aprīlis_1 - Tehnoloģiju licejs

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

aprīlis_1

Arhīvs > Jaunumi


Projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"
1.klasē projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros notika vizuālās mākslas nodarbība, kurā skolēni radoši izkrāsoja putniņus no putuplasta ar guaša krāsām. Krāsojot dekoratīvus putniņus, skolēni uzzināja dažādas tehnikas, paņēmienus un pielietoja darbā visās gūtās zināšanas.
Nodarbību vadīja skolotāja Kristīne Bogdanova


Avīze “Paši par sevi”
2022. gada avīzes „Paši par sevi” 8. numurs ir veltīts 12. plūsmas skolēniem. Viņi atbildēja uz žurnālistu jautājumiem par skolas gadu mirkļiem, par grūtībām un panākumiem, par pirmklasnieku sapņiem par skolu un vidusskolēnu domām par skolas gadiem.  
Numurā arī ir materiāli par projektiem, ko īsteno liceja skolēni un skolotāji, par braucienu uz Zviedriju un tikšanos licejā ar viesiem no Portugāles.
Mūsu avīzi e-veidā jūs varat atrast gan liceja mājas lapā sadaļā “Liceja avīze”, gan Instagramā: samiosebe, gan saitē.

“Zelta Zivtiņas Čempionāta” finālisti
26. aprīlī tika paziņoti Eiropā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu, ko organizē “Tele2”, “Zelta Zivtiņas Čempionāta” finālisti, kuri ieguvuši ceļazīmi uz aizraujošām noslēguma sacensībām, kas norisināsies unikālā Čempionāta pilsētiņā Siguldā. Pārvarot mājasdarbu un digitālo Pusfināla posmu, Čempionāta 16. sezonas Finālā ir iekļuvuši aptuveni 3000 skolēni no 120 klasēm (uz vietu Finālā pretendēja 590 klases no visas Latvijas).
Sacensību Finālā būs pārstāvētas skolas no visiem Latvijas reģioniem - Latgale ar 22 klasēm, t.sk. Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas – liceja 8.a, 8.b, 11.klase.
Plašāka informācija par “ZZ Čempionāta” finālistu atlasi sk.šeit.
Novēlam mūsu licejistiem veiksmi “ZZ Čempionāta” finālā Siguldā!

Stundās
26. aprīlī 8. plūsmas skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījās radošajā darbnīcā “Mana runa pārliecina”, ko vadīja aktieris Dzintars Rožkalns. Radošajā darbnīcā skolēni apguva publiskās uzstāšanās mākslas pamatprincipus. Viņi iepazinās ar stratēģijām, kā risināt galvenos publiskās uzstāšanās problēmjautājumus: baiļu pārvarēšana, ķermeņa valoda, publikas intereses noturēšana, satura veidošana. Jaunieši guva praktisku pieredzi, uzstājoties un demonstrējot savas prasmes.
Pasākumu organizēja plūsmas kuratore Eleonora Nedvede.


Konkurss
Starptautiskajai bērnu grāmatu dienai veltītajā pilsētas pasaku konkursā licejisti ieguva godalgotās vietas:
 • Karina Giloveiņa (6.kl.) – 1.vieta,
 • Marija Marčenko (6.kl.) – 2.vieta,
 • Edgars Romancevičs (3.kl.) – 3.vieta,
 • Valerija Jeremejeva (4.kl.) – 3.vieta,
 • Agata Čerkasova (4.kl.) – 3.vieta.
Apsveicam jaunos pasaku autorus un pateicamies valodu skolotājām Anitai Zariņai, Tatjanai Borikovai un Verai Geļfandei par skolēnu atbalstu!

Latvijas atklātā lingvistikas olimpiāde
2022.gada 9.aprīlī klātienē notika Latvijas Atklātās lingvistiskās olimpiādes otrā kārta.  Alesja Agafonova (8.klase) un Ieva Lozjuka (10.klase) ieguva atzinību.
Sveicam skolēnus un liceja dažādu valodu skolotājas!

Skolas olimpiāde
21. aprīlī 1.klasē notika skolas latviešu valodas olimpiāde.
Lūk, rezultāti:
 • 1.vietaPatricija Koržeņevska;
 • 2.vietaVioleta Jefimova;
 • 3.vietaAndrejs Hrapāns, Tihons Petrovs;
 • atzinība Sofija Markelova, Artjoms Isats, Daria Grigorjeva, Aleksija Teļežņikova, Edgars Ļitvinskis.
Sveicam skolēnus!
Olimpiādi novadīja latviešu valodas skolotāja Nadežda Volkova.


Projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"
Projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" (APP) ietvaros 1.klasē notiek nodarbības “Kā pētīt dabas teritorijas?” Izglītojamiem ir iespēja padziļināt savas zināšanas, zīmēt un pētīt teritoriju apkārt skolai.
Skolēni risina aizraujošus uzdevumus, mācās praktiskās dzīves situācijās. Apmeklējot APP nodarbības, skolēni ar prieku piedalās dažādās pētījumos un viktorīnās.
Stundas vada skolotāja Alina Ivanova.

Skolas olimpiāde
20. aprīlī 2.klasē notika skolas latviešu valodas olimpiāde.
Lūk, rezultāti:
 • 1.vietaValērija Vaivodiša;
 • 2.vietaElīza Brūvere;
 • 3.vietaDāvids Udaļcovs, Ņikita Golubevs;
 • atzinība Lana Lagutika, Kamils Buls, Valerijs Rimša, Marija Bogatkeviča, Aleksejs Hristaforovs.
Sveicam skolēnus!
Olimpiādi novadīja latviešu valodas skolotāja Nadežda Volkova.


Sporta ziņas
20.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas skolēnu vieglatlētikas sacensības „Jauno vieglatlētu kauss” un „Vidusskolu kauss”.
Sacensībās „Jauno vieglatlētu kauss” liceja meiteņu komanda: Ksenija Kozlova (8kl.), Alisa Gerasimova (8kl.), Jana Grišjane (8kl.), Ksenija Ņikitina (8kl.), Tamirise Simonova (8kl.), Nikola Samuilova (9kl.) ieguva I vietu.
Sacensībās „Vidusskolu kauss” vecāko klašu skolēni uzstājās ar augstiem rezultātiem:
 • Jaunietes komandas sastāvā: Marija Elksniņa (12kl.), Alisa Meļnikova (12.kl.), Marija Smirnova (12.kl.), Eva Ivanova (11.kl.), Natalija Pavloviča (10kl.), Alisa Proščinko (11kl.), Ērika Lazdāne (12.kl.) ieguva I vietu.
 • Zēnu komanda (N1): Iļja Zilis (10kl.), Danila Proščinko (12kl. ), Sandis Kornienko (12), Ivans Golubevs (11kl.), Arnis Pirožoks (11kl.), Antons Vjaters (10kl.) ieguva I vietu.
 • Zēnu komanda (N2): Pāvels Smirnovs (11kl.), Artjoms Rjaguzovs (10kl.), Grigorijs Gridasovs (10kl.), Artjoms Kalmašnikovs (10kl.), Antons Sivačevs (10kl.), Maksims Kirillovs (11kl.) ieguva IV vietu.
Individuālajā ieskaitē mūsu sportisti ieguva godalgotas vietas, rezultātus sk.šeit.
Skolēnus sacensībās atbalstīja sporta skolotāja Liudmila Kravtsova.

Stundās
21.aprīlī Latvijas un pasaules vēstures stundās 7. plūsmā valdīja neparasta atmosfēra – klasē sēdēja karaļi un bruņinieki, garīdznieki un mūki, zemnieki un feodāļi, jo tēmas “Viduslaiku sabiedrība” apgūšanai tika izvēlēta neparasta forma – vēsturiskā luga. Skolēni bija gan lugas autori (uzzinot par lugas kā literatūras žanra īpatnībām krievu valodas un literatūras stundās), gan dekoratori, gan režisori un aktieri. Balstoties uz iegūtajām zināšanām, skolēni izspēlēja vienu dienu no viduslaiku kārtas dzīves. Katra luga bija vēsturiski patiesa un interesanta, aktieri  spēlēja ar humoru un aizrautību, bet dekorācijas un kostīmi palīdzēja precīzāk izprast viduslaiku dzīves ainavu.
 
Teatrālo stundu organizēja vēstures skolotāja Larisa Želve. Paldies par idejas atbalstu un sadarbību krievu valodas un literatūras skolotājai Verai Geļfandei.

Starptautiskā Zemes diena
 
22.aprīlī visā pasaulē tiek atzīmēta starptautiskā Zemes diena, lai pievērstu sabiedrības uzmanību, kā padarīt dzīvesveidu videi nekaitīgāku, samazinot apkārtējā vidē oglekļa emisijas un veicinot ilgtspējīgu dzīvesveidu.
 
Aicinām visus atcerēties pienākumu rūpēties par mūsu vienīgajām mājām - planētu Zeme!

Erasmus+ projekts
4.-11. aprīlī 10.plūsmas skolnieces Eiženija Vasiļjeva, Alīna Boliņa, Anastasija Kurmeļova un 9.plūsmas skolnieces Līna Marija Oļehnoviča, Viktorija Šarova, Anna Maskaļova kopā ar skolotāju Ludmilu Lastovku un direktori Irinu Pauru viesojās Slovākijā Erasmus+ projekta “G.R.E.E.N.” ietvaros.
Skolnieces prezentēja savu valsti un pilsētu slovākiem un portugāļiem, iepazīstināja viņus ar sava skolēnu mācību uzņēmuma produkciju, piedalījās video filmēšanā par projekta realizēšanu, kā arī gatavoja tradicionālos Slovākijas ēdienus.
Brauciena laikā projekta dalībnieki iepazinās ar UNESCO pilsētu - Banska Štjavnica, kur apskatīja ievērojamas vietas, apmeklēja muzeju “Mīlestības banka” un skolu ar trenētiem suņiem un putniem, apskatīja Slovākijas galvaspilsētu Bratislavu. Levicē viesi piedalījās gadatirgū un apskatīja projekta partneru skolu. Projekta dalībnieki, dzīvojot Slovākijas skolēnu ģimenēs, labāk uzzināja slovāku kultūru un paradumus.
Paldies Slovākijas skolotājiem un skolēniem, kuri tik mīļi uzņēma viesus no Latvijas!


Stundās (Projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai")
1.klasē projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai ” ietvaros notika dizaina un tehnoloģiju nodarbība, kurā licejisti strādāja ar otrreiz pārstrādājamiem materiāliem. Bērni no plastmasas pudelēm veidoja spēli “Krāsainais boulings”.
Nodarbību vadīja kuratore L. Haritonova

Sporta ziņas
6. un 20.aprīlī notika Latvijas šaha olimpiādes pusfināls. Mūsu skolēni piedalījās tajā un ieguva godalgotas vietas savās vecuma grupās:
 • Milana Gaiļevska (3.kl.) – 1.vieta;
 • Jaromirs Vjaters (5.kl.) – 2.vieta;
 • Antons Grāvelis (12.kl.) – 1.vieta.
Novēlam mūsu šahistiem veiksmi finālā, kurš notiks klātienē Rīgā 15.maijā!
Skolēnus sacensībās atbalstīja skolotājs Stanislav Didych.


Pasākums
20. aprīlī 1.plūsmā notika “Varavīksnes ballīte”. Skolēni minēja “krāsainas mīklas”, spēlēja “krāsaino boulingu”, piedalījās radošajā darbnīcā un veidoja varavīksnes. Pasākumu organizēja un novadīja plūsmas kuratore Larisa Haritonova.
Paldies A.Popovai, N.Jansonei, A.Ivanovai par sadarbību.

Olimpiāde
24.martā notika Starptautiskais matemātikas konkurss “Ķengurs – 2022”, kurā piedalījās 14653 Latvijas skolu 2.-12.klašu skolēni un to starpā 99 Tehnoloģiju liceja skolēni.
Labākos rezultātus konkursā savās plūsmās sasniedza Jegors Borisjonoks (2.kl.), Evija Bivka (3.kl.), Marija Kozlova (4.kl.), Jeļizaveta Kuzņecova (4.kl.), Aleksandrs Giņko (5.kl.), Marks Goriņa (5.kl.), Jaromirs Vjaters (5.kl.), Kirils Mitrofanovs (6.kl.), Vladimirs Fomins (7.kl.), Artjoms Glotovs (8.kl.), Nikola Samuilova (9.kl.), Vitālijs Papšs (10.kl.), Ilana Plociņa (11.kl.), Antons Grāvelis (12.kl.).
Konkursa Diplomus labākajam no labākajiem saņēma  Antons Grāvelis (12.kl.) par 1.vietu Latvijā, Jeļizaveta Sivačova (12.kl.) par 8.vietu Latvijā, Vitālijs Papšs (10.kl.) par 6.vietu Latvijā, Polina Hohlova (12.kl.) par 12.vietu Latvijā, Ēriks Golovļovs (12.kl.) par 14. vietu Latvijā un Kirils Aleksejevs (12.kl.) par 16.vietu Latvijā.
Apsveicam skolēnus!
Paldies visiem konkursa dalībniekiem par interesi un matemātikas skolotājiem par skolēnu atbalstu!

Ekskursija
4.plūsmas  skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.
Skolēni iepazinās ar abstrakto un reālo mākslu, izteica savas domas, atklāja savas emocijas par mākslas darbiem, fantazēja un saskatīja gleznās savus redzes tēlus. Varēja iepazīties ar dažādu valstu mākslinieku veikumu, dažādajām tehnikām. Pēc nelielas ekskursijas bērnus gaidīja radošā  darbnīcā. Grafikas tehnikā katrs bērns veidoja savu mākslas darbu, kura iznāca jauki un neatkārtojami.
Skolēnus pasākumā atbalstīja kuratore Jeļena Vasiļjeva.


Sporta ziņas
16.aprīlī Mārupes sporta centrā notika starptautiskais taekvondo turnīrs «Mārupes kauss 2022». Tajā piedalījās 172 sportisti no 13 klubiem no Lietuvas, Igaunijas, Latvijas un Ukrainas. 4.a klases skolniece Emīlija Krasova parādīja labus rezultātus un izcīnīja  divas zeltas godalgas.
Apsveicam Emīliju!

Mūzikas ziņas
2.aprīlī Daugavpilī notika starptautiskais muzikālais konkurss 2nd INTERNATIONAL COMPETITION of YOUNG PIANO PLAYERS NAMED AFTER OSCAR STROK. 3.klases licejists Andrejs Bogdanovičs piedalījās tajā un ieguva 1.vietu.
Sveicam Andreju!


Olimpiāde
1.aprīlī notika pilsētas matemātikas olimpiāde:
 • 1.vieta - Aleksandrs Giņko (5.kl.), Marks Goriņa (5.kl.), Dainis Bivka (7.kl.),
 • 2.vieta - Vladislavs Bogdanovs (6.kl.), Sofija Mogorite (7.kl.), Martins Magomedovs (8.kl.), Ivans Ribņikovs (8.kl.),
 • 3.vieta - Vladimirs Jevsejevs (5.kl.), Majs Krasiļņikovs (5.kl.), Kirils Mitrofanovs (6.kl.), Vladimirs Fomins (7.kl.), Aleksejs Makašins (7.kl.), Alesja Agafonova (8.kl.), Kirills Božkovs (8.kl.), Deniels Derjugins (8.kl.), Antons Zils (8.kl.),
 • atzinība - Sofija Nedvede (5.kl.), Amelija Astašonoka (5.kl.), Anastasija Osipova (6.kl.), Sofja Vasiļjeva (6.kl.), Iļja Sarajevs (7.kl.), Stepans Sokolovs (8.kl.).
Apsveicam skolēnus un matemātikas skolotājas Irēnu Okseņuku, Olgu Kaminsku, Nataļju Ēvaldi, Ilonu Mackeviču-Maņko, Irinu Poļakovu, Ritu Tankovu, Tatjanu Aliku ar panākumiem!

Pieredzes apmaiņa
11.aprīlī notika iekļaujošās izglītības pieredzes apmaiņas seminārs Daugavpils pilsētas sākumskolas skolotājiem, kurā savā pieredzē dalījās Tehnoloģiju liceja matemātikas skolotājas Olga Kaminska un Svetlana Elksniņa, angļu valodas skolotāja Svetlana Želneronoka un latviešu valodas skolotāja Anita Zariņa.


Erasmus+
 No 27.marta līdz 02.aprīlim ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) skolu apmaiņas partnerību projekta  “4K: Komunikācija, Kritiskā domāšana, Kreativitāte, Kooperācija Nr. 2020-1-HU01-KA229-078659_2 ietvaros 11. klases skolēni Solvita Gabrāne, Ostins Jacenko, Maksims Kirillovs, Aleksandra Stepanova un Julita Viļuma piedalījās plānotajā mobilitātē uz Malmö Borgarskola (Malmö, Zviedrija). Īstermiņa skolēnu grupu apmaiņas laikā tika iegūts priekšstats par partnerskolu, valsti un tās kultūru kopumā.
Skolēniem bija iespēja piedalīties daudzveidīgās izglītojošās un radošajās darbnīcās, kas vērstas uz skolēnu komunikācijas un sadarbības prasmju pilnveidi, kā arī radošuma un kritiskās domāšanas attīstību.
Vairāk foto un video pieejams projekta Instagram profilā #_thefourcs.    
Skolēnus braucienā atbalstīja un iedrošināja angļu valodas skolotāja Solveiga Liepa un kuratore Anžela Mirošņikova.


Stundās
Pirms Lieldienu svētkiem 1.un 2. plūsmā klases stundās notika radošā darbnīca “Lieldienas gaidot”. Skolēni uzzināja par svētku tradīcijām un izrotāja olas. Stundas vadīja plūsmas kuratore Larisa Haritonova.

Atklātā olimpiāde
24. martā tiešsaistē norisinājās 4. un 5. klašu atklātā olimpiāde “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!”.  Dalībnieki individuāli pildīja sagatavotos uzdevumus - matemātikā, dabaszinībās, programmēšanā (Scratch vide). Komandas kopējais punktu skaits veidojās, summējot visu komandas dalībnieku iegūtos punktus. No liceja tika izveidota viena 5.a klases komanda - Astašonoka Amelija, Nedvede Sofija, Vjaters Jaromirs, Goriņa Marks, Strognackis Timofejs, Kuzminova Darija.
Komanda uzaicināta uz 2.kārtu, kur jāizveido 2 - 3 minūšu garš video par vienkāršajiem mehānismiem.
Novēlam veiksmi mūsu komandai 2.kārtā!
Paldies skolotajām par atbalstu!


Starpdisciplinārās stundās
Tuvojas Lieldienu laiks. Katram ticīgajam cilvēkam Lieldienas ir arī cerību laiks. Mēs ticam, ka dzīve būs drošāka, labāka un mīļāka. Kā to panākt?
Atbildi meklēja 7.klases skolēni Latvijas un pasaules vēstures stundā, lasot un analizējot 10 baušļus. Izradās,   ka tie ir aktuāli jebkurā laikā un, pat, ja tu neesi ticīgs, baušļi ir sastopami tavā dzīvē: Tev nebūs nokaut! Tev nebūs zagt! Tev nebūs laulību pārkāpt! Skolēni secināja, ka 10 baušļu nozīme katra cilvēka dzīvē ir milzīga, jo tie formē mūsu vērtības, palīdz sadzīvot ar citiem cilvēkiem un, ievērojot tos, var tiešām padarīt mūsu dzīvi drošāku un labāku.
Savas izjūtas par 10 baušļu dziļumu un saturu skolēni pārnesa zīmējumos vizuālajās mākslas stundās.
Ar skolēniem runāja, domāja un sadarbojās vēstures skolotāja Larisa Želve un vizuālās mākslas skolotāja Ilze Volonte.

Olimpiāde
Ir noslēgusies Uzdevumi.lv matemātikas olimpiāde 5. klašu skolēniem. Olimpiādē piedalījās 1157 piektklasnieku no visas Latvijas, kas savā starpā sacentās, risinot dažādus matemātikas uzdevumus.
Uz otro kārtu tika uzaicināti šādi skolēni: Vjaters Jaromirs, Goriņa Marks, Volinskis Kirils, Astašonoka Amelija. Izsakām pateicību skolēniem par aktivitāti un atsaucību.
Skolēnus atbalsta skolotājas N.Ēvalde un O.Kaminska.

Skolotāju un skolēnu ievērībai!
14.aprīlī mācību stundas ilgums būs 30 minūtes (saskaņā ar Vispārējās izglītības likuma 35. panta pirmo daļu). Zvanu saraksts šeit.


Debašu turnīrs
12.aprīlī Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika debašu turnīrs. Daugavpils pamatskolas skolēni debatēja angļu valodā par to, vai pārbaudes darbi būtu jāatceļ skolā. Turnīrā piedalījās Tehnoloģiju liceja 8. klases skolēni - M. Magomedovs, D. Derjugins, K. Ņikitina, 9. klases skolēni - M. Potašovs, L.Šaternika, M. Ģermanovičs, N. Samuilova, A.Ovčinko un 7. klases skolniece - V. Gabrena.
8.klases komanda ieguva 1.vietu.
Skolēnus gatavoja un atbalstīja turnīrā angļu valodas skolotāja Irina Bučinska.

Olimpiāde
Nikola Kursīte (8.kl.) ieguva atzinību latviešu valodas (kā dzimtās) un literatūras 48.olimpiādes 8.-9.klasēm valsts posmā.
Sveicam Nikolu un latviešu valodas skolotāju Inetu Jakoveli!

Avīze “Paši par sevi”
Iznāca jaunais liceja avīzes “Paši par sevi” laidiens – Nr. 7. Avīzē ir intervija ar liceja absolventi Nataļju Koreņevsku, kura mācās Heidelbergas universitātē (Vācija), kā arī saruna ar avīzes galveno redaktoru Ņikitu Zirjanovu par viņa panākumiem un vaļaspriekiem un ar 1. klases žurnālistiem par dienas kārtības nozīmi. Laidienā arī ir reportāža par izglītības izstādes apmeklējumu, raksts par spēlēm jūsu ģimenēm un informācija par avīzes “Paši par sevi” dažādām iespējām, kuras jūs varat atrast mūsu avīzes instagramā samiosebe
Mūsu avīzi e-veidā jūs varat atrast gan liceja mājas lapā sadaļā “Liceja avīze”, gan Instagramā: samiosebe, gan saitē.Sporta ziņas
9.aprīlī Igaunijas pilsētā Tartu notika starptautiskās sacensības daiļslidošanā “Hop Cup 2022”, kurās piedalījās sportisti no Izraēla, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Ukrainas un Igaunijas. 4.plūsmas skolniece Eva Burunova veiksmīgi uzstājās tajās un ieguva 1.vietu.
Sveicam Evu!

Olimpiāde
Valsts latviešu valodas un literatūras olimpiādes 2.posmā 11.klases skolēni ieguva godalgotās vietas:
 • Maksims Kirillovs  – 3.vieta,
 • Darina Saļkovska  – atzinība.
Apsveicam skolēnus un latviešu valodas un literatūras skolotāju Marutu Rusiņu ar augstiem sasniegumiem!
Novēlam veiksmi Maksimam olimpiādes valsts posmā!

Olimpiāde
Daugavpils pilsētas latviešu valodas un literatūras olimpiādē mazākumtautību 5.-6.kl. skolēniem licejistes ieguva godalgotās vietas:
 • Darija Kuzminova (5.kl.) – 1.vieta,
 • Maija Kezina (6.kl.) – 3.vieta,
 • Sofija Nedvede (5.kl.) – atzinība.
Apsveicam skolnieces un latviešu valodas un literatūras skolotāju Anastasiju Seņkovu ar panākumiem!


Sporta ziņas
6.aprīlī Daugavpils 16.vidusskolas peldbaseinā notika 2021./2022.mācību gada Daugavpils pilsētas skolēnu sacensības peldēšanā.
Sacensībās piedalījās 15 licejisti un kopvērtējumā izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu.
 • Stafetes komanda – Kirillovs Nikita (7.kl.), Rodionova Arīna (7.kl.), Dragūns Andrejs (9.kl.) un Korobkovs Jegors (7.kl.) ieguva pirmo vietu stafetē 4 x 25 MIX brīvajā stilā ar rezultātu – 0.50.80.
Individuālajās sacensībās skolēniem ir vairākas medaļas:
 • 1. vieta: Rodionova Arīna (7.kl.), Kirillovs Nikita (7.kl.), Korobkovs Jegors (7.kl.), Kornijenko Sandis (12.kl.) – 50m brīvajā stilā.
 • 2. vieta: Rodionovs Gļebs (3.kl.), Sokolovs Mareks (4.kl.) – 25m brīvajā stilā.
 • 3. vieta: Glotovs Artjoms (8.kl.) – 50m brīvajā stilā.
Proščinko Danila (12.kl.), Romanovs Platons (9.kl.), Dragūns Andrejs (9.kl.), Žigarkovs Sebastians (8.kl.), Bogdanovičs Viktors (7.kl.), Aļhimenko Gļebs (7.kl.), Bluzmanis Martins (4.kl.) un Vasiļjeva Evelīna (4.kl.) palīdzēja komandai saņemt punktus komandas vērtējumam.
Paldies skolēniem par piedalīšanos sacensībās un skolas vārda popularizēšanu!
Komandu atbalstīja sporta skolotājs Daniels Narajevs.


SMU “LPH (Lovely Pet's Houses)”
Liceja skolēnu mācību uzņēmums “LPH (Lovely Pet's Houses)”  konkursā “Biznesa skices” ieguva 2. vietu! 4.aprīlī Rīgā notika Swedbank konkursa "Biznesa Skices" noslēdzošā apbalvošanas ceremonija. Kopumā startēja 145 jauniešu komandas no visas Latvijas un smaga un ilga darba rezultātā liceja SMU „LPH (Lovely Pet's Houses)” - Daniela Giļmanova un Alisa Proščinko (11.kl.) ieguva 2.vietu vidusskolas grupā (vienīgās no Latgales) un saņēma vērtīgas balvas un finansējumu, kas ļoti palīdzēs jaunu ideju izstrādē un to kvalitatīvā īstenošanā.
Uzņēmums piedāvā ideju par daudzfunkcionālām koka mājiņām kaķiem un nelieliem suņiem, kas vienlaikus pilda mēbeles funkciju mājoklī.
Jaunās uzņēmējas pateicas ikvienam, kurš balsoja par viņu uzņēmumu, palīdzēja un pat ieguldīja! Tā bija lieliska pieredze, kas noderēs nākotnes plānu īstenošanā.
Apsveicam Danielu un Alisu ar panākumiem un novēlam veiksmi turpmākajā darbībā!  

Olimpiāde
5.aprīlī attālināti notika 23.atklātā olimpiāde dizainā un tehnoloģijās. Olimpiādes tēma „K. Skalbes pasaka – Kaķīša dzirnavas. Ideja – redzējums – materiāls – tehnoloģija”. Skolēniem bija nepieciešams izpētīt pasakas saturu, no dažādiem materiāliem (min 3 tehnikas ) izveidot pasakas fragmentu, lai izgatavotai lietai būtu praktisks pielietojums. Licejisti izveidoja unikālus darbus, savienojot dažādas tehnikas: filcēšanu, tamborēšanu, šūšanu, izšūšanu, darbu ar koku, tekstilu, 3D pildspalvu, elektroniku, veidošanas masu, dabas materiālus. Iedvesmojoties no pasakas, skolēni izgatavoja atslēgu turētāju, tējas mājiņu, dzirnavas lampas veidā ar skaņu, leļļu teātri.
Darbi uzaicināti uz 2.valsts posmu.
Novēlēsim veiksmi jauniem dizaineriem Viktorijai Lapkovskai (9.kl.), Nikolai Samuilovai (9.kl.), Annai Katrinai Daleckai (9.kl.), Artjomam Ivanovam (8.kl.), Darjai Lavrinovičai (7.kl.)!
Skolēnus olimpiādei gatavoja dizaina un tehnoloģiju skolotāja Nataļja Izuļena. Skolēnus atbalstīja dizaina un tehnoloģiju skolotājas Kristīna Bogdanova un Aļona Zajceva.

Skolas olimpiāde
Martā notika liceja vizuālās mākslas olimpiāde 2.-9.kl. skolēniem. Olimpiādē piedalījās 22 skolēni.
Olimpiādes rezultāti:
 • 1.vieta: Anastasija Tereško, Anastasija Savicka (3.kl.), Marija Izuļena (4.kl.), Anastasija Spiridova, Nina Gribuste (5.kl.), Elīza Baļule (7.kl.), Anna Katrina Dalecka, Viktorija Lapkovska (9.kl.);
 • 2.vieta: Alisija Ševeļkina, Žans Mazaļevskis (2.kl.), Elīna Račko, Valērija Siņeviča, Malena Andrejeva (3.kl.), Valērija Jeremejeva (4.kl.), Ksenija Spiridova (5.kl.), Sofija Mogorite (7.kl.), Patriks Upenieks (8.kl.), Viktorija Ivanova, Sofja Andrejeva (9.kl.);
 • 3.vieta: Sofija Zile (3.kl.), Marija Kozlova (4.kl.), Darja Cvetkova (5.kl.).
Apsveicam uzvarētājus! Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem! Olimpiādi organizēja vizuālās mākslas skolotāja Ilze Volonte.

Mācības JSPA iniciatīvas pašpārvaldēm “Kontakts”
No 5. Līdz 7. aprīlim 10. plūsmas skolēni Valerija Siņakova ,Daniils Zils, 8. plūsmas skolniece Anastasija Rogožina un skolas parlamenta koordinatore Eleonora Nedvede piedalījās  mācībās JSPA iniciatīvas pašpārvaldēm “Kontakts” ietvaros. Iniciatīva īstenota Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros ar mērķi stiprināt pašpārvalžu attīstību. Mācību laika dalībnieki piedalījās ekspertu vadītajās nodarbībās, novērtēja situāciju savā izglītības iestādē, radīja idejas un dalījās savstarpējā pieredzē, sāka izstrādāt sava projekta pieteikumu.
Novēlam Skolas parlamentam veiksmi projektu konkursā!


Stundās (Projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai")
1.klases skolēni, sagaidot Lieldienas, radoši strādāja dizaina un tehnoloģiju stundās, kuras vadīja skolotājas Nataļja Izuļena un Kristīna Bogdanova.


Mūsu vaļasprieki
5.b klases skolēns Aleksandrs Galilejevs brīvajā laikā nodarbojas ar japāņu papīra mākslu -  origami. Pats meklē sarežģītas shēmas un veido figūras.  Novēlam Aleksandram iedvesmu darbā!!!
Informāciju sagatavoja dizaina un tehnoloģiju skolotāja Nataļja Izuļena.

7.aprīlis – Pasaules veselības diena
Katru gadu 7. aprīlī, dienā, kad 1948. gadā tika dibināta Pasaules Veselības organizācija, tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena. Tās mērķis – atgādināt cilvēkiem par vienu no lielākajiem dārgumiem, kas mums uzticēts – veselību.
Vēlam labu veselību jums un jūsu tuvajiem, labsajūtu skolā un mājās!

Debates
2022.gada 5.aprīlī reģionālās vizītes laikā Valsts prezidents Egils Levits Daugavpils Valsts ģimnāzijā aizvadīja debašu cikla “#Satversmei100: vērtības nākotnei” otro diskusiju, kas bija veltīta jautājumam, kā salāgot rūpes par dabas resursu saglabāšanu nākamajām paaudzēm ar mūsdienu paaudzes personīgo labklājību. Ar Valsts prezidentu debatēja deviņi jaunieši, no tiem arī mūsu liceja skolēni: Vladimirs Bazans (10.a kl.), Ieva Lozjuka (10.a kl.) un Ņikita Zirjanovs (11.a kl.).
Diskusijas dalībnieki no Satversmes perspektīvas pārrunāja tādus tematus kā atomelektrostaciju izbūve, atkritumu šķirošana, tiesību ierobežošana privātīpašumā, kolektīvā atbildība, sabiedrības līdzdalība, labklājība u.c.
Valsts prezidents izteica gandarījumu, ka jaunieši iedziļinās tematikā, savukārt jaunieši pauda uzskatu, lai rīkotos videi draudzīgi un zaļās nākotnes sapnis piepildītos, cilvēkiem ir jāiemācās dažreiz atteikties no pierastām lietām. Visi diskusijas dalībnieki, kā arī  skolotājas konsultantes Larisa Želve un Marina Drozda saņēma piemiņas dāvanas no prezidenta kancelejas.
Paldies par atbalstu un klātbūtni arī 12.klases skolniecēm – A. Stašānei, A. Šaltei, M. Storei, M.Smirnovai un direktores vietniecei A.Grigorjevai.
Debašu cikls noris visa gada garumā. Tas tika atklāts  š.g. 15.februārī Rīgas pilī un tiek turpināts reģionos – Vidzemē, Latgalē, Zemgalē, Kurzemē un Sēlijā. Cikla noslēgums plānots 2023.gada februārī Rīgas pilī.
 Diskusijas ierakstu var noskatīties šeit.
Fotogrāfijas no Valsts prezidenta kancelejas mājas lapas.

Konference
5.aprīlī notika Skola2030 tiešsaistes Latgales reģiona konference “Praktiski. Lietpratībai.”. Liceja matemātikas skolotāja Tatjana Alika, latviešu valodas skolotāja Ineta Jakovele, krievu valodas skolotāja Nataļja Koviļina, dizaina un tehnoloģiju skolotāja Nataļja Izuļena dalījās darba pieredzē skolēnu pamatprasmju un caurviju prasmju attīstīšanā, jauno mācību tehnoloģiju izmantošanā.
Paldies skolotājām par ieguldījumu jaunā mācību satura ieviešanā un liceja tēla popularizēšanu!


Sporta ziņas
6.aprīlī licejā notika mazais volejbola turnīrs starp klases biedriem (10.-11.kl.) sporta stundas ietvaros. Arī bija organizētas sporta aktivitātes, veltītas Starptautiskās sporta dienas attīstībai un mieram. Pasākumu vadīja sporta skolotāja Liudmila Kravtsova.


Stundās
Matemātikas stundā “Kā nosaka dažādus garumus? Garuma mēri“ 1.klasē skolēni mērīja objekta garumu un iepazinās ar lineāla skalu.
Stundu vadīja matemātikas skolotāja Svetlana Elksniņa.

 
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē