aprīlis_2 - Tehnoloģiju licejs

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

aprīlis_2

Arhīvs > Jaunumi

SMU Lovely Pet’s Houses
25. - 27. aprīlī Rīgā notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums JA International Student Company Festival 2022.
Tehnoloģiju liceja SMU   LPH (Lovely Pet’s Houses) (dibinātāji D.Giļmanova, A.Proščinko, 11.kl.) piedalījās pasākumā kopā ar 44 komandām no 9 valstīm (Igaunijas, Somijas, Lietuvas, Austrijas, Šveices, Beļģijas, Nīderlandes, Maltas un Latvijas). Mērķis bija nodrošināt Eiropas SMU praktiskās uzņēmējdarbības pieredzi starptautiskā līmenī, vienlaikus sniedzot iespēju Latvijas jauniešiem iedvesmoties uzņēmējdarbībai un gūt pieredzi no vienaudžiem citās valstīs.
 
Festivāls tika atklāts ar konferenci Bellevue Park hotel, kurā piedalījās projektā iesaistītie skolēni un pedagogi, veidojot savstarpējos kontaktus un daloties uzņēmējdarbības veicināšanas pieredzē.
SMU LPH (Lovely Pet’s Houses) prezentēja savu biznesa ideju -  stilīgas un inovatīvas koka mājiņas mājdzīvniekiem -  un tirgoja saražoto produkciju Cita bazāra ietvaros tirdzniecības centrā Domina Shopping.    
“ Tik īsā laikā mums izdevās satikt lielu skaitu cilvēku, atrast jaunus kontaktus, gūt milzīgu motivāciju un dažus padomus savam biznesam. Tā bija neaizmirstama pieredze. Pats galvenais bija atrasties blakus cilvēkiem, kuri arī ir iedvesmoti ar savām idejām. No vienas puses, visi ir tik dažādi, bet, no otras puses, mums visiem bija līdzīgas intereses un līdzīgi mērķi. Vārdi nevar aprakstīt emocijas, kuras mēs piedzīvojām” (D.Giļmanova, A.Proščinko)
Daniela un Alisa izteica pateicību organizācijai Junior Achievement par iespēju piedalīties festivālā, Daugavpils Izglītības pārvaldei un Tehnoloģiju liceja administrācijai par finansiālo atbalstu.
Apsveicam meitenes un vēlam veiksmi un radošumu sava biznesa attīstībā!

Skolotāju un skolēnu ievērībai!
 
3.maijā mācību stundas ilgums būs 30 minūtes (saskaņā ar Vispārējās izglītības likuma 35. panta pirmo daļu). Zvanu saraksts šeit.

Pasākums
Aprīlī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1. un 2. plūsmas skolēniem bija iespēja apmeklēt Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju un piedalīties interaktīvajā programmā “Sena skola”. Programmas laikā skolēni iepazinās ar to, kā bērni mācījās skolā XIX gadsimtā un XX gadsimta pirmajā pusē. Programmas laikā skolēni paplašināja zināšanas par skolu vēsturi Daugavpilī, pētot dažādu gadsimtu izglītības dokumentus, iepazinās  ar mācību grāmatu vēsturi, īpašu uzmanību veltot vienai no pirmajām latviešu ābecēm – Vecā Stendera sastādītajai „Bildu ābecei”.
Izmantojot muzeja krājuma mācību grāmatas, skolēniem rotaļu veidā tiek piedāvāti dažādiem vēstures periodiem raksturīgi uzdevumi: lasīšana vecajā drukā, glītrakstīšana, aritmētika, zīmēšana. Uzdevumu veikšanai bērni lietoja vēstures periodam atbilstošus rakstāmpiederumus: tinti, spalvaskātus, ogles.
Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Larisa Haritonova.


Daugavpils un visa Latgale ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu.
2027. gadā Daugavpils pilsēta pretendē kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu. 5.maijā  mūsu pilsētu apmeklēs starptautiska žūrija, 9. maijā Rīgā notiks pieteikuma prezentācija.
Daugavpils ideja un redzējums -  māksla un kultūra ir kopīgā valoda. Pieteikuma koncepcija - Lingua Franca: Meklēt, radīt, runāt.
Vairāk par pieteikumu šeit.
Liceja saime atbalsta dzimto pilsētu un novēl kļūt par Eiropas Kultūras galvaspilsētu 2027. gadā!  
Aicinām  skolēnus un skolotājus  atbalstīt un dalīties ar informāciju par programmu #Daugavpils2027!
FACEBOOK > INSTAGRAM > TELEGRAM > TWITTER > DAUGAVPILS2027.EU > #DAUGAVPILS2027 #ECOC
Video iedvesmai: saite
Kopā mēs varam vairāk!

Sporta ziņas
7.maijā Daugavpilī notiks pusmaratons “SKRIEN LATVIJA”.
Aicinām visus ieinteresentus piedalīties sacensībās!

Apbalvošana
Saulainā 27. aprīļa dienā  8. plūsmas skolniece Nikola Kursīte piedalījās Latvijas valsts mācību priekšmetu olimpiāžu dalībnieku apbalvošanas ceremonijā, kura notika Rīgā Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Tur sapulcējās skolēni, kuri pierādīja, ka spēj dziļi izprast latviešu valodas būtību. Nikola uzrādīja izcilu rezultātu divās latviešu valodas valsts olimpiādēs. Zelta un bronzas medaļas un diplomi  par 1. un 3. vietu ir viņas ieguldītā darba apliecinājums. Skolnieci konsultēja latviešu valodas un literatūras  skolotāja Ineta Jakovele. Paldies par panākumiem un lielo darbu!


Olimpiāde
Daugavpils pilsētas angļu valodas olimpiādē 6.klases skolēniem mūsu licejisti ieguva godalgotās vietas:
  • 3.vieta – Maija Kezina,
  • atzinība – Kirils Mitrofanovs, Marija Marčenko.
 Apsveicam skolēnus un angļu valodas skolotāju Jūliju Danu ar panākumiem!


Pasākums
22.aprīlī 4. plūsmā notika Gaviļnieku diena. Skolēni ar interesi skatījās izrādi “Zinātnieku šovs”, spēlēja un dejoja. Paldies dalībniekiem par jauki pavadīto laiku un iegūtajām emocijām un iespaidiem! Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Jeļena Vasiļjeva.

Skolas olimpiāde
22. aprīlī 6.klasē notika skolas angļu valodas olimpiāde.
Rezultāti:
  • 1.vieta Maija Kezina, Milana Lavrinoviča;
  • 2.vieta Kirils Mitrofanovs, Marija Marčenko, Anastasija Osipova;
  • 3.vieta Andrians Massans, Larija Novikova, Sofja Vasiļjeva;
  • atzinība Arina Trutjko, Karina Giloveiņa.
Sveicam skolēnus!
Olimpiādi novadīja angļu valodas skolotājas Jūlija Danu un Irina Bučinska.

Projekts „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”
Projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros no septembra līdz decembrim notika dabaszinību nodarbības „Pētniecības programma”, kurās 5. klases skolēni paplašināja savas zināšanas par cilvēka organismu, bet 6.klases skolēni – par augu dzīvi. Praktisko darbu laikā skolēni mācās formulēt vienkāršus pētnieciskos jautājumus, plānot vienkāršus eksperimentus. Eksperimentālo darbu laikā jaunie pētnieki  izmanto dažādus piederumus laboratorijas darbiem, mērierīces, mulāžas, datorus.
Nodarbības attīsta skolēnu domāšanas un pētnieciskās prasmes, digitālās prasmes, ieradumu strādāt atbildīgi, mērķtiecīgi un rezultatīvi.  
Nodarbības vada dabaszinību skolotāja Jeļena Vojevodova.


SMU pasākums “Cits bazārs”
30. aprīlī  tirdzniecības centrā “Ditton nams” (2.stāvā) notiks Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākums “Cits Bazārs”. Šajā pasākumā piedalīsies Tehnoloģiju liceja  SMU ar savu īpašo un iespaidīgo produkciju:   
1) SMU „axolotl” (S.Nedvede, A. Aļhimenko, J. Viļuma (11.a kl.));
2) SMU “Cards&Love” (N.Semjonova, E.Ivanova (11.a kl.));
3) SMU “SLeD” (J.Volkovs, V.Klopovs (11.b kl.));
4) SMU “LPH" (Lovely Pet's Houses) (D.Giļmanova, A.Proščinko (11.a kl.));
5) SMU “EXTEN” (V.Stepanenko, A.Bernatovichs, G.Momots, D.Pavlovičs (11. kl.));
6) SMU „TWN - Together With Nature” (K.Gagarina, Ņ.Springis, A.Boliņa, V.Siņakova, (10. kl.));
7) SMU “ Colour Splash” (D.Sokola, V.Lose, A.Korsakova, V.Želve, D.Smuļko ( 7.a kl.)).
Laipni lūdzam apmeklēt tirdziņu, izvēlēties interesantas un ar savām rokām izgatavotas dāvanas, kā arī atbalstīt mūsu uzņēmējus!


Projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"
3.klasē projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros notiek datoru nodarbības. Licejisti strādā ar algoritmiem virtuālās programmēšanas vidē, mācās formatēt tekstu un trenē ātrrakstīšanu.
Nodarbību vada skolotāja N.Ēvalde.
 
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē