Daugavpils Krievu vidusskola-licejs


Go to content

Main menu:


FullscreenBackPlayNext


13.decembrī Krievu liceja sporta zālē notika sporta svētki „Tētis, māte, es – sportiskā ģimene” 1.plūsmas skolēniem un viņu vecākiem. Pasākumā piedalījās 18 ģimenes.
Svētkos uzstājās „Sochin Karate Kluba” audzēkņi.
Visi dalībnieki tika apbalvoti ar diplomiem un saldo balvām.
Pasākumu organizēja un vadīja sporta skolotāji
Elita Staržinska, Oļegs Kolpakovs un plūsmas kuratore Larisa Haritonova.
15.decembrī Līvānos notika Latgales reģiona finālsacensības volejbolā.
Krievu liceja zēnu komanda:
Aleksejs Šelkovskis (6.kl.), Deniss Pavlovs (6.kl.), Andrejs Rimša (6.kl.), Konstantīns Šidlovskis (7.kl.), Artūrs Aukšpols (7.kl.), Roberts Druzs (7.kl.), Arturs Potašovs (7.kl.), Mokhamad Nasser El-Khazhzh (5.kl.) – ieguva 1.vietu.
Priecājamies par panākumiem kopā ar mūsu volejbolistiem un komandas treneri Oļegu Kolpakovu!16.decembrī Krievu licejā notika bibliotekārā stunda „Mums katram ir sava himna”, kuru vadīja Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāre Natālija Leikuma.
10.b klases skolēni tika iepazīstināti ar jaunākajiem latviešu autoriem (Imants Tilbergs, Leons Briedis, Amanda Aizpuriete un citi) un to darbiem.
FullscreenBackPlayNext


12.decembrī licejā notika konkurss „Skaistākais rokraksts”, kuru organizēja latviešu valodas skolotāji un kurā piedalījās 1.-12.plūsmu skolēni.
Tā mērķis bija pievērst skolēnu uzmanību rakstīšanas kultūrai, akcentēt rakstītprasmes nozīmīgumu datoru un mobilo telefonu laikmetā, atgādināt, ka rokraksts katram cilvēkam ir individuāls un unikāls.
„Skaistākie rokraksti” saņems diplomus!
Konkursa darbus varēs apskatīt latviešu valodas kabinetos.
FullscreenBackPlayNext


Krievu licejā notika 10.plūsmas skolēnu tikšanās ar Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra vadītāju Nataliju Oševerovu. Pasākuma ietvaros licejisti tika iepazīstināti ar Amerikas e-bibliotēku un izglītības iespējām ASV.
Visus skolēnus, skolotājus un vecākus no 11.līdz 17.decembrim aicinām piedalīties labdarības akcijā „Ziemassvētku sapnis”, lai atbalstītu bērnus no bērnunama-patversmes „Priedīte”.
Kancelejas preces, grāmatas, spēles, sporta inventāru var nodot plūsmas kuratorēm.

Krievu licejā notika skolas direktores Irinas Pauras tikšanās ar valsts un pilsētas olimpiāžu dalībniekiem un uzvarētājiem.
Tikšanās laikā skolēni tika iepazīstināti ar olimpiāžu un konkursu rezultātiem un izvirzīti mērķi tālākai darbībai.

Evita Daugule un Natālija Hodaseviča (10.kl.) ieguva 3.vietu Ziemassvētku floristikas konkursā. Skolotāja: Larisa Spole.


Daugavpils 16.vidusskolā notika radošās darbnīcas „Nauma diena”.
Krievu liceja 6.plūsmas komanda: Natalija Koreņevska, Olga Sergičeva, Ieva Paļčevska, Valerija Kiseļova – ieguva 1.vietu.
Licejistes konkursam gatavoja skolotājas
Alla Paškeviča un Vera Geļfande.
FullscreenBackPlayNext


10.decembrī 1.plūsmas skolēni apmeklēja Daugavpils Jaunbūves bibliotēku. Bibliotēkas vadītāja Svetlana Lapāne iepazīstināja mazos lasītājus ar bibliotēku un bibliotēkas lietošanas kartību, parādīja jauno grāmatu izstādi un uzaicināja bērnus apmeklēt bibliotēku kopā ar vecākiem. Pasākuma laikā skolēni minēja mīklas, lasīja grāmatas un skatījās žurnālus.

Ir noslēdzies zīmējumu konkurss „Uzzīmē savu kazu”, kuru organizēja uzņēmums „Dautkom”. Uz konkursu tika nosūtīti 537 zīmējumi.
Uzvarētāju vidū ir Krievu liceja skolnieces:
Alisa Baļule (5.kl.), Jeļizaveta Meļihova (2.kl.), Laura Beinaroviča (3.kl.), Jeļizaveta Sivačova (5.kl.), Eva Ivanova (4.kl.) un Izabella Kaigorodova (1.kl.). Meitenes saņēma DIPLOMUS, tortes un dāvanas.
Uzvarētāju zīmējumi tiks izmantoti 2015.gada kalendāra noformēšanai un
Izabellas darbs ir kļuvis par apsveikuma Jaungada atklātni klientiem no uzņēmuma „Dautkom”.

FullscreenBackPlayNext


9., 10.decembrī 4.plūsmas licejisti apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, kur piedalījās interaktīvajā programmā „Senās tradīcijas”.
Konkurss
ASV vēstniecība izsludina video konkursu, gaidot video pieteikumus no skolēniem 16 – 18 gadu vecumā, par tēmu „Mana personīgā attīstība”.
Labāko video autori sacentīsies par galveno balvu - iespēju pavadīt 4 aizraujošas nedēļas Amerikas Savietotajās Valstīs Bendžamina Franklina Starptautiskajā vasaras nometnē.
Pieteikuma termiņš - 2015. gada 9. februāris.
Papildus informācija ASV vēstniecības mājas lapā: http://riga.usembassy.gov/franklin_en.htmlFullscreenBackPlayNext


6.plūsmā notika klases stunda „Elpa ir dzīve”, kuru vadīja Daugavpils Universitātes Fizioterapijas fakultātes studentes Jeļena Buiko un Inna Losinska. Skolēni pasākuma laikā uzzināja par elpošanu, veica elpošanas vingrojumus un spēlēja spēli „Daiveri”.
Konkurss
Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi aicina bērnus un jauniešus piedalīties Ziemassvētkiem veltītā radošo darbu konkursā „Winter Miracles” (Ziemas brīnumi).
5.-6. klašu skolēni
tiek aicināti iesniegt zīmējumus, kuros attēloti viņu priekšstati par Ziemassvētku un Jaunā gada svinēšanu Amerikas Savienotajās Valstīs. Zīmējumi var būt izpildīti jebkurā tehnikā, izņemot datortehniku.
7.-8. klašu skolēni ir aicināti iesniegt pašsacerētus dzejoļus angļu valodā, izmantojot konkrētus vārdus jebkurā gramatiskajā formā: snow, crown, birds, sky, wind, sun, cloud, ice, time, star, sweets, bell, fireworks, mirror, smile.
Vidusskolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi tiek aicināti iesniegt īsfilmas par konkursa tēmu.
Darbus var iesniegt Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā (3.stāvā) līdz 20. decembrim.
Papildus informācija par konkursa noteikumiem ir lasāma konkursa nolikumāKonkurss
Latvijas Kinematogrāfistu savienība izsludina bērnu un jauniešu veidoto leļļu animācijas filmu un leļļu konkursu “Kikerigū!”
Latvijas bērni un jaunieši tiek aicināti iesniegt konkursam pašdarinātas lelles un leļļu animācijas filmas. Konkursā var startēt gan individuālie dalībnieki, gan radošās grupas vecumā no 7 līdz 18 gadiem. Darbus vērtēs profesionāļu žūrija.
Konkursā iesūtītās lelles tiks izstādītas Latvijas Leļļu teātrī. Labākās bērnu veidotās filmas tiks demonstrētas konkursa noslēguma pasākumā, kad balvas saņems labāko darbu autori.
Konkurss notiek no 2014. gada 1. decembra līdz 2015. gada 1. martam.
Sīkākas ziņas par noteikumiem un norisi konkursa nolikumāNotika pilsētas bioloģijas olimpiāde.
Licejisti ieguva godalgotās vietas:

 • Burakovska Diana (9.kl.) - 1.vieta,
 • Arturs Petrovs (10.kl.) - 1.vieta,
 • Valērija Rakša (10.kl.) - 1.vieta,
 • Elīna Kononova (10.kl.) - 1.vieta,
 • Iveta Vitālija Grincevičute (10.kl.) - 2.vieta,
 • Vaclavs Korženevskis (11.kl.) - 1.vieta,
 • Anna Januško (12.kl.)- 2.vieta.Burakovska Diana, Arturs Petrovs,Vaclavs Korženevskis tika uzaicināti uz valsts posmu.
Priecājamies kopā ar licejistiem un bioloģijas skolotāju Ingunu Kostenko!Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē notika
Profesora Cipariņa kluba 1.nodarbība, kurā 9.klašu skolēnu komanda „Trajektorija”: Diana Burakovska, Karmena Karole, Stanislavs Jefimovs, Daniels Narajevs, Darja Gridasova, Diāna Jermolova - ieguva 1.vietu.Individuālajā ieskaitē:

 • Alisa Turukova (8.kl.) ieguva 1.vietu,
 • Iļja Repko (8.kl.) – atzinību,
 • Tamara Jefremova (8.kl.) – atzinību.

Licejistus gatavoja matemātikas skolotāja Alina Magomedova.Rīgas Dome
apbalvo Karinu Šneideri (11.kl.) ar DIPLOMU par 3.vietu konkursā, kurš bija veltīts Nikolaja Gogoļa 205. gadadienai. Skolotāja: Ināra Kudrjavska.

Sveicam 1.plūsmas daiļslidotāju
Karolinu Kosenoku ar uzvarām 2014.gadā:
Tallinn Trophy 2014 – 1.vieta,
Tukuma Cup 2014
– 1.vieta,
Tartu Cup
– 1.vieta,
Ventspils Pērle
– 1.vieta,
Autumu Cup2014 (Kaunas Ice)
– 2.vieta.
FullscreenBackPlayNext

No 24. līdz 28.novembrim Krievu liceja mājturības kabinetā Nr.202 2.stāvā notika izstāde „Loom Bands”, kurā piedalījās 44 dalībnieki no 1. līdz 8.plūsmai. Nedēļas laikā izstādes apmeklētāji balsoja par labāko darba autoru.
Uzvarētāji:
Adeļina Dovgaja (2.kl.) – 1.vieta,
Jeļizaveta Sivačova (5.kl.) – 2.vieta,
Diāna Spiridova (2.kl.) – 3.vieta.
Izstādes organizatori atzīmēja arī dalībniekus – zēnus: Adrianu Formanicki, Antonu Sivačovu, Aleksandru Varakutu (3.kl.).
Vēlam visiem dalībniekiem daudz jaunu radošu ideju arī turpmāk!
Paldies pasākuma organizatoriem
Natalijai Izuļenai un Verai Geļfandei!
Daugavpilī notika pilsētas muzikālais konkurss POP CLIP 2014. Liceja vecākā grupa (8.-12.plūsmas skolēni) ar klipu „Cilvēce. ×åėīāå÷åńņāī. Humanity” ieguva 1.vietu un skatītāju simpātiju balvu.
6.-7.plūsmas grupa ar klipu „Rīts zoodārzā” ieguva DIPLOMU par labākajiem tērpiem.
Sveicam visus POP CLIPa dalībniekus ar panākumiem!
Īpašs
PALDIES Samantai Gabranei (11.kl.) par radošu un oriģinālu deju iestudējumu!
Klipu sk. šeit:
https://www.youtube.com/watch?v=aF_QKrtMazs
Vaclavs Koržeņevskis
(11.kl.) uzvarēja Starptautiskajā atklātajā olimpiādē krievu valodā „Svetozars”. Licejists tika uzaicināts uz olimpiādes II kārtu, kura notiks 4.-7. janvārī Maskavā.
Paldies visām krievu valodas un literatūras skolotājām par ieguldīto darbu!
Novēlam
Vaclavam panākumus!
6.decembrī notika Latgales jauno ģeogrāfu skola.
70 spēcīgākie novada ģeogrāfi bija gatavi cīnīties viens ar otru kā grūtos uzdevumos, tā karšu cīņās.
10.klašu grupā
Arturs Petrovs ieguva 1.vietu, Gļebs Gagarins – 3.vietu.
12.klašu grupā
Dmitrijs Jaunzems ieguva 2. vietu, Raimonds Bogdanovičs – 3.vietu.
Pateicoties stabilam sniegumam visu nodarbību laikā, par Latgales absolūto čempionu kļuva
Arturs Petrovs!
Skolēnus cīņai ģeogrāfijā gatavoja ģeogrāfijas skolotājs
Viktors Kudrjavskis.FullscreenBackPlayNext


8.decembrī Krievu licejā notika radošās darbnīcas skolas pedagogiem „Būsim radoši, strādājot kopā”. Darbnīcas gatavoja un vadīja Larisa Spole, Ludmila Burunova, Svetlana Veļigura, Nataļja Izuļena, Inga Vasiļjeva.
Paldies par priekšsvētku noskaņojumu!
8.decembrī notika
skolas vadības sēde par 1.klases skolēnu adaptāciju skolai. Tika apkopoti stundu vērošanas rezultāti, psiholoģiskā izpēte, skolotāju, skolēnu un vecāku atsauksmes. Tika atzīmēts, 1.klases skolēnu adaptācija noris sekmīgi. Turpmākajā darbā nepieciešams mērķtiecīgi strādāt, pilnveidotu skolēnu mācību prasmes. Tas tiks apspriests metodiskajās sanāksmēs, pedagoģiskajā sēdē un vecāku sapulcē.FullscreenBackPlayNext


5.
decembrī Rīgā Eiropas Savienības mājā Rīgā notika konkursa „Eiropas pēdas Latvijā” fināls, kur tikās piecas komandas – Rīgas 15.vidusskola, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola, Krāslavas Varavīksnes vidusskola, Daugavpils Valsts ģimnāzija un Daugavpils Krievu vidusskola-licejs. Finālā komandas cīnījās par ievērojamu balvu fondu: 1.vietas ieguvēji saņem planšetdatorus, 2., 3.vietas ieguvēji – go pro kameras.

Mūsu skolas komanda „Generation” – Deniss Podmišaņins, Rostislavs Repins, Dāvids Isakovs, Maksims Kirsanovs, Ēriks Rabša (11.kl.) ieguva 1. vietu un saņēma ļoti augstu žūrijas vērtējumu sarunās, kas notika pēc apbalvošanas.
Komandas konsultante – latviešu valodas un literatūras skolotāja Inga Sokolova.
Paldies:

 • skolotajām, kas iesaistījās komandas sagatavošanās darbā, Marinai Drozdai, Innai Likovai un Irinai Hmeļevskai;
 • Dmitrijam Polginam – Polgujam, Denisam Šarovam par aktīvu iesaistīšanos komandas muzikālās vizītkartes sagatavošanā;
 • Kirilam Vološinam par lieliskām fotogrāfijām un video;
 • līdzjutējām, kas atbalstīja komandu gan otrajā kārtā Daugavpilī, gan trešajā kārtā Rīgā – Samantai Gabrānei, Annai Marijai Ozerskai, Karinai Šneiderei, Darjai Ņevedomskai;
 • tiem, kas atbalstīja komandu interneta balsojuma laikā.6.decembrī notika R.Blaumaņa literārās prēmijas pasniegšanas 10. konkursa noslēguma pasākums „Braku” muzejā. Konkursa žūrijas vērtējumam tika piedāvāti 280 darbi no dažādiem Latvijas novadiem. No Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja uz pasākumu tika aicināta 11. a klases skolniece Juta Pulijana (konsultante Inga Sokolova), kas tika apbalvota ar Atzinības rakstu par savdabīgu tēmas izklāstu.

FullscreenBackPlayNext


4.decembrī Krievu licejā notika seminārs Daugavpils pilsētas skolu mūzikas skolotājiem „IT izmantošana mūzikas stundās. Darbs ar Prezi.com.programmu”. Pasākuma laikā mūzikas skolotāja Inna Likova dalījās savā darba pieredzē.
Sporta ziņas

Sveicam Denisu Vasiļjevu (9.kl.) ar uzvaru daiļslidošanas turnīrā Santa Claus Cup, kurš notika Budapeštā Ungārijā!


Sporta ziņas
Daugavpilī notika turnīrs karatē Baltic Funakoshi Cup.
Vinsents Sivačovs (7.kl.) ieguva divas pirmās vietas.FullscreenBackPlayNext


Krievu liceja bibliotēkā notika bibliotekāra stunda „Skolas bibliotēkas iespējas karjeras izvēlē” 7.plūsmas skolēniem. Skolas bibliotekāre Jeļena Kolpakova iepazīstināja licejistus ar literatūru par profesijām, ar materiāliem par Latvijas augstskolām un mācībām ārzemēs. Skolēniem bija iespēja atrast nepieciešamo informāciju internetā augstskolu mājas lapās.

FullscreenBackPlayNext


Daugavpilī notika interaktīvā spēle „Jaunais pētnieks” 5.-6. klašu skolēniem. Liceja 6. klašu komanda: Sergejs Čapulis, Artjoms Meļihovs, Līna Ņikitina, Artjoms Tretjakovs, Jekaterina Fjodorova, Olga Sergičeva - ieguva 1.vietu.
Skolēnus konkursam gatavoja dabaszinātņu skolotāja
Jeļena Vojevodova.
6.
decembrī Daugavpilī Latviešu Kultūras Centrā (Rīgas 22a) notiks Vecāku forums 2014.
Plašāka informācija: www.vecakuforums.lvNotika
Daugavpils pilsētas angļu valodas olimpiāde vidusskolēniem.
Anna Fjodorova (12.kl.) ieguva II vietu,
Anna Januško (12.kl.) – II vietu,
Daniela-Konstancija Prokofjeva (12.kl.) – III vietu,
Ričards Kudiņš (12.kl.) – III vietu,
Olga Kuricina (10.kl.) – III vietu,
Artūrs Ivanovs (12.kl.) – atzinību.
Sveicam skolēnus un angļu valodas skolotājas Irinu Bučinsku un Svetlanu Veliguru!Daugavpils 10.vidusskola apbalvo 3.plūsmas komandu:
Anastasiju Orlovsku, Kseniju Gagarinu, Ņikitu Spriņģi un krievu valodas un literatūras skolotāju Ludmilu Burunovu ar Diplomu par aktīvu un radošu piedalīšanos konkursā-viktorīnā „Ciemos pie Maršaka”un iegūto nomināciju „GUDRĀKIE”.
4.decembrī notika pilsētas dzejas un prozas deklamēšanas konkurss angļu valodā sākumskolas skolēniem „ Jingle Bells 2014- seasons”.
Mūsu skolas dalībnieku rezultāti: Violeta Inozemceva (1.kl.) - 1.vieta, Anastasija Orlovska (3.kl.) - 2. vieta.
Skolēnus konkursam gatavoja angļu valodas skolotāja
Natālija Juško.1.decembrī ir Pasaules AIDS diena.
9.plūsmas komanda:
Stanislavs Jefimovs, Anastasija Timošenko, Jūlija Gornostajeva, Daniels Narajevs, Rita Požarska – piedalījās maratonā „STOP AIDS”. Licejisti paradīja labāku rezultātu un saņēma DIPLOMU par I vietu un PATEICĪBU no Latvijas Sarkanā Krusta.
Skolēnus maratonam gatavoja skolotājas
Ingūna Kostenko un Marina Drozda.Dārgie draugi! Nepalaidiet garām iespēju piedalīties labdarības projektā
"Jaunie voljēri jaunajā patversmē" un no 1. līdz 31. decembrim balsot par mūsu projektu portālā www.labiedarbi.lv (tiešā saite - http://labiedarbi.lv/lv/projekts/jaunie-voljeri-jaunaja-patversme).
Balsošana ir pilnīgi bez maksas, un piedalīties var ikviens, neatkarīgi no vecuma. Ja Jūs jau esat nobalsojis, varat palīdzēt, stāstot par mūsu projektu saviem draugiem un aicināt viņus piedalīties!
Jūs varat arī balsot par projektu sociālajos tīklos https://www.draugiem.lv/special/labiedarbi un http://labiedarbi.inbox.lv/?utm_source=portal&utm_medium=inbox.lv&utm_term=en&utm_campaign=toolbarBiedrība
“ERFOLG” ar Vācijas Iekšlietu ministrijas atbalstu projekta «„Kultūrmaratons – Vācija visām maņām 2014» ietvaros izsludina konkursu: „Internetviktorīna: Kultūras tilti Vācija – Latvija”, kurā visi ieinteresenti var pamodināt savu zinātkāri un fantāziju, veicināt interneta avotu izmantošanu, noskaidrot, ko viņi zina par Vācijas un Latvijas kultūras saiknēm.
Konkursa balva: balva (Made in Germany:) un brauciens uz Rīgu.
Konkursā piedalīties var jebkurš interesents. Ir jāatbild uz jautājumiem un jānoformē tie.
Darbus lūdzam iesniegt līdz 2014 gada 14. decembrim.
Afiša un konkursa jautājumi – šeit
Sveicam Poļinu Jeļinu (5.kl.) ar divām pirmajām vietām turnīra „Rudens 2014” estētiskajā vingrošanā, kurš notika novembrī Rīgā!

Konkursi
Stipendiju konkurss „Latvijas Maksimālisti”.
Konkurss „Latvijas Maksimālisti” ir iespēja Latvijas talantīgākajiem jauniešiem saņemt stipendiju savu talantu attīstīšanai un pilnveidošanai.
Esi 7.-12.klases skolēns? Ja tev ir talants un sasniegumi eksaktajās zinātnēs, humanitārajās zinātnēs, mūzikā, mākslā vai sportā un veselībā, iesniedz savu video pieteikumu konkursam un, iespējams, saņemsi vienu no stipendijām!
Esi 5.-6.klases skolēns? Izveido video par tematu „Mans iedvesmas stāsts latviešiem”, iekļūsti labāko desmitniekā un laimē planšetdatoru!
Pieteikumi tiek gaidīti līdz 2015.gada 15.janvārim.
Pieteikšanās un plašākā informācija: www.maksimalisti.
lvKonkursi
Labdarības iniciatīva LabieDarbi.lv rīko konkursus skolēniem:
Foto konkurss skolēniem „Selfijs ar LabieDarbi.lv”.
Konkursā tiek aicināti skolēni no 5.-12.klasei, iesūtot paša uzņemtu fotogrāfiju, kurā ir redzams fotoautors un LabieDarbi.lv logotips.
Afiša un plašākā informācija šeit
Stāstu konkurss skolēniem no 1.-4.klasei „Mans labais darbiņš”. Ir jāsūta paša uzrakstīts stāsts par vislabāko darbiņu, ko pats skolēns ir izdarījis un ar to lepojas.
Konkursa darbu iesniegšanas termiņš ir 2014.gada 11.decembris.
Afiša un informācija par konkursu šeitFullscreenBackPlayNext


Krievu licejā 29.novembrī notika skolas matemātikas olimpiāde, kurā piedalījās vairāk nekā 80 licejistu no 4. līdz 12.plūsmai.
26.novembrī Daugavpils 11.pamatskolā notika Daugavpils pilsētas latviešu, angļu, krievu, franču, vācu valodas konkurss „Ceļojums pa valstīm”.
6.plūsmas komanda: Natālija Koreņevska, Artjoms Meļihovs, Aleksejs Meļkovs, Līna Ņikitina, Anna Skorodihina – ieguva 1.vietu.
Licejistus atbalstīja skolotājas
Ludmila Lastovka, Ingrīda Kucina, Ineta Jakovele, Jeļena Kolpakova.21.novembrī Rīgā notika
7.-8.klašu skolēniem latviešu valodas 31.valsts olimpiādes 1.kārta – rakstīšana.
Uz otro kārtu – mutisko daļu – ir uzaicināta 8.klases skolniece Anna Fedotova, kurai pēc 1.kārtas ir otrais rezultāts.
Novēlēsim veiksmi Annai un viņas skolotājai Lilijai Meinertei!Daugavpils pilsētas izglītības pārvalde un Daugavpils 16.vidusskola apbalvo
Krievu liceja komandu: Artūrs Aukšpols, Viktorija Volkova, Vladislavs Minalto, Liāna Sļedevska - ar DIPLOMU par iegūto 2.vietu konkursā latviešu valodā 7.klašu skolēniem „Klusuma burvis”, kurš tika veltīts K.Skalbem.
Skolēnus konkursam gatavoja latviešu valodas skolotāja
Ineta Jakovele.
28.novembrī Preiļu Galvenajā bibliotēkā notika Latgales reģiona konference „Lasītprasmes veicināšana Eiropā un Latvijā”, kuras darbā piedalījās Krievu liceja bibliotekāre Jeļena Kolpakova.
Sporta ziņas

29.-30.novembrī Belostokā (Polija) notika breika deju turnīrs starp dejotājiem līdz 14 gadiem. Izturot 63 dejotāju konkurenci 3.plūsmas licejists Daniils Galicins, starp dejotājiem
pazīstams kā "Duracell", ieguva
2.vietu turnīrā.
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola apbalvo Anastasiju Germani (3.kl.) ar I pakāpes Diplomu par uzvaru Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkursā.


Sporta ziņas

Valērija Siņakova (3.kl.) ieguva 2.vietu atklātajās meistarsacīkstēs sporta vingrošanā Rīgā. Sacensības organizēja BJSS „Rīdzene” un biedrība „Vingrošanas Olimpiskais centrs”.

Sporta ziņas

Darja Dmitrijeva (4.kl.) ar partneri Ēriku Timperu ieguva 1.vietu starptautiskajās sacensībās sporta dejās, kuras notika 23.novembrī Lietuvā Zarasajā.
FullscreenBackPlayNext


Klases stunda „Vesels uzturs. Vitamīni un to nozīme” 1.plūsmas skolēniem. Skolas medmāsa Nataļja Šamalujeva pastāstīja maziem licejistiem par vitamīniem, par vitamīnu saturu skolas ēdienkartē un kā tie ietekmē organismu.
4.plūsmā notika klases stunda „Mana nākotnes profesija – policists”. Licejisti tikās ar Daugavpils policijas inspektoru Aleksandru Proščinko, kurš iepazīstināja skolēnus ar savu darbu un darba pienākumiem.
26.novembrī licejā notika
vecāko klašu skolēnu tikšanās ar mācību centra „Linkturs” pārstāvjiem. Pasākuma laikā licejisti ieguva informāciju par iespējām mācīties ārzemēs.

Daugavpilī notika Latgales reģiona skolēnu sacensības volejbolā.
Krievu liceja jauniešu komanda ieguva 1.vietu.
Komandas sastāvs: Roberts Druzs (7.kl.), Tomass Iļiško (8.kl.), Marks Ģipters, Deniss Šarovs, Jevgeņijs Bistrovs , Imants Kornijenko, Deniss Kaminskis, Aleksandrs Konopackis (11.kl.), Emanuels Muižnieks (12.kl.).

Vēlam veiksmi mūsu volejbolistiem un trenerim
Oļegam Kolpakovam arī citās sacensībās!


Notika Tehniskās jaunrades dienas 2014 sacensības, kuras organizēja Rīgas Tehniskā universitāte.
Disciplīnā
„Gaismas meklētāji” Aleksandrs Konopackis un Dāvids Isakovs (11.kl.) ieguva I vietu, Dmitrijs Aņisko un Raimonds Bogdanovičs (12.kl.) – II vietu.

Konkursam licejistus gatavoja informātikas skolotājs Oļegs Bojaruns.
Draudzīgā aicinājuma balva
14.novembrī Vidzemes koncertzālē „Cēsis” svinīgajā ceremonijā tika sveiktas Latvijas skolas, kuru absolventiem bijuši vislabākie sasniegumi centralizētajos eksāmenos. No Daugavpils uz šo pasākumu bija uzaicināta Daugavpils Krievu vidusskola – licejs.
Daugavpils Krievu licejs saņēma Mazo Pūci un diplomus kā labākā vidusskola lielo pilsētu grupā nominācijās „Matemātika”, „Dabas zinības” un „Latviešu valoda un literatūra (mazākumtautību skolām)”.
Kopīgajā reitingā pēc 2013./2014.mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātiem Daugavpils Krievu vidusskola – licejs ieņem 2.vietu lielo pilsētu grupā un 4.vietu starp visām republikas skolām.
Skolas vadība tika APBALVOTA ar diplomu par izcilu mācību darba organizāciju.
Sveicam skolotājus un skolēnus ar augstajiem sasniegumiem! Pateicamies par radošu, atbildīgu ikdienas darbu!
Informāciju sk. www.konkurss.lv
No 24. līdz 28.novembrim Krievu liceja mājturības kabinetā Nr.202 2.stāvā tiks atvērta izstāde „Loom Bands”.
Aicinām visus interesentus apmeklēt izstādi un nobalsot par labāko darbu autoru!

15.novembrī Ventspilī notika Latvijas Taekvondo čempionāts. Titkovs Daniels (5.kl.) ieguva 1. vietu sparingā (kategorijā līdz -45 k).
Taekvondo turnīra Jitae cup 2014, 5.etapā, kas notika Daugavpilī, 09.11.2014., Daniels ieguva 2.vietu, (kategorijā – iļbon kerugi).
FullscreenBackPlayNext


20.novembrī Krievu licejā notika pieredzes apmaiņas seminārs „Karjeras izglītība Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā” Daugavpils pilsētas skolas pedagogiem-konsultantiem. Pasākumā uzstājās liceja karjeras konsultante Tatjana Ņesteruka.

Sporta ziņas

Daugavpilī notika pilsētas skolēnu šaha spēles. Krievu liceja komanda: Artjoms Tretjakovs (6.kl.), Marija Nikolajeva (6.kl.), Elizabete Limanovska (8.kl.), Ņikita Zuj-Zaikovskis (8.kl.) – ieguva 1.vietu.

Latgales novada debašu centrā notika Latgales reģiona debašu turnīrs angļu valodā „Valsts un sabiedrības atbalsts vietējiem ražotājiem veicina Latvijas ekonomisko un sociālo izaugsmi”.
Liceja 12.plūsmas komanda:
Anna Fjodorova, Artūrs Ivanovs, Maksims Mihailovs – ieguva 1.vietu.
Angļu valodas skolotāja Irina Bučinska saņēma PATEICĪBU par skolēnu sagatavošanu Latgales reģiona debašu turnīram.FullscreenBackPlayNext


Pilsoniskuma nedēļa
14.novembrī notika viktorīna „Kas notiek Latvijā”, kuru vadīja vēstures skolotāja Larisa Želve. Viktorīnā piedalījās 8., 10., 11.klašu skolēni.

Sporta ziņas
No 12. līdz 17.novembrim Tallinā notika 2014.gada Eiropas čempionāts ātrspēlē un ātrajā šahā jauniešiem. Sacensībās par čempiona titulu piedalījās 290 šahisti no 13 valstīm.
Ātrspēles sacensībās individuālajā ieskaitē
Elizabete Limanovska (8.kl.) izcīnīja bronzas medaļu čempionātā vecuma grupā jaunietēm līdz 14 gadiem, ka arī – ieguva “zeltu” čempionātā šaha uzdevumu risināšanā vecuma grupā līdz 14 gadiem par pirmo vietu jaunietēm sacensību kopvērtējumā. Ātrā šaha čempionātā jaunietēm Elizabete ieguva 5.vietu savā vecuma grupā.
Daniils Horobrijs (4.kl.) ātrā šaha čempionātā zēniem līdz 10 gadiem ieguva 12.vietu, ātrspēles sacensībās 22.vietā un čempionātā šaha uzdevumu risināšanā ieguva 8.vietu sava vecuma grupā. Komandu sacensībās ātrajā šahā vecuma grupā līdz 10 gadiem D.Horobrijs kļuva par zelta medaļas ieguvēju Baltkrievijas komandas sastāvā.
FullscreenBackPlayNext


Pilsoniskuma nedēļa
14.novembrī notika radošā kafejnīca „Es savai valstij” 7.klašu skolēniem. Pasākumu vadīja sociālo zinību skolotāja Marina Drozda.
6.plūsmas licejistes Natalija Koreņevska un Julija Zabrodina piedalījās radošajā darbnīcā „Mājas uzdevumu labirinti”, kuru organizēja Daugavpils Saskaņas pamatskola. Par aktīvu piedalīšanos pasākumā meitenes saņēma PATEICĪBU.
Licejistes atbalstīja krievu valodas un literatūras skolotājas Vera Geļfande un Alla Paškeviča.
15.novembrī Ludzā notika
deju sacensības „Deju pasaule”.

 • Vera Mirošņikova (1.kl.) ar partneri Andreju Ivaņinoku ieguva 1.vietu,
 • Darja Dmitrijeva (4.kl.) ar Ēriku Timperu – 1. un 2.vietu,
 • Nadežda Semjonova (4.kl.) ar Alekseju Ivanovu – divas 2.vietas.

FullscreenBackPlayNext


Pilsoniskuma nedēļa
14.novembrī 5.plūsmas skolēniem Latviešu valodas skolotāja Ingrida Kucina organizēja un vadīja radošo darbnīcu „Nāk rudens apgleznot Latviju”.
Sporta ziņas

Danila Proščinko (5.kl.) ieguva 2.vietu Starptautiskajā skrējienā pa Ubaglīci.


No 24.novembra sakarā ar ēdnīcas jaunās telpas atvēršanu notiek izmaiņas ēdināšanas organizācijā un zvanu sarakstā.
Zvanu saraksts šeit
Informāciju par izmaiņām ēdināšanas organizācijā skatīties plūsmas lappusēs.
FullscreenBackPlayNext


14.novembrī Krievu licejā notika svinīgs pasākums „Saviju es Latviju”.
Paldies visiem koncerta dalībniekiem un organizatoriem par svētku noskaņojumu!

FullscreenBackPlayNext


Pilsoniskuma nedēļa
Intelektuālā spēle „Esam lepni dzīvot Latvijā”, piedalījās 8.klašu skolēni. Latviešu valodas skolotājas: Lilija Meinerte un Anita Bukeja.
14.
novembrī notika valsts radošo darbu konkursa „Mana Daugava” fināls, kuru organizēja Salaspils Daugavas muzejs Doles salā.
No mūsu skolas tajā piedalījās divi licejisti un ieguva godalgotās vietas:

 • Alisa Turukova (8.kl.) – 2.vietu;
 • Aleksandrs Konopackis (11.kl.)– atzinību.

Ģeogrāfijas skolotāja Nataļja Izuļena saņēma PATEICĪBU par veiksmīgu darba vadīšanu radošo darbu konkursā „Mana Daugava”.
Paldies Alisas Turukovas vecākiem par atsaucību!
Sporta ziņas

2014.gada 8.-9.novembrī Jēkabpilī notika ikgadējās Jēkabpils sporta skolas trenera Jāņa Mileikas piemiņas starptautiskās šaha sacensības.
Turnīrā piedalījās 72 šahisti.
Elizabete Limanovska (8.kl.) ieguva balvu par pirmo vietu jaunietēm sacensību kopvērtējumā (14.vieta turnīra tabulā).

Sporta ziņas

Rīgā notika vingrošanas turnīrs „Rudens 2014”, kuru organizēja Latvijas Estētiskās vingrošanas asociācija.
Alisa Proščinko (4.kl.) ieguva III vietu individuālajā programmā, Ksenija Kozlova (1.kl.)– III vietu individuālajā programmā un III vietu vecuma kategorijā U-10.Šo pašu svētāko
Tu neaizmirsti:
vai celies debesīs,
vai jūras dzīlēs nirsti,
vai draugu pulkā
dali savu prieku,
vai viens pats satiecies
ar pretinieku –
Tu esi Latvija!

/O.Vācietis/Sirsnīgi sveicu Krievu liceja skolēnus, vecākus, skolotājus un darbiniekus Latvijas 96.dzimšanas dienā!
Lai mūsu zināšanas, talants un darba mīlestība nes Latvijai labklājību!

Krievu liceja direktore
Irina Paura
Pilsoniskuma nedēļa
No 7. līdz 18. novembrim Daugavpils Krievu licejā notiek Pilsoniskuma nedēļa.
Nedēļas pasākumu plāns sk. šeit13.novembrī Bērnu un Jaunatnes centrā „Jaunība” notika pilsētas spēle „Latvijas taka”, kurā piedalījās 4.plūsmas skolēni Ksenija Silova, Arnis Pirožoks, Aleksandrs Bulanovs, Sofija Verhoviča. Licejisti ieguva DIPLOMU nominācijā „Par labāko prezentāciju”.
Plūsmas kuratore Anžela Mirošņikova saņēma PATEICĪBU par ieguldīto darbu pilsētas spēles „Latvijas taka” sagatavošanā.
Back to content | Back to main menu