauniešiem un vecākiem atbilstoši vecuma grupai speciāli atlasītas grāmatas, kuras lasītājam līdz 2015.gada janvāra beigām jāizlasa un jānovērtē. Par žūrijas ekspertu var kļūt ikviens lasītājs, kurš grib lasīt un izteikt savu viedokli.
Laipni gaidīti bibliotēkā!
Grāmatu kolekcija šeitRīgas Stradiņa universitātes profesoru un docētāju kolektīvs saka Krievu liceja pedagogiem PALDIES par kvalitatīvas vispārējās vidējās izglītības nodrošināšanu un sekmīgu absolventu sagatavošanu studijām. RSU mācās mūsu skolas 2014.g. absolventi – Violeta Žukova, Viktorija Novojenko, Marita Marija Spoģe, Marina Lukša, Jekaterīna Isakova, Anzhelika Yarmushevich, Anastasija Škuļepa, Alise Kursīte, Aleksandrs Vasiļjevs.FullscreenBackPlayNext


Skolotāju diena Krievu licejā.

3.oktobrī mūsu skolā notika pasākumi, kuri tika veltīti Skolotāju dienai. Skolotājiem bija iespēja dejot, vingrot, piedalīties Koru karos, fotografēties. Pirmajā stāvā visi varēja apskatīt skolēnu zīmējumu izstādi un Instagramu. Skolas pagalmā licejistu deju kolektīvi un skolotāju deju grupa piedāvāja svētku apsveikumu "No visas sirds".
Paldies pasākuma organizatoriem un Skolas parlamentam par svētku noskaņojumu!

FullscreenBackPlayNext


Krievu licejā notika vizuālās mākslas skolotājas Ingas Vasiļjevas filcēšanas meistarklase „Pārsteidzošais filcs”.
Meistarklasē piedalījās Daugavpils pilsētas skolu un pirmskolu skolotāji.
Paldies skolotājai Ingai par radošumu!
Sporta panākumi
28. septembrī Ozolniekos norisinājās Latvijas Karatē čempionāts, kurā piedalījās Vinsents Sivačovs (7. kl.). Viņš izcīnīja 1. vietu kumite (sanbon) un 3. vietu kumite (ippon) disciplīnās.
Sveicam Vinsentu!
Detalizētāka informācija pieejama Daugavpils Karatē Akadēmijas “LFSKA” mājaslapā:www.karateshotokan.lvTopošajiem studentiem
Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāte organizēja un novadīja Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu līgas svētkus „Daba un zinātne – aizraujoši!”
Pasākumā eksperimentēja un darbojās arī mūsu licejisti.
FullscreenBackPlayNext


„Rudens kaleidoskops” skolēnu radošo darbu izstāde.

Back to content | Back to main menu